ASUS TUF A15 Windows 11 System Firmware bildirimi nedir?

tarloc

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 2 gün önce ASUS TUF A15 aldım. W11 ile geldi. PC şu an bildirimlerde şöyle bir uyarı gösteriyor. Sonra yeniden başlattığımda ise böyle bir BIOS menüsü açılıyor. Ne yapmam gerektiğini bilemediğim için exit deyip çıktım. Yardımcı olur musunuz?

IMG20230604111635.jpg

IMG20230604111505.jpg

Aygıt Yöneticisi'nden Firmware'e çift tıkla eğer kod14 çalışması için yeniden başlat tarzı bir yazı ve yeniden başlatma yazısı varsa bas otomatik BIOS'a atıp evet hayırlık soru soracak evet basacaksın basmadan önce ki önemli kısım eğer Microsoft hesabını bağladıysan ayarlardan cihazlara gelip PC'ni seçip BitLocker için kurtarma keyi var o kısımı bul ondan sonra evete bas belki key isteyebilir istemesse zaten BIOS Update atıp tekrar normal bir şekilde açılıyor eğer en başta anlattıgım yeniden başlatma seçeneği yoksa yine Aygıt Yöneticisi'nden bu sefer cihazı kaldır yap kutucuğu işaretlemeden sonra sürücü değişikliklerini denetle yapıp tekrar kontrol et seçenek çıkacaktır eğer dediklerimin hiçbiri olmazsa maalesef şu anlık nasıl çözersin bilemiyorum ben bu şekilde çözdüm.

Geri
Yukarı