ASUS TUF A15 için Windows 11 mi Windows 10 mu?

Bende de aynı PC var, Windows 10 kullanıyorum ve herkes W11 ile daha iyi çalısacagını söyledi sıcaklıklar falan da düsüyormus. W11 kullanıp Valorant oynayan arkadaşlar var mı hangi ayarlarda kaç FPS ve kaç derece görüyorsunuz. (aldıgım duyumlara göre Windows 10 ile W11 arasında sıcaklık farkları cok)

Bende de aynı PC var, Windows 10 kullanıyorum ve herkes W11 ile daha iyi çalısacagını söyledi sıcaklıklar falan da düsüyormus. W11 kullanıp Valorant oynayan arkadaşlar var mı hangi ayarlarda kaç FPS ve kaç derece görüyorsunuz. (aldıgım duyumlara göre Windows 10 ile W11 arasında sıcaklık farkları cok)

Aga Low ayarlarda 400-450 FPS alıyorum.

Kesinlikle Windows 10 kurun. Birkaç sürücü var kurulmayan, onları da kolaylıkla bulabilirsiniz.
Windows 11 kullandım iki hafta, cihazda ani donmalar, kasılmalar mevcuttu. Aynı şekilde oyunlarda da hafif droplar yiyordu. 10 kurduktan sonra ve sürücüleri hallettikten sonra yağ gibi akmaya başladı, bence Windows 11 görüntü dışında hiçbir şey vaadetmiyor, 10 candır.

11 kur sürücüler 11'e uygun ve güncel bir cihazda 10 kullanmanın mantığı yok. 10'un daha modern hali, performans farkı yok diyebilirim. (ikisini de kullandım)

11 kur sürücüler 11'e uygun ve güncel bir cihazda 10 kullanmanın mantığı yok. 10'un daha modern hali, performans farkı yok diyebilirim. (ikisini de kullandım)

Bizzat ben test ettim iki hafta, hatta forumda şikayet konusu da açılmıştı. Windows 11'de cihazda imleç donmaları yaşanıyor, chipset sürücülerinden kaynaklı sanırım. 10 kurunca hiçbirini yaşamadım, hatta 10 için gerekli sürücüleri kurunca KC3000'i tam hız kullanmaya başladım, 11'deki gibi.
c93ec51f-d75f-4684-9c51-8cf5259db89f.jpg

Bizzat ben test ettim iki hafta, hatta forumda şikayet konusu da açılmıştı. Windows 11'de cihazda imleç donmaları yaşanıyor, chipset sürücülerinden kaynaklı sanırım. 10 kurunca hiçbirini yaşamadım, hatta 10 için gerekli sürücüleri kurunca KC3000'i tam hız kullanmaya başladım, 11'deki gibi.Eki Görüntüle 1964454

Sistemin nedir paylaşır mısın?

Sistemin nedir paylaşır mısın?
Asus TUF A15 kullanıyorum. Ek olarak Kingston KC3000 M2 SSD taktım sisteme.

ASUS TUF A15 kullanıyorum. Ek olarak Kingston KC3000 M.2 SSD taktım sisteme.

Beni de korkuttun şimdi 😂 bendemi 10'a geçsem ama bende çok bir performans kaybı yok yeni aldım laptopu.

Beni de korkuttun şimdi 😂 bendemi 10'a geçsem ama bende çok bir performans kaybı yok yeni aldım laptopu.
Valla dostum sürücüleri kurduktan sonra 10 çok memnun etti beni. 11 de anlık lag oluyor arayüzde, 11'in kendisi sıkıntılı zaten. Bir çok arkadaşımdan da duyuyorum bunu sadece bana özel değil. 11 olmamış ne yazık ki.

Arkadaşlar sizce Windows 11 mi Windows 10 mu kurmalıyım laptopa?
Kısaca şu yüzden şunu geç diye cevap verirseniz iyi olur.
Özelikleri Ryzen 7 7735HS, 4060, 16 GB RAM.

Şimdilik Windows 11 es geç tema için performans risk etme.

Geri
Yukarı