ASUS TUF A620M Plus ile uyumlu ethernet kablosu önerisi

Worexenz

Femtopat
Daha fazla  
Bu anakarta sahibim ve dungle kullanıyordum internet için fakat internetimde çok dalgalanma yaratıyor. 1000MBPS internetim var 200 download 40 upload alıyorum GigaFiber olmadığı için şu anlık.
Ama dungle bunu çok düşürüyor.
Modem Turkcell.
Nasıl bir Ethernet kablosu almalıyım bu anakart ile uyumlu?

Son düzenleyen: Moderatör:
CAT6 CAT 7. Ugreen markasını tavsiye ederim.
Benim anakartımda 2.4ghz ethernet girişi var fakat internetimde 2 adet seçenek var. Birisi 2.4ghz diğeri 5ghz internetimin en iyi verimini almak için hangisine bağlanmam gerekiyor ya da bir bağlanma seçeneği sunacak mı hangi ghz ile kullanmak istediğime göre? Ethernet kablosu daha önce kullanmadım bilmiyorum bu durumu.

Benim anakartımda 2.4GHz Ethernet girişi var fakat internetimde 2 adet seçenek var. Birisi 2.4GHz diğeri 5GHz internetimin en iyi verimini almak için hangisine bağlanmam gerekiyor ya da bir bağlanma seçeneği sunacak mı hangi GHz ile kullanmak istediğime göre? Ethernet kablosu daha önce kullanmadım bilmiyorum bu durumu.

2.4 ve 5 GHz Ethernet girişi değildir. Kablosuz band frekanslarıdır. 2.4 GHz uzak mesafeye yayın yapar hızı düşüktür. 5 GHz ise daha yakın bir mesafeye yayın yapar hızı yüksektir. Modeminiz bilgisayara yakınsa ve 5 GHz destekliyorsa 5 GHz bandını kullanabilirsiniz.

2.4 ve 5 GHz Ethernet girişi değildir. Kablosuz band frekanslarıdır. 2.4 GHz uzak mesafeye yayın yapar hızı düşüktür. 5 GHz ise daha yakın bir mesafeye yayın yapar hızı yüksektir. Modeminiz bilgisayara yakınsa ve 5 GHz destekliyorsa 5 GHz bandını kullanabilirsiniz.
modemim odamın arkasındaki salonda bulunuyor Yani verim alamıyorum. Örnek veriyorum; 5ghz daha kısa menzil daha iyi performans deniliyor, ben bu ethernet kablosunu taktığım zaman modemim 1000mbps'ye kadar destekliyor yani 5GHz ya da 2.4GHz'den daha iyi bir performans elde edebilecek myiim? Anakartta 2.5G adlı bir ethernet girişi slotu var bunun anlamı nedir?

modemim odamın arkasındaki salonda bulunuyor Yani verim alamıyorum. Örnek veriyorum; 5ghz daha kısa menzil daha iyi performans deniliyor, ben bu ethernet kablosunu taktığım zaman modemim 1000mbps'ye kadar destekliyor yani 5GHz ya da 2.4GHz'den daha iyi bir performans elde edebilecek myiim? Anakartta 2.5G adlı bir ethernet girişi slotu var bunun anlamı nedir?
Kablolu bağlantı istiyorsanız CAT6 kablo alın bir ucunu modeme bir ucunu da PC'nin 2.5 yazan girişine takın. bu şekilde alabileceğiniz en yüksek hızla bağlanırsınız. Başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Eğer kablosuz bağlantı kullanmak istiyorsanız bilgisayarın wifi kısmında internetinizin 5 GHz olanına bağlanın. Arada 1 oda varsa hız fazla düşmez.

Geri
Yukarı