Asus TUF B450-Plus Gaming Anakart Yükte Tiz Ses Geliyor

Merry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Kasamın görseli aşağıdaki gibidir. Mobilde olanlar için sistemim:
  • - Asus Tuf B450 Plus Gaming
  • - Ryzen 5 2600x
  • - Asus GTX1660Ti Rog Strix OC
  • - 16GB Corsair RGB 3000Mhz RAM
  • - Samsung Evo 860 250GB
  • - CoolerMaster MasterWatt 600W 80+ PSU
PC normal yük altında olmadığı durumlarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat bir oyuna girdiğimde mesela PUBG, R6 Siege vb. tiz bir ses gelmeye başlıyor işlemcinin oralardan. Fakat sorun ne işlemcide ne ekran kartında ne de PSU'da.
Neden bu kadar eminim söyleyeyim, bu ses anakart değiştikten sonra başladı. Bu ses varken Ryzen 5 1600X ve RX 590 kullanıyordum, bunları değiştirdim ses değişmedi. PSU 550W 80+ başka bir model vardı ses yine vardı.
Anakarttan bunun gibi bir ses gelme durumu var mı? Ya da neden gelir? Ne yapmam lazım? Sistemin sağlığını etkileyen bir durum mudur? Bu arada ürün daha 1 aylık.
Bilgisine ve tecrübesine güvendiğim birkaç kişiyi etiketliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

@Murat5038 @Pantheon @Asım Demir @Jira

3007C016-FE21-4D5B-8CAF-9C5FB1F470CB.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
VRM kısmında bobinler olduğu için, coil whine yapma ihtimali var fakat anakartlarda çok nadir çıkan bir sorun.
Teknik bir götürüsü veya zararı yok fakat ses rahatsız edici olabilir uzun vadede. Servise vermeniz durumunda sıfırı ile değişimi yapılacaktır.
VRM kısmında bobinler olduğu için, coil whine yapma ihtimali var fakat anakartlarda çok nadir çıkan bir sorun.
Teknik bir götürüsü veya zararı yok fakat ses rahatsız edici olabilir uzun vadede. Servise vermeniz durumunda sıfırı ile değişimi yapılacaktır.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı