ASUS TUF B450-PLUS GAMING anakartta RAM slotları çalışmıyor

Mubed

Decapat
Arkadaşlar bahsetmiş olduğum anakarti 1 yıldır sorunsuz olarak Corsair vegance 3000MHz RAM'lerim ile sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Birden bilgisayar kapandı ve bir daha açamadım. Sonra deneye sorunun RAM kaynaklı olduğunu fark ettim. RAM'leri teker teker denedim ve sistemimin sadece B1 ve B2 slotlarında single olarak çalıştığını gördüm. Acaba sorun RAM'de mı deyip iki tane yeni RAM aldım ve onları tekrar denedim onda da aynı sorun oldu. ASUS yetkilileri servisine ürünü iki defa ilettim ama her seferinde RAM slotları çalışmaktadır diğerek gönderim sağladılar. Artik çıkmaza girdim lütfen bana yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri başka anakartta deneme şansın var mı veya denedin mi? RAM'lerin teki bozuk olabilir ve şansına yeni aldıklarından da biri bozuk denk gelmiş olabilir.

Ramler için Windows üzerinden yeni gelen ram kontrol sisteminde deneme yaptım bir arıza görünmüyor ayrıca ramlerde arıza olmuş olsa b1 ve b2 ye aynı anda taktıgımda nasıl açılır ki ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı