ASUS TUF B450 Plus Gaming RTX 3070 çalıştırır mı?

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Selamlar.

Güncel ekran kartım RX 570 Armor 4G ve işlemcim Ryzen 5 2600. güç kaynağım 700W Cougar. Yükseltme yapmak istiyorum RTX 3070 veya 3060'a. Anakartım kaldırır mı acaba?

Selamlar.

Güncel ekran kartım RX 570 Armor 4G ve işlemcim Ryzen 5 2600. güç kaynağım 700W Cougar. Yükseltme yapmak istiyorum RTX 3070 veya 3060'a. Anakartım kaldırır mı acaba?
Kaldırır, kullanmanızda bir sakınca yok. Sadece işlemciniz GPU'nun tam performansını almanıza engel olabilir. Böyle bir durumda RTX 3060 + Ryzen 5600x daha mantıklı olabilir.

İşlemcim 3,88 hızına OC'lu şu anda. Yine de kurtarmaz mı? Yani baya bir performans düşüşü mü yaşatır yoksa çok çok az mı?

İşlemcim 3,88 hızına OC'lu şu anda. Yine de kurtarmaz mı? Yani baya bir performans düşüşü mü yaşatır yoksa çok çok az mı?
Gözle görülür performans kaybı var. GPU Kullanımına çok az etki ediyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hız fark etmiyor o kadar, tekli çekirdek gücü ve IPC önemli. İstediğin kadar OC yap yine de performans olarak stok 5600X'in yanına bile yaklaşamaz. Bir de bu hız aşırtma için gerekecek soğutucu masrafını, işlemciye binecek ekstra yükü de düşün. 5600X al veya 2K monitöre geç derim.

Hız fark etmiyor o kadar, tekli çekirdek gücü ve IPC önemli. İstediğin kadar OC yap yine de performans olarak stok 5600X'in yanına bile yaklaşamaz. Bir de bu hız aşırtma için gerekecek soğutucu masrafını, işlemciye binecek ekstra yükü de düşün. 5600X al veya 2K monitöre geç derim.
Al diyorsunuz da 2800 TL hiç de ucuz bir fiyat değil. Ondan dolayı soruyorum zaten almak zorunda mıyım diye.
Bir de ben oyun oynamak için almıyorum. 3D modelleme yapıyorum ve render işlemlerimde CUDA çekirdeklerini kullanabilmek için güncelleme kararı aldım. Oyunla bir ilgim yoktur.

Geri
Yukarı