Asus Tuf B450 Plus Gaming vs B450M Pro Gaming

MstfGrms95

Decapat
6000 TL bütçe ile AMD sistem toplamayı düşünüyorum. Sizce hangi anakartı seçmeliyim?

Sistemim;
  • Ryzen 5 2600
  • Sapphire Rx 590 Nitro+ SE 8 GB
  • Corsair Vengeance LPX 3000 MHz 8 GB RAM
  • Sharkoon TG5 RGB Kasa
  • Fsp Hydro HD700 700w 80+ Bronze PSU
  • Viewsonic VX2458 144hz 1 ms Full HD Curved Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim toplayacağım sisteme çok benziyor toplayacağın sistem. Anakart konusunda ben de bu ikilemde kaldım. Pro Gaming'le ilgili hiçbir yorum bulamadım ancak Plus Gaming'le ilgili sayfalarca yorum var. İlginç...
Umarım konuya katılım olur.

Kafanızı karıştırayım biraz.

Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI AMD B450 DDR4 3200+MHz(OC) USB 3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar

Bu kart ile aralarında ne fark var. Wifi özelliği yüzünden tercih edilir mi bu?

@kalimaki

Tercih etmem.

1- Gigabyte ürünlerini tercih etmem.
2- Vatan'dan alış veriş yapmam. Mağazalarda diyor. %90 ihtimalle değişim teşhir ürünüdür.
3- Wifi özelliği önemli değil. 50 TL'e USB alırsınız ihtiyacınız var ise sorun çözülür.
4- 2 RAM slotu var.
5- Phase'lere bakmadım bile anakartın.

Kafanızı karıştırayım biraz.

Malesef bütçemi aşıyor. Asus TUF B450 Plus Gaming Vatan'da 671 lira. Kredi kartına 6 ay vade farksız taksit imkanıda var. Benim öğrenmek istediğim biri TUF serisi Plus Gaming ATX anakart. Diğeride yine aynı seriden mATX Pro gaming anakart. Plus ATX mi Pro mATX mi ? Bu ikilemden çıkmaya çalışıyorum :)

Açıklama için çok teşekkür ederim. Peki anakart seçimi yaparken yonga setleri olsun, ses yongası olsun nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Örneğin bios olayı bi kenara, şu anda B450 bir anakart yerine dolu X370 bir anakart almak daha iyi olmaz mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı