ASUS TUF B450-PRO 5600X ile uyumlu mu?

MrWasil

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Arkadaşlar merhaba,

Ryzen 5 5600X ve RTX3060 alacağım fakat ASUS TUF B450-PRO Gaming anaraktı ile uyumlu mu dur? Sandığım kadarıyla BIOS güncellemesi ile uyumlu hale geliyormuş fakat 20k gibi para verip sistem topladığımda sorun olsun istemiyorum. Oyun odaklı alacağım PC'yi. Performans sorunu vs. başka bir problem yaşar mıyım?
Anakart arasında fazla fark yok fakat anakartı değiştirirsem sıvı soğutma alamıyorum. Yaşadığım yer sıcak bir yer olduğu için sıvı soğutmada şart önerilerinizi bekliyorum.

Ben anakart elinizde mevcut, sadece işlemci ve ekran kartını yeni alacaksınız şeklinde anladım. Zaten hazır sistem olarak alıyorsanız satıcı güncellemek zorunda, sistemi açamazsınız aksi takdirde.

Ben anakart elinizde mevcut, sadece işlemci ve ekran kartını yeni alacaksınız şeklinde anladım. Zaten hazır sistem olarak alıyorsanız satıcı güncellemek zorunda, sistemi açamazsınız aksi takdirde.

Ya aynen hazır açarlar fakat internette eski nesil vs. diyorlar şimdi problem yaşamak istemiyorum evet kurlar vs. sistem çok iyi olmayabilir fakat 20k çok benim için performans vs. olmasında :) teşekkür ederim kardeşim içimi rahatlattınız.

Ya aynen hazır açarlar fakat internette eski nesil vs. diyorlar şimdi problem yaşamak istemiyorum evet kurlar vs. sistem çok iyi olmayabilir fakat 20k çok benim için performans vs. olmasında :) teşekkür ederim kardeşim içimi rahatlattınız.

Yoo bence gayet iyi bir sistem öyle düşünmeyin. 1080p için RTX 3060 ve 5600X ikilisi gayet güzel sizi idare eder. Steam istatistiklerinde en çok kullanılan ekran kartı hala XX60 serisi 1060, sizinki ondan iki jenerasyon daha yeni bir XX60 kartı. Bence bileşenleriniz gayet dengeli, güzel bir 240mm sıvı soğutmayla da işlemcinizi de serin tutarsınız, kafanız rahat olur.

Geri
Yukarı