ASUS TUF B450 PRO GAMING sistem bileşen uyumlu mu?

manyetik14

Hectopat
uzun zamandır PC toplamak istiyordum ve parça araştırması yapıyordum. Yakaladığım indirimler ile şunları aldım;
  • MSI GeForce GTX1660 Ti Armor 6G OC GDDR6 192Bit NVIDIA DX12 ekran kartı
  • Crucial 8 GB Ballistix sport LT gray DDR4 3000MHz CL15 1.35V PC RAM ( 2 adet )
  • Cooler Master Masterbox MB511 mesh ön panel 600W 3x120MM LED fanlı midt ATX kasa
  • Lenovo D24F-10 23.6" 144Hz 1MS (HDMI+display) FreeSync Full HD monitör
kalan bileşenler için şöyle bir liste hazırladım. Uyumluluk konusunda sorunlu parça var mı?
  • ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD B450 socket AM4 Ryzen DDR4 4400(o. C)MHz M.2 anakart
  • AMD Ryzen 5 2600X socket AM4 4.2GHz 19MB önbellek 95W işlemci
  • Corsair 240GB force serisi MP510 NVMe M.2 SSD (3100 MB Okuma/1050MB yazma)
parça önerilerinize açığım. Herkese çok teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence uyumluluk sorunu yok. Anakart güzel ama senkronizasyon açısından MSI da alabilirsin. ekran kartı MSI diye söyledim.
Ryzen 5 2600xi değiştirebiliyorsanız ryzen5 3600 ile değiştirin.
HDD vardır herhalde :) yoksa 240gb yetmez kesinlikle. HDD yoksa minumum 1 TB alın.

Bence uyumluluk sorunu yok. Anakart güzel ama senkronizasyon açısından MSI da alabilirsin. ekran kartı MSI diye söyledim.
Ryzen 5 2600xi değiştirebiliyorsanız ryzen5 3600 ile değiştirin.
HDD vardır herhalde :) yoksa 240gb yetmez kesinlikle. HDD yoksa minumum 1 TB alın.
msi b450 serilerinde çok sorun yaşayan olmuş forumlarda okuduğum kadarıyla.yine de emin olamadım

Dostum, öncelikle hayırlı olsun. Sanırım üstte aldığın parçalardan bahsetmişsin biraz. Uyumlu ve kaliteli parçalar. Anakart olarak şuan İtopya'da uygun fiyata satılan Tomahawk Max tercih etmeni öneririm. Ayriyeten kasanın yanında gelen 600W PSU sorunlu diye gördüm forumda birkaç konuda. 650W olan model sorunsuzdu galiba. Uyarmak istiyorum seni. SSD olarak SX8200 PRO 512GB tercih edebilirsin. Hem depolaması daha fazla hem de bana göre F/P canavarı. İşlemci olarak eğer ödeyeceğin para 1000TL'nin üzerinde ise direk Ryzen 5 3600 tercihi yap. Şuan 1300TL fiyatlarına bulunabiliyor. Bunun dışında önerim yok :) . Şimdiden hayırlı olsun.

Dostum, öncelikle hayırlı olsun. Sanırım üstte aldığın parçalardan bahsetmişsin biraz. Uyumlu ve kaliteli parçalar. Anakart olarak şuan İtopya'da uygun fiyata satılan Tomahawk Max tercih etmeni öneririm. Ayriyeten kasanın yanında gelen 600W PSU sorunlu diye gördüm forumda birkaç konuda. 650W olan model sorunsuzdu galiba. Uyarmak istiyorum seni. SSD olarak SX8200 PRO 512GB tercih edebilirsin. Hem depolaması daha fazla hem de bana göre F/P canavarı. İşlemci olarak eğer ödeyeceğin para 1000TL'nin üzerinde ise direk Ryzen 5 3600 tercihi yap. Şuan 1300TL fiyatlarına bulunabiliyor. Bunun dışında önerim yok :) . Şimdiden hayırlı olsun.
Çok teşekkür ederim. Bütçeyi daha fazla zorlayamıyorum malesef. 2.000-2.500 aralığında anakart-işlemci-ssd almam lazım. Yapabildiğim en iyi kombinasyon bu oldu

Yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce ben de sistem topladım, Asus TUF B450 Pro gaming tercih ettim. Anakart güncellemesi aldığımdan bu yana 2 tane geldi... Asusun desteği bu konuda oldukça iyi. Anakart oldukça serin ısınma derdi yok ve rengi çok hoş duruyor. İşlemci olarak R7 2700 aldım yanında amd max wraith cooler da verdiği için ileride o.c. yapmak istediğimde bana iyi bir soğutma sağlayacaktır diye düşünüyorum(ayrıca çok şık rgb aydınlatması var). Uyum sorunu yaşayacağını sanmıyorum fakat ram uyumluluğuna özellikle dikkat etmeni öneririm!

Yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce ben de sistem topladım, Asus TUF B450 Pro gaming tercih ettim. Anakart güncellemesi aldığımdan bu yana 2 tane geldi... Asusun desteği bu konuda oldukça iyi. Anakart oldukça serin ısınma derdi yok ve rengi çok hoş duruyor. İşlemci olarak R7 2700 aldım yanında amd max wraith cooler da verdiği için ileride o.c. yapmak istediğimde bana iyi bir soğutma sağlayacaktır diye düşünüyorum(ayrıca çok şık rgb aydınlatması var). Uyum sorunu yaşayacağını sanmıyorum fakat ram uyumluluğuna özellikle dikkat etmeni öneririm!
Teşekkür ederim. Asus'un sayfasından uyumlu ram listesine baktım ama bulamadım..Biraz daha dolaşınca o listede olmayıp da sorun yaşamayan kullanıcılar buldum.

msi b450 serilerinde çok sorun yaşayan olmuş forumlarda okuduğum kadarıyla.yine de emin olamadım
Ben de asuscuyum da genelde anakart ve ekran kartını aynı marka alıyorlar da o yüzden demiştim. MSI on armor serilerini pek öneriyorlar bi arkadaşım rx570 armor almıştı kartı ben takmıştım malzeme kalitesi biraz düşüktü ve tam olarak bilmiyorum ama herhalde ısındığından bi ara ekran çizik çizik olmuştu. Ama siz almışsınız bi sorun çıkmaz inşallah teknoloji şans işi zaten.
Ben de anakart olarak Asus tuf gaming b450 plus kullanıyorum. Isınma sorunu yok fan yerleri 4 tane çok kaliteli ve sağlam anakart.
Ram konusunda ben ram uyumluluğuna bakmadan gskill sniperx 8gb 3000mhz aldım vatandakilerde hiç uyarmadı anakarta olup olmayacağını bilemeyebilirlerde bilgisayarı onlara toplattım beraber seçtik parçaları işlemcim ryzen ama Ramin üstünde sadece intelle uyumlu diyordu ama neyseki anakartıma uydu.

uzun zamandır PC toplamak istiyordum ve parça araştırması yapıyordum. Yakaladığım indirimler ile şunları aldım;
  • MSI GeForce GTX1660 Ti Armor 6G OC GDDR6 192Bit NVIDIA DX12 ekran kartı
  • Crucial 8 GB Ballistix sport LT gray DDR4 3000MHz CL15 1.35V PC RAM ( 2 adet )
  • Cooler Master Masterbox MB511 mesh ön panel 600W 3x120MM LED fanlı midt ATX kasa
  • Lenovo D24F-10 23.6" 144Hz 1MS (HDMI+display) FreeSync Full HD monitör
kalan bileşenler için şöyle bir liste hazırladım. Uyumluluk konusunda sorunlu parça var mı?
  • ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD B450 socket AM4 Ryzen DDR4 4400(o. C)MHz M.2 anakart
  • AMD Ryzen 5 2600X socket AM4 4.2GHz 19MB önbellek 95W işlemci
  • Corsair 240GB force serisi MP510 NVMe M.2 SSD (3100 MB Okuma/1050MB yazma)
parça önerilerinize açığım. Herkese çok teşekkür ederim
öncelikle merhaba. eğer biraz daha bütçeni arttırabilirsen işlemci olarak r7 2700 almanı tavsiye ederim bildiğim kadarıyla içerisinden zaten 400 tllik fan çıkıyor ve daha iyi bir ilemci. yada r5 3600 ben bu ikisinden birisini alırdım ama r5 2600 yada 2600x almazdım çünkü bence arada kalmış bir model olarak düşünüyorum onu . ekran kartına gelecek olursak 1660 ti ye okadar para vermektense üstüne koyabiliyorsan 200-300 daha koyup rtx 2060 almak daha ileriye dönük bir yatırım olacaktır.

daha ekonomik bir sistem istersende ben sana kendi yaptığım ve neden yaptığımıda anlatacağım sistemide tavsiye edebilirim. işlemci r5 1600 tercih ettim 500-600tl civarlarında ekrankartı sapphire nitro rx 580 8gb tercih ettim 1200-1400tl civarlarında. ve tüm oyunları 1920*1080 de ultra ayarda çok rahat oynayabiliyorum. örneğin the witcher 3 de ultrada 60 fps altına düşmüyorum. şimdi gelelim senin r5 2600 x li sistemine benim sistemden en fazla 10 bilemedin hadi 20 fps fazla alırsın. ama cebinden 1500-2000 tl fazla ödemiş olursun. ve benim sistemle ömrüde hemen hemen aynı olur yani çok oyun sever ve ultra grafikleri görmek istiyorum dersen 2025 e kadar idare eder ve sonrasında da değiştirmek durumunda kalırız. yoksa stabil bir şekilde uzun süre idare eder bizi. rtx 2060 lı sisteme bakacak olursakta o sistemle 40-50 fps fazla alınır ama 1080p de çokta farkını anlarmıyız bilmiyorum. o yüzden ben sistemde değişiklik yapsamda benim için uzun süre değiştirmeden kullanacağım parçalara daha fazla bütçe ayırmayı mantıklı buluyorum mesela 240 gb ssd yerine 480 gb gibi. 600watt power yerine 850watt gold+ gibi . diğerleri sonuçta 3-5 sene sonra değişecek mecburen ama kaliteli bir kasa, power ve ssd uzun sürede karlı bir yatırım olur derim. bu arada ana kartın güzel tercih kullanıyorum memnunum. ramleri balistix 3200 lüğünü al anakartla uyumlu ben çok araştırdım. 3000 olanı alma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı