Asus TUF B450-PRO vs Gigabyte GA-Ax370 Gaming 3

Hitokiri_B

Decapat
Bu iki karttan hangisini seçmek gerekir ve neden? 2700X işlemci ile hangisi daha rahat çalışır? Bi de ekte gösterildiği gibi Vega grafik işlemci ile kullanıldığında PCIe X16 slotu X8 modunda çalışır ne demek? Ben buna RX570 taktığımda Vega GPU calismayacagi için kendini X16 moduna almayacak mi? Bu mu demek oluyor. Eski APU'larda BIOS'tan devredisi bırakılıyordu GPU su bunda da oluyorsa devredisi bıraksak hala X8 modunda çalışmaya devam mı edecek?

Screenshot_2019-06-02-21-51-45-531_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok dostum iptal bile etsen X8 modunda çalışıyor. Çok güçlü kartlarda performans kaybı oluyor detaylı bilen bir arkadaş varsa bilgilendirirse bende sevinirim.
İmzam'da sistemin gözükyor X4 modunca çalışıyor Athlon olduğu için. ☹

Yok dostum iptal bile etsen X8 modunda çalışıyor. Çok güçlü kartlarda performans kaybı oluyor detaylı bilen bir arkadaş varsa bilgilendirirse bende sevinirim.
İmzam'da sistemin gözükyor X4 modunca çalışıyor Athlon olduğu için. ☹
Dayanıklı olması ve akim koruma özellikleri beni cezbediyor Asus'un kalitesi çok iyi ama bu is böyleyse çok kötü çünkü şimdilik ekran kartı almadan 2200g alayim ilerde ekran kartı alırım diye düşündüm ama x8 de çalışacaksa kötü o is. Diğer yandan gigabyte ta akim koruma yok dandik bir monitör var şuan bilgisayarımı bozan monitör hdmı bağlantısı olabilir diye kuşkum var eğer öyleyse bu anakarti da bozar. Bi de x370 ve b450 hangisi daha yüksek frekanslari daha iyi kaldırır o da bir muamma. Konuyu iyi bilen birileri bilgilendirirse çok iyi olurdu.

Dostum ben olsam B450 modelini seçerdim ancak overclok ederim diyorsan X370. Ancak o işlemci için tavsiye edilen X470 almanız.

RX570 için x8 moduda yeterli bir sorun oluşturmaz. ☺

X
Dostum ben olsam B450 modelini seçerdim ancak overclok ederim diyorsan X370. Ancak o işlemci için tavsiye edilen X470 almanız.

RX570 için x8 moduda yeterli bir sorun oluşturmaz. ☺
X470 ler pahalı, ben araştırırken Asus un indirimi bitmis :) mecbur Gigabyte aldım bakalım iyi olur inş. umarım Asus kadar sağlamdır :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı