ASUS TUF B550 GAMING Plus ve Ryzen 5 3600 uyumu

34lucifer28

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, kullandigim MSI B450 GAMING Plus Max anakart ariza yapti ve servis iade/degisime karar verdi. Bu durumda artik MSI kullanmayi dusunmuyorum. ASUS TUF B550 GAMING Plus + Ryzen 5 3600 + sivi sogutma + NVIDIA 2060 Super advange uyumu nasil olur sizce?

Merhaba arkadaşlar, kullandigim MSI B450 GAMING Plus Max anakart ariza yapti ve servis iade/degisime karar verdi. Bu durumda artik MSI kullanmayi dusunmuyorum. ASUS TUF B550 GAMING Plus + Ryzen 5 3600 + sivi sogutma + NVIDIA 2060 Super advange uyumu nasil olur sizce?

MSI anakart aldığım güne lanet ediyorum resmen (B450M'a Pro max) servise yolladım sorun yok deyip geri yolladılar.

Anakartın sıkıntısı neydi acaba?

Bilgisayar acilista direkt BIOS ayarlarina atiyordu. Ayirca fise takinca otomatik bilgisayar aciliyordu.

ASUS ve B550 tercih etmen çok yerinde karar gerisi gelir zaten kardeşim.

Sağ ol çağatay kardeşim. MSI'dan vazgecip ASUS ile degistirmeyi teklif edeceğim magzaya. Aradaki farki verip.
Bence çok iyi olur. MSI yerine ASUS TUF serisine geçiş yaparak aradaki farkı anlayacaksınız. Dikey geçiş gibi olur vallahi. :)
İnsallah hocam. Bu zamana kadar hep Asus kullandim. Ilk kez MSI tercih etmistim o ds elimde kaldi.
MSI anakart aldığım güne lanet ediyorum resmen (B450M'a Pro max) servise yolladım sorun yok deyip geri yolladılar.

Hocam bende gonderdim once sorun yok diye geldi. Haberiniz olsun.

Hayırlı olur inşaallah sakın ASUS B550'den vazgeçme zorla al. 😂

Yok paşa vazgeçmeceğim. Sadece kafama takılan şu: İade / degisim kararinda illaki arizali kartin aynisini mi almak zorundayim onu bilmiyorum. Yani ben aynisini istemiyorum farkini vereceğim ASUS alacağım dedigimde ariza cikarirlar mi orasini bilmiyorum iste.

Aynısı diye geçiyor yani muadili anlamında aynısı diye kanunda ama bu demek değil para verince başka alınamaz, yani vermeleri gerekiyor.

Çağatay'ım seni dinledim kardeşim vazgeçmedim zorla aldım ASUS B550 GAMING Plus'u. 20 gün sonra aldım artık cihazımı şükür. Üzerine korkarak termaltake 80 Plus 700W RGB PSU aldım. Şükür sıkıntı çıkmadı onda da. Nazar değmesin sessiz sedasız takılıyor şu an. Yönlendirmen için sağ ol kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı