ASUS TUF B550-PLUS BIOS sorunu

DRAM ısıgı yanan yerde bir dügme var ona basılı tuttun mu belki reset atarsa düzelir ya da biri yanmıyorsa RAM'de sıkıntıdır büyük ihtimalle hangi RAM'leri kullanıyorsun.
Corsair vengeance rgb pro 3200 mhz 2x8 gb RAM'ler var. Anakart ve RAM'leri paketledim, garantiye göndericem. Bugün anakarttaki bios pilini çıkarıp geri taktım, biosu sıfırlamak için. Gene açılmadı. Bir arkadaşsın yorumunu gördüm. Aynı anakart, aynı işlemci, aynı bios sürümü ile şöyle bir sorun yaşamış: 3600 mhz ramleri varmış. Bios'tan Profile 1 RAM ayarını seçince, o ayar ramleri 3603 mhz'e almış. Öyle olunca pc açılmamış. Daha sonra bir şekilde bios ekranına ulaşınca, o değeri elle 3600'e çekmiş. Bu tarz bir sorun olabilir diye düşünüyorum ama bios ekranına bir türlü ulaşamıyorum.

Corsair Vengeance RGB Pro 3200 MHz 2x8 GB RAM'ler var. Anakart ve RAM'leri paketledim, garantiye göndereceğim. Bugün anakarttaki BIOS pilini çıkarıp geri taktım, BIOS'u sıfırlamak için. Gene açılmadı. Bir arkadaşsın yorumunu gördüm. Aynı anakart, aynı işlemci, aynı BIOS sürümü ile şöyle bir sorun yaşamış: 3600 MHz RAM'leri varmış. BIOS'tan profile 1 RAM ayarını seçince, o ayar RAM'leri 3603 MHz'e almış. Öyle olunca PC açılmamış. Daha sonra bir şekilde BIOS ekranına ulaşınca, o değeri elle 3600'e çekmiş. Bu tarz bir sorun olabilir diye düşünüyorum ama BIOS ekranına bir türlü ulaşamıyorum.

Aynen sen gönder bir çözülür belki ben direk anakartın RAM profilleri var oradan 3200 seçtim o şekilde seçmesen bile açılması lazımdı benimki açıldı öyle seçtim XMP bile açmadan sadece anakartın kendi RAM ayarlarından RAM ayarını yaptım anakart boşta 36 derece işlemci 43 derece boşta Ryzen 3700X anakart değiştirme imkanın olursa ASUS ROG B550-E anakartı al Ryzen 4000LEREDe destek verir ileriye yatırım olur.

Aynen sen gönder bir çözülür belki ben direk anakartın RAM profilleri var oradan 3200 seçtim o şekilde seçmesen bile açılması lazımdı benimki açıldı öyle seçtim XMP bile açmadan sadece anakartın kendi RAM ayarlarından RAM ayarını yaptım anakart boşta 36 derece işlemci 43 derece boşta Ryzen 3700X anakart değiştirme imkanın olursa ASUS ROG B550-E anakartı al Ryzen 4000LEREDe destek verir ileriye yatırım olur.
Bütçemi zorlamıştım, rog serisi yeni anakart alacağımı sanmıyorum. Ama umarım asus ilgilenir ve sorunum çabuk hallolur. Yoksa bir sonraki pc'mde msi anakart tercih ederim gibi geliyor 😂

Bütçemi zorlamıştım, rog serisi yeni anakart alacağımı sanmıyorum. Ama umarım asus ilgilenir ve sorunum çabuk hallolur. Yoksa bir sonraki pc'mde msi anakart tercih ederim gibi geliyor 😂
Sorunu çözdünüz mü ? Benzer bir sorun yaşıyorum ne yaptıysam açılmadı sistem

Geri
Yukarı