ASUS TUF Dash F15 4 çekirdek yeterli mi?

zMühendis

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba sayın Sosyal üyeleri.
Yeni bir dizüstü bilgisayar alması gereken, AutoCAD, Unreal Engine, Blender 3D gibi programları kullanmayı düşünen, yeri gelir yazılımla uğraşacak, yeri gelir Photoshop yapıp oyun oynayacak bir aday mühendisim.

Almayı düşündüğüm bilgisayar ASUS TUF Dash F15 idi. RTX 3060 olan versiyonu.
Bu bilgisayarı almaya Technopat'ın incelemesinden sonra karar verdim. Ali Bey kamerası da olsa tam bir mühendislik bilgisayarı demişti. Ayrıca uzun şarj süresi beni cezbetti.

Şimdi asıl konuya gelecek olursak 4 çekirdek yeterli midir? Bilgisayarı önerir misiniz, tavsiyeleriniz nedir?

İşlemcisi İ5 11300H mi?

Sıkıntı olacağını zannetmiyorum. 4/8 olarak gözüküyor.

Bazıları 4 çekirdek yeterli değil diyor, bazıları darboğaz yapıyor diyor, bazıları laptopun ısınma problemi var diyor. Emin olamadım.
Laptolarda oyun için çözünürlüğü çok düşük olmadığı sürece darboğaz yapmaz. Isınma durumunu ise kullananlar daha iyi bilir. Dediğiniz mühendislik programları için sıkıntı olacağını zannetmiyorum. RAM yetersiz gelirse takviye yapabilirsiniz.

Açıkçası Asus ve ya MSİ marka almak istiyorum. Bütçem şuan için 19.000 TL.
1 ay önce bir sürü laptop varken şu an bulamıyorum. Bu fiyata önerebileceğiniz 6 ve ya 8 çekirdekli 11. Nesil İntel işlemcili ve en az RTX 3060'a sahip güzel, ince ve taşınabilir, uzun pil ömürlü bir cihaz.
Asus Tuf Dash F15'e resmen aşık oldum ama işlemciyi o kadar gömmüşler ki içim rahat etmedi bir türlü.
Ne vardı şu bilgisayarı İ7-11800H+webcamli yapsaydınız :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası Asus ve ya MSİ marka almak istiyorum. Bütçem şuan için 19.000 TL.
1 ay önce bir sürü laptop varken şu an bulamıyorum. Bu fiyata önerebileceğiniz 6 ve ya 8 çekirdekli 11. Nesil İntel işlemcili ve en az RTX 3060'a sahip güzel, ince ve taşınabilir, uzun pil ömürlü bir cihaz.
Asus Tuf Dash F15'e resmen aşık oldum ama işlemciyi o kadar gömmüşler ki içim rahat etmedi bir türlü.
Ne vardı şu bilgisayarı İ7-11800H+webcamli yapsaydınız :D
Buyrun o halde, az bir şey esnetebilirseniz bütçeyi bu cihaz gayet iyi olacaktır. Malzeme kalitesi ve soğutma olarak da Tuf serisinden iyidir, içindeki işlemci 11800H ayarında gayet güçlü bir işlemcidir rahatlıkla alabilirsiniz.

R7 5800H de güçlü bir işlemci. Bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı