ASUS TUF Dash F15 (FX516PC) bilgisayarın orijinal panel bilgisi

foXy .jr

Kilopat
Daha fazla  
ASUS TUF Dash F15 Gaming Notebook bilgisayarımın display paneli bozuldu. Garanti yapıp teslim etti ama bana ekran sarımtırak gelmeye başladı. Servis orijinal panel dışında bir panel takmış olabilir mi diye kuşkuya düştüm.

Elinde aynı model bilgisayar olan arkadaşlar panel bilgisi paylaşabilirse karşılaştırmak için süper olur.

Şu an display details şu şekilde gözükmektedir: "MONITOR/CMN/1521"

Garanti yapıp teslim etti ise orijinal parça haricinde parça kullanmazlar. Bu açıdan eğer aklınızda bir soru kaldı ise ASUS'un müşteri temsilcisine ulaşıp sorunuzu iletin. Onlar gerekeni yapacaklardır.
Eğer yan sanayi takmış iseler bunu size önceden bildirmeleri gerekir.

Asus control center'da renkler ile alakalı bölüm var. Oraya da bakar mısın? Belki ayar değişmiştir.
Böyle bir uygulama cihazda yüklü değil. Microsoft Store 'da da bulamadım. Tam adı ya da görseli var mı?

Garanti yapıp teslim etti ise orijinal parça haricinde parça kullanmazlar. Bu açıdan eğer aklınızda bir soru kaldı ise ASUS'un müşteri temsilcisine ulaşıp sorunuzu iletin. Onlar gerekeni yapacaklardır.
Eğer yan sanayi takmış iseler bunu size önceden bildirmeleri gerekir.
Mevzuata göre haklısın fakat daha önce 5 kez buna benzer konulardan tüketici hakem heyetine gitmek zorunda kaldım. Bu yüzden şüphe ile yaklaşmak zorunda hissediyorum.

Böyle bir uygulama cihazda yüklü değil. Microsoft Store'da da bulamadım. Tam adı ya da görseli var mı?

Mevzuata göre haklısın fakat daha önce 5 kez buna benzer konulardan tüketici hakem heyetine gitmek zorunda kaldım. Bu yüzden şüphe ile yaklaşmak zorunda hissediyorum.

Daha önce başınıza gelen olaylar yüzünden böyle davranmanız normal. Dediğim gibi ASUS ile iletişime geçip onlardan destek alabilirsiniz. Teknik servislerin hangi marka model displayi kullandığını bilemiyorum, o yüzden ASUS tek yardımcın gibi duruyor.

Böyle bir uygulama cihazda yüklü değil. Microsoft Store 'da da bulamadım. Tam adı ya da görseli var mı?
Armory crate. Kullanmıyor musunuz? Fan ayarları, rgb kontrolleri, yazılım güncelleme gibi birçok şey buradan yapılıyor. Adını hatırlayamadığım için control merkezi olarak nitelendirdim.

Armoury Crate Intel'in kendi paneli, hatta NVIDIA panelini bile kontrol ettim. Tüm ayarlar default. Karşılaştırmak ve doğru bir akıl yürütme için ekranı değişmemiş bir ASUS TUF Dash F15 (FX516PC) Display Details'e ihtiyacım var.

Daha önce başınıza gelen olaylar yüzünden böyle davranmanız normal. Dediğim gibi ASUS ile iletişime geçip onlardan destek alabilirsiniz. Teknik servislerin hangi marka model displayi kullandığını bilemiyorum, o yüzden ASUS tek yardımcın gibi duruyor.

ASUS ile iletişime geçtim bana nazikçe saçmalama tabii ki orijinalini taktık dediler. Panel detayı veya panel renk bilgisi gibi detaylara siteden ulaşabileceğimi söyledi fakat takılan yeni panelin ne olduğu hakkında kesin bir bilgi yok. Ya da ilk panelin ürün kodu neydi bilmiyoruz. Karşılaştırma için aynı laptopa olan birine ihtiyacım var.

Abartiyorsunuz gibi geliyor. Beyazlar için deseniz kabul edilebilir ancak tüm renklerde değişim herhangi bir ayar değişikliği yapilmadiysa pek mümkün değil.

Asus TUF Dash F15 FX516PE review (Intel i7, RTX 3050Ti Laptop, 144 Hz screen) 15 dk boş boş bunu araştırdım ve buldum. Evet doğru panel takılmış:) Aşağıya foto olarakta koydum. Aradığınız şeyleri ingilizce olarak basit bir şekilde google'a yazarsanız cihaz ile alakalı detaylı özelliklere ulaşabilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-22-21-22-40-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-06-22-21-22-40-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Abartiyorsunuz gibi geliyor. Beyazlar için deseniz kabul edilebilir ancak tüm renklerde değişim herhangi bir ayar değişikliği yapilmadiysa pek mümkün değil.

Asus TUF Dash F15 FX516PE review (Intel i7, RTX 3050Ti Laptop, 144 Hz screen) 15 dk boş boş bunu araştırdım ve buldum. Evet doğru panel takılmış:) Aşağıya fotoğraf olarak da koydum. Aradığınız şeyleri İngilizce olarak basit bir şekilde Google'a yazarsanız cihaz ile alakalı detaylı özelliklere ulaşabilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Bilgi için teşekkür ederim.
Panel değişiminden sonra sol alt ve sağ üst kısımda yüksek miktarda ışık sızması var. Üstüne değişim sürecinde kullandığım diğer PC ekran renk gamutu daha farklıydı sanırım. Haliyle bu ekranın üzerinde sarı bir filtre varmış gibi hissettiriyor. Orijinal olmasına sevindim.

Tekrar bilgi için teşekkürler.

Bilgi için teşekkür ederim.
Panel değişiminden sonra sol alt ve sağ üst kısımda yüksek miktarda ışık sızması var. Üstüne değişim sürecinde kullandığım diğer PC ekran renk gamutu daha farklıydı sanırım. Haliyle bu ekranın üzerinde sarı bir filtre varmış gibi hissettiriyor. Orijinal olmasına sevindim.

Tekrar bilgi için teşekkürler.

Ne demek, rica ederim. Işık sızması konusunda servisi bilgilendirin isterseniz, belki tekrar değişim yaparlar ya da sanmıyorum ama daha iyisi ürünü değiştirebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı