ASUS TUF dash F15 FX516pm ekran yenileme hızını 144 yapınca ekran titriyor

mkrayz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ürün daha 5 aylık "ASUS TUF dash F15 FX516pm-211.TF15 Intel Core i7 11370h, 16 GB, 512 GB, SSD, RTX 3060 Windows 10 Home 15.6" dır.
Dün bir anda akşam ekranın üst kısmında 2 parmak kalınlığında soldan sağa bir çizgi şeklinde ekranın orasında titreme oluşmaya başladı. Ekranı 60Hz çekince problem yok ancak 144Hz yapınca tekrar başlıyor.
Sistemi geri yükledim 1 ay öncesine ancak çözüm olmadı. Güncel sürüm yükledim yine aynı şekilde. Ertesi gün açtığımda dedim gitti sanırım ancak 30-40dk sonra birden yine başladı ve 60Hz çekince yine gitti. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ürün daha 5 aylık "ASUS TUF dash F15 FX516pm-211.TF15 Intel Core i7 11370h, 16 GB, 512 GB, SSD, RTX 3060 Windows 10 Home 15.6" dır.
Dün bir anda akşam ekranın üst kısmında 2 parmak kalınlığında soldan sağa bir çizgi şeklinde ekranın orasında titreme oluşmaya başladı. Ekranı 60Hz çekince problem yok ancak 144Hz yapınca tekrar başlıyor.
Sistemi geri yükledim 1 ay öncesine ancak çözüm olmadı. Güncel sürüm yükledim yine aynı şekilde. Ertesi gün açtığımda dedim gitti sanırım ancak 30-40dk sonra birden yine başladı ve 60Hz çekince yine gitti. Nasıl çözebilirim?

Garanti servisine gönderiniz. Yaşanan sorunu bir videoya alıp ardından USB belleğe yükleyiniz, bellekle beraber cihazı garanti servisine gönderin. Bir de cihazı göndermeden önce içini ve dışını güzel ve net gözükecek bir biçimde fotoğraflayın, teknik özelliklerini kenara ekran görüntüsü olarak kaydedin. Ne olur ne olmaz bunları yapın, sonra güzelce kargolayarak gönderin. En geç 20 gün -en üst sınır ki genelde 7 gün içinde gönderirler- cihazı size gönderirler. Eğer fabrika çıkışlı bir hata bulunur/tespit edilir ise size iade veya değişim raporu verirler. Siz de o raporun kopyasını aldığınız yere iletir ve iade/değişim haklarından birini seçip faydalanırsınız. İyi forumlar, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti servisine gönderiniz. Yaşanan sorunu bir videoya alıp ardından USB belleğe yükleyiniz, bellekle beraber cihazı garanti servisine gönderin. Bir de cihazı göndermeden önce içini ve dışını güzel ve net gözükecek bir biçimde fotoğraflayın, teknik özelliklerini kenara ekran görüntüsü olarak kaydedin. Ne olur ne olmaz bunları yapın, sonra güzelce kargolayarak gönderin. En geç -en üst sınır ki genelde 7 gün içinde gönderirler- cihazı size gönderirler. Eğer fabrika çıkışlı bir hata bulunur/tespit edilir ise size iade veya değişim raporu verirler. Siz de o raporun kopyasını aldığınız yere iletir ve iade/değişim haklarından birini seçip faydalanırsınız. İyi forumlar, saygılar.

Dediği gibi elinizde kanıtlar vs. bulunsun bu firmaların ne yapacağı belli olmaz ve garanti sanırım tek çözüm hiç uğraşmayın.

Ürünü yurt dışından almıştım, sanırım 1 sene global garantisi oluyor. Teşekkür ederim cevaplarınız için.
Ekran şu an 144Hz seçili ve bir sorun yok. Bu şekilde 1 saati geçkin kullanacağım ve tekrar oluyor mu test edeceğim. Çünkü dün de sorun çözüldü sandım ancak oyunda 30 dk sonra tekrar belirmişti. Bilgisayarın yük altına girmesiyle mi alakalı normal mi test edeceğim ancak bu bilgi ne işime yarayacak onu da bilmiyorum :)

Son düzenleme:
Ürünü yurt dışından almıştım, sanırım 1 sene global garantisi oluyor. Teşekkür ederim cevaplarınız için.
Ekran şu an 144Hz seçili ve bir sorun yok. Bu şekilde 1 saati geçkin kullanacağım ve tekrar oluyor mu test edeceğim. Çünkü dün de sorun çözüldü sandım ancak oyunda 30 dk sonra tekrar belirmişti. Bilgisayarın yük altına girmesiyle mi alakalı normal mi test edeceğim ancak bu bilgi ne işime yarayacak onu da bilmiyorum :)
Gelişmeleri bekliyorum hocam. Özel olarak ilgileniyorum ASUS olduğu için.

Yük altına girmesi ile de alakalı değilmiş. Bugün şöyle bir test yaptım ekranı televizyon ekranı ile paylaştım ve 144Hz seçtim. Laptop un ekranı yine gitti ve titremeye başladı ancak televizyonda her şey normaldi. Sonra tekrar televizyondan bakarak 60Hz çektim ve düzeldi. Sanırım problem yazılımsal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı