ASUS TUF F15 laptop yükte 93 dereceyi görüyor

cekicek31

Hectopat
Daha fazla  
Söylendiği gibi ısınma sorunlu, belki sıvı metal denenebilir ancak maliyet ve risk konusunda fikrim yok. Ek olarak 93 derece o cihaz için yükte çok da abartı sayılmaz.

Merhaba arkadaşlar. Kullanmaktan çok memnun olduğum ASUS TUF laptopum aldığımdan beri ısınıyor. 1 hafta önce termal bakımını yaptım kullandığı macun, Xıgmatek Powerful Thermal Macun fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da yükte 93 dereceleri görüyorum. Herhangi bir önerisi olan var mı?

İşlemci i510300H.
Ekran kartı GTX 1650 Ti.

Maalesef 1 yıldır uğraşıyorum bu modelde olmuyor :(

Daha kaliteli bir macun yardımcı olabilir mi?

Hocam size veya donanıma bir zararı olan durum yok.
Isınma sorunlu bir cihaz olduğu için gayet normal. Korkulacak veya endişe edilecek bir şey değil. Bence alışmaya bakın.
Sıvı metal denenebilir ama bakır soğutma borusu için sağlıklı olmayabilir.
Sistemin ısıyı tahliyesinde sorun var. İşlemcinin üzerine ne koyarsanız koyun o kasadan tahliye edemezsiniz.

Yukarıda arkadaşın söylediği gibi Turbo Boost kapatmak her macunu denemek ve her dakika bilgisayar açmaya uğraşmaktansa, daha basit çözüm gibi duruyor. Ama tabii işlemcinin ne olduğu ve turbosuz frekans gücü önemli. Misal benim masaüstü bilgisayar R5 7500F 3.7 GHz olarak kurtarıyor ama, 2.5 için aynı şeyi söyleyemem.

Ah be teşekkürler cevaplarınız için sizce bu macunu R7 5700X te kulanabilir miyim?

Arkadaşlar bugün Fortnite girdim ve 99 derece gördüm sizce başka bir macun denemeli miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı