ASUS TUF F15 RTX 3050 Ti laptop ile RX 6600 sistem takası mantıklı mı?

Kahraman irtemm

Femtopat
Daha fazla  
Sistem merhaba herkese iyi günler. Hocam elimde ASUS TUF F15 11 nesil i5 RTX 3050 Ti 4 GB 16 GB RAM 512 SSD laptop olduğu için ısınma vb. gibi durumlar yaşıyorum. Hazır sistem buldum takas edeceğiz ama öteki sistem iyi mi kötü mü bilemedim. Birkaç araştırma yaptım iki tarafın iyi olduğu yer var kötü olduğu yerler de var. Alacağım kasa:
ASRock B450M HDV anakart.
XFX Radeon RX 6600 8 GB ekran kartı.
Apecer Panther DDR4 3200 MHz 16 RAM.
Agi 512 M.2 SSD.
600W Power Supply.
Ryzen 5 5500 işlemci.
Sizce takas yapmalı mıyım yoksa elimdeki ile devam mı etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
sistem merhaba herkese iyi günler. Hocam elimde ASUS TUF F15 11 nesil i5 RTX 3050 Ti 4 GB 16 GB RAM 512 SSD laptop olduğu için ısınma vb. gibi durumlar yaşıyorum. Hazır sistem buldum takas edeceğiz ama öteki sistem iyi mi kötü mü bilemedim. Birkaç araştırma yaptım iki tarafın iyi olduğu yer var kötü olduğu yerler de var. Alacağım kasa:
ASRock B450M HDV anakart.
XFX Radeon RX 6600 8 GB ekran kartı.
Apecer panther DDR4 3200 MHz 16 RAM.
Agi 512 M.2 SSD.
600W Power Supply.
Ryzen 5 5500 işlemci.
Sizce takas yapmalı mıyım yoksa elimdeki ile devam mı etmeliyim?

Üstüne para veriyor musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin bilgisayarınız daha değerli. Ve kasadaki parçalar kaliteli değil ASRock anakart, XFX ekran kartı düşük kalitede yerinizde olsam değiştirmezdim. Elinizdekini satıp sıfır hazır sistem alabilirsiniz.

Tamam teşekkürler

Sizin bilgisayarınız daha değerli. Ve kasadaki parçalar kaliteli değil ASRock anakart, XFX ekran kartı düşük kalitede yerinizde olsam değiştirmezdim. Elinizdekini satıp sıfır hazır sistemi.

Hocam peki bu tarz bir sistemle mantıklı mı ekran kartı her şey okey ama işlemci sıkıntı.

Dosya Ekleri

• IMG_1412.jpeg
    IMG_1412.jpeg
    121,6 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Tamam teşekkürler.

Hocam peki bu tarz bir sistemle mantıklı mı ekran kartı her şey okey ama işlemci sıkıntı.

PSU Rampage, işlemci eski 2019 model, ekipmanlar kalitesiz, monitör 75 Hz değmez bence. Elinizdeki bilgisayarınızın macununu değiştirip soğutucu standla birlikte 27 inç 165 Hz monitör alarak daha verimli kullanacağınıza eminim dışarı çıkmak istediğinizde götürme opsiyonunuzda olur hem.

Geri
Yukarı