ASUS TUF F17 alınır mı?

Arkadaşlar sadece Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Warzone gibi FPS oyunlari oynamak ve AutoCAD basit çizim için kullanacağım laptopu. 17 inch olması benim için önemli. Bütçede 10K'yı aşmak istemiyorum. Ne dersiniz bu laptop için? Bir de RAM tek slot mu, çift slot mu? Bunun hakkında bilgisi olan var mıdır?
Hocam aldınız mi laptopu memnun musunuz

Hx-198 modelini kullanıyorum. Ayni model sadece benim kasa malzemesi farklı şunu belirtmek isterim:Tuf serisi kronik sorunlu diyen ve ısınır diyen arkadaşlara da cevap niteliginde olur veyahut almak için konuyu incelerse vatandaş asla ve asla en ufak sorunla karşılaşmadım binde bir belki bir iki saniyelik sorunlar çıkarabiliyor ama göze gelmez ısınma olayı ise şuana kadar kullandığım en serin laptop fiyat performans olarak daha iyisi yoktur. 9 vermişken 1k daha koy şu olsun 2 k daha koy şu olsun diyenlere de kulak asma akıl veren çok para veren yok istediğin her oyunu yeterli fps değerlerinde sıkıntısız oynarsın ama çizim konusunda bilemeyecem bölümüm değil. Tasarım olarakta harika bir model ama hemen hemen aynı fiyatta hx-198 modelini öneririm üst kasa metalik.

HX-198 modeli şuan revaçta ve bu laptop hakkında fikir sahibi olmayan varsa ben de 3 haftalık kullanıcı yorumumu yapayım. Öncelikle bilgisayarı işlemci ve ekran kartı testlerine soktum yaklaşık 1 saat iki testte sıcaklık değerleri 75-80 dereceleri gördü (turbo modda inanılmaz bir ses çıkardığını da ekleyeyim). Sürekli valorant oynayan birisi ve aktif olarak premiere kullanan birisiyim. Valorantta en düşük ayarlarda oynuyorum (profesyoneller en düşük ayarlarda oynanmasını öneriyor) 140-180 arası fps alıyorum.Performans modunda kullanıyorum ve ısı değerleri 70-72 derece arası bence gayet güzel.Turbo modunda kullanırsanız daha düşük ısı değerleri görebilirsiniz ekstra olarak 5-10 fps daha fazla alabilirsiniz ama ben çok fazla ses yaptığı için kullanmıyorum premiere de ise sıkıntısız ve yeteri kadar hızlı render alabiliyorum. (Arkadaşlar laptop alıyorsanız laptop yeri geldiğince ısınacaktır yeri geldiğince uçak gibi ses çıkaracaktır. Önemli olan bilgisayar ısındığında performans kaybı yaşatıyor mu yaşatmıyor mu ?) Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

HX-198 modeli şuan revaçta ve bu laptop hakkında fikir sahibi olmayan varsa ben de 3 haftalık kullanıcı yorumumu yapayım. Öncelikle bilgisayarı işlemci ve ekran kartı testlerine soktum yaklaşık 1 saat iki testte sıcaklık değerleri 75-80 dereceleri gördü (turbo modda inanılmaz bir ses çıkardığını da ekleyeyim). Sürekli valorant oynayan birisi ve aktif olarak premiere kullanan birisiyim. Valorantta en düşük ayarlarda oynuyorum (profesyoneller en düşük ayarlarda oynanmasını öneriyor) 140-180 arası fps alıyorum.Performans modunda kullanıyorum ve ısı değerleri 70-72 derece arası bence gayet güzel.Turbo modunda kullanırsanız daha düşük ısı değerleri görebilirsiniz ekstra olarak 5-10 fps daha fazla alabilirsiniz ama ben çok fazla ses yaptığı için kullanmıyorum premiere de ise sıkıntısız ve yeteri kadar hızlı render alabiliyorum. (Arkadaşlar laptop alıyorsanız laptop yeri geldiğince ısınacaktır yeri geldiğince uçak gibi ses çıkaracaktır. Önemli olan bilgisayar ısındığında performans kaybı yaşatıyor mu yaşatmıyor mu ?) Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Soğutucu kullanıyor musun cpu sıcaklık kaç veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı