ASUS TUF FX 505DT ani FPS düşüşü

ASUS TUF FX 505DT modeli laptop GTX 1650 mobil ekran kartı Ryzen 5 3550H işlemci 16 GB RAM ve 512 GB SSD mevcut oyun fark etmeksizin tüm oyunlarda anlık FPS düşüşleri oluyor 4 5 saniyelik. Sorunun kaynağı nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir soruya cevap vermek çok zor biçok sebep olabilir. Ancak yazılımsal bir sorun olmadığından emin olmak için öncelikle temiz bir format öneririm.
Sorun devam ederse cihazın içini temizlemeyi macun değişimi yaptırabilirsin.
Onun dışında SSD sorun olabilir ancak
Cihazın güç giriş kısmında veya priz kısmı da bi temassızlık var mı kontrol et en başta.

Böyle bir soruya cevap vermek çok zor birçok sebep olabilir. Ancak yazılımsal bir sorun olmadığından emin olmak için öncelikle temiz bir format öneririm.
Sorun devam ederse cihazın içini temizlemeyi macun değişimi yaptırabilirsin.
Onun dışında SSD sorun olabilir ancak.
Cihazın güç giriş kısmında veya priz kısmı da bir temassızlık var mı kontrol et en başta.

Format atmıştım formattan önce de öyleydi formattan sonrada devam ediyor macun değişimi hiç yapmadım ondan olabilir SSD daha önce konu açmıştım ona onda da bir problem yok 3'lü priz kullanıyorum onda bir sorun olabilir ya da yazılımsal çünkü Radeon Vega 8 ekran kartı var AMD Radeon programını kurup driver güncellemesi yapıyorum 2 3 gün sonra kendi kendine kaldırıyor laptop değişik bir hale geliyor programı kaldırınca düzeliyor problemi anlamış değilim bu driver meselesinde.

Format atmıştım formattan önce de öyleydi formattan sonrada devam ediyor macun değişimi hiç yapmadım ondan olabilir SSD daha önce konu açmıştım ona onda da bir problem yok 3'lü priz kullanıyorum onda bir sorun olabilir ya da yazılımsal çünkü Radeon Vega 8 ekran kartı var AMD Radeon programını kurup driver güncellemesi yapıyorum 2 3 gün sonra kendi kendine kaldırıyor laptop değişik bir hale geliyor programı kaldırınca düzeliyor problemi anlamış değilim bu driver meselesinde.
Bende apu sistem kullanıyorum dediğin gibi amd kendi gerekli sürücülerini yüklüyor zaten ama şöyle senin cihazının marka modelini girip sürücülerini direk markanın sayfasından tek tek yüklemen gerek. Asus sitesine gir model yazıp cihazını bul destek kısmında tüm sürücüleri ordan kur tek tek. Bir de böyle dene çünkü o silme olayı falan normal değil. He birde güç seçeneklerini yanlışlıkla değiştirmiş misin diye varsayılana döndür yüksek performansı seç.

Bende APU sistem kullanıyorum dediğin gibi AMD kendi gerekli sürücülerini yüklüyor zaten ama şöyle senin cihazının marka modelini girip sürücülerini direk markanın sayfasından tek tek yüklemen gerek. ASUS sitesine gir model yazıp cihazını bul destek kısmında tüm sürücüleri oradan kur tek tek. Bir de böyle dene çünkü o silme olayı falan normal değil. He bir de güç seçeneklerini yanlışlıkla değiştirmiş misin diye varsayılana döndür yüksek performansı seç.

Tamamdır bir de öyle deniyeyim farklı bir sorun olursa yine yazarım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı