ASUS TUF FX504GD 58250 laptopta takılmalar

ezioa

Centipat
Arkadaşlar merhaba. ASUS TUF FX504GD 58250 model laptopum var. Sorunum, laptop oyun oynarken veya video izlerken kasıyor lakin her oyunda olmuyor. Mesela Rocket League ve Tomb Raider oynarken kasmıyor ama Batman Arkham City oynarken bazı yerlerde ufak bir kasma olup sonra düzeliyor. Yine mesela Netflix'te ya da YouTube'ta bir şey izlerken kasıyor. İlginç olan dediğim gibi her oyunda olmuyor. Geçen slither. IO'da denedim onda kasıyor ama Tomb Raider'da kasmıyor. İnternette sorunu araştırırken stuttering ve Low TDP yazıyordu. Batman AC'de ara sahnelerde hep kasıyor, oynarken de bazen 2-3 saniyelik kasıyor. sonra düzeliyor.

Sistem;
Windows 10 1809
Intel Core i5 8300H
256 GB SSD - 1TB HDD
GTX 1050 4 GB
RAM 8 GB

Öncelikle ekran kartı driverınızı güncelleyin. Sonra da windowsu güncelleyip 1909 sürümüne geçin. Güncellemek çoğu zaman sorunları çözer.

Aynı sorunlar bende de var maalesef. Bazen lolde anlık takılmalar oluyor. Kaynak izleyicisinden işlemci hızım hiç sabit değil. Warzoneda 20 fps alıyorum max. Nedenini birtürlü bulamadım. 1.5 senelik leptopum. Ek olarak fazla ısınıyor oyunlarda turbo fan hep açık olmasına rağmen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı