ASUS TUF FX505DU-BQ163 vs HP Pavilion EC0020NT

sunoses

Kilopat
Daha fazla  
Böyle aniden konu açtığım için özür dilerim ama bu gün saat 14.00'a kadar sipariş vermem gerekiyor, bu yüzden acelem var. Bir mimarlık fakültesi öğrencisi olarak oyun oynamayı da seven bir insanım. İki bilgisayar arasında kaldım, linkleri aşağıda vereceğim şimdi benim aklımı bulandıran birkaç mesele var;

Birincisi: Ryzen 3750H ile 3550H arasında öyle aman aman bir fark var mı? Varsa nelerdir?

İkincisi: HP Pavilion serisinin sağlamlığı nasıl? Çünkü bende Casper Nirvana notebook vardı ve iki yılı dolmadan dökülmeye başladı. HP'de menteşe sağlam gelmedi bana.

Üçüncüsü: Bu iki Laptoptan hangisi ve neden net bir dille açıklarsanız benim için mükemmel olur.

Bugün sipariş vereceğim lütfen acımadan eleştirilmesi ve söylenmesi gereken her şeyi söyleyin. Fakülte sebebiyle uzun zamandır bu sektörden uzağım. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Linkler:
1)

2)

Son düzenleyen: Moderatör:
HP'nin 1650 olan modelini kullanıyorum. Birebir aynı kasa. Sağlamlık konusunda sorun yok. Malzeme kalitesi Lenovo Ideapad cihazıma göre bir tık daha düşük gibi geldi bana. Ancak yine de büyük sorun yaratmaz. ASUS biraz kaba duruyor. O sebeple HP tercih ederdim. Ayrıca CPU bakımından da 3750H olması daha avantajlı.

Sıcaklık konusunda ise HP CoolSense adında bir özellik var. Ofis işlerimi yaparken 35 derece ile 50 derece arasında seyrediyor sıcaklık ve fan çalıştırmıyor. Oyunda da ağır bir oyun değilse 70 üstünü nadiren görüyor. Tavsiye ederim.

HP'nin 1650 olan modelini kullanıyorum. Birebir aynı kasa. Sağlamlık konusunda sorun yok. Malzeme kalitesi Lenovo Ideapad cihazıma göre bir tık daha düşük gibi geldi bana. Ancak yine de büyük sorun yaratmaz. ASUS biraz kaba duruyor. O sebeple HP tercih ederdim. Ayrıca CPU bakımından da 3750H olması daha avantajlı.

Sıcaklık konusunda ise HP CoolSense adında bir özellik var. Ofis işlerimi yaparken 35 derece ile 50 derece arasında seyrediyor sıcaklık ve fan çalıştırmıyor. Oyunda da ağır bir oyun değilse 70 üstünü nadiren görüyor. Tavsiye ederim.
HP'nin genel bir algısı mevcut soğutma ile alakalı. Uzun süre ağır oyun oynadınız mı hiç? Sıcaklık değerleri kritik seviyelere geldi mi?

HP'nin genel bir algısı mevcut soğutma ile alakalı. Uzun süre ağır oyun oynadınız mı hiç? Sıcaklık değerleri kritik seviyelere geldi mi?
Açıkçası almadan önce ben de o genel algı yüzünden şekilden şekle girdim. Ancak soğutmadan ciddi anlamda memnunum. Ryzen CPU kullanması da Intel alternatiflerine göre daha serin çalışmasını sağlıyor. Iki cihaz arasından TUF serisi deneyimlemedim, ancak HP soğutma konusunda sorun yaşatmiyor. Kronik sıkıntılarını çözmüşler diyebilirim. Cihazın ızgaraları da hava akışını destekleyecek kadar geniş.

Ekleme: Uzun süre oynamadım, ancak stress test ile 75 üzerini görmedim oda sıcaklığında (CPU). GPU için ise Furmark üzerinde 70-75-80 arasında dolandı. Masada koyup denedim. Kumaş yüzeylerde daha isinabilir ızgaraları altta olduğundan dolayı.

Açıkçası almadan önce ben de o genel algı yüzünden şekilden şekle girdim. Ancak soğutmadan ciddi anlamda memnunum. Ryzen CPU kullanması da Intel alternatiflerine göre daha serin çalışmasını sağlıyor. Iki cihaz arasından TUF serisi deneyimlemedim, ancak HP soğutma konusunda sorun yaşatmiyor. Kronik sıkıntılarını çözmüşler diyebilirim. Cihazın ızgaraları da hava akışını destekleyecek kadar geniş.

Ekleme: Uzun süre oynamadım, ancak stress test ile 75 üzerini görmedim oda sıcaklığında (CPU). GPU için ise Furmark üzerinde 70-75-80 arasında dolandı. Masada koyup denedim. Kumaş yüzeylerde daha isinabilir ızgaraları altta olduğundan dolayı.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ama geç gördüğüm için tuf'u çoktan almış bulunmaktayım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı