ASUS TUF FX506HCB-HN144 alınır mı?

O yüzden yazasım gelmedi gerçekten. Doğru laptopun 2021 modele kadar termal vb. şeyleri ayrı bir derecede kötüydü fakat ben alırken bunun farkındayım. 1 ay olmuştu çıkalı satın aldığımda. Küçük bir kumar oynadım ve fazlasıyla memnunum. Eski serilerden eser yok bence.

Alanlara üzüldüm o zaman :/
Sizin kullandığınız model neydi?

HCB modelden ne farkı var internette bulamadım sizin modeli.
Thunderbolt 4 özelliği var hocam. Bulmanız aslında kolay. Sitesinde yazıyor.

1643014918330.png

Arkadaşlar HCB olan modeli alacağım.
Sizce alsam mı?
310 BİOS sürümü gelmiş galiba tüm sorunlar çözüldü.
Eğer alın derseniz haftasonu sipariş vereceğim.
@Average Turko @Alp Demir
@alanyal7
Ben HCB modeli kullanıyorum. Oyun için 8 gb ram daha eklemelisiniz, kendisini açıkça hissettiriyor. 8 gb ram ile Bf1 oyununu Nvidia Experience optimum ayarlarıyla 30 fps civarlarında oynarken 8 gb daha ilave edince bu değerler 80-90 civarlarına çıktı. Bunun dışında oyun sırasında 90 dereceye ulaşan Cpu sıcaklık değerleri mevcut. Kimine göre normal kimine göre biraz fazla, işin o kısmına yorum yapamayacağım. Bunun dışında benim açımdan bilgisayarın herhangi bir problemi yok, sadece sıcaklık değerlerinin en azından beş derece civarı daha az olması içimi rahatlatırdı. Tabii bir de uzun şarj süreleri beklememek lazım, o da belki bir eksi olabilir.
ben de elmacıktan alıyorum o zaman geç geliyormuş biraz ama olsun RAM'ler geldikten sonra tekrar yazarız buraya.
Sizi de haberdar etmiş olayım. Dediğim gibi ram eklemeden önce Bf1'de 30 fps ile kasarak oynarken eklemeden sonra değerler 80-90 civarına çıktı. Akıcılık açısından +8 ramin etkisi kesinlikle yadsınamaz.

Oyun amaçlı alıyorsan piyasada alınabilecek pek fazla güzel model yok diyebilirim. Bu fiyatlara monsterın giriş seviyesi kötü modelleri var. Excalibur düşünülebilir ancak geçmişteki kötü izlenimlerden dolayı ister istemez bir önyargı mevcut. MSI desen cep yakar derecede. Eğer günlük işlerimi görsün, mühendislik öğrencisiyim pek fazla oyun oynamam diyorsan kesinlikle macbook almalısın. Bir hevesle hcb modelini aldım aldığım günden beri oynadığım oyun Metin2 ve minecraft 😅 okul ve işten oyun oynamaya vaktim olmuyor. Bilgisayarın bana göre en büyük eksisi kendisi ağır şarj adaptörü ayrı bir ağır ve şarj çok çabuk bitip çok yavaş doluyor. Diğer yönden performans noktasına gelecek olursak bilgisayar +8gb ram kesinlikle istiyor. Aklıma gelenler bunlar ilk aldığımda bazı sorunlar yaşadığım için iyice soğumuştum ama şimdi iyiki almışım diyorum memnunum.

Oyun amaçlı alıyorsan piyasada alınabilecek pek fazla güzel model yok diyebilirim. Bu fiyatlara monsterın giriş seviyesi kötü modelleri var. Excalibur düşünülebilir ancak geçmişteki kötü izlenimlerden dolayı ister istemez bir önyargı mevcut. MSI desen cep yakar derecede. Eğer günlük işlerimi görsün, mühendislik öğrencisiyim pek fazla oyun oynamam diyorsan kesinlikle macbook almalısın. Bir hevesle hcb modelini aldım aldığım günden beri oynadığım oyun Metin2 ve minecraft 😅 okul ve işten oyun oynamaya vaktim olmuyor. Bilgisayarın bana göre en büyük eksisi kendisi ağır şarj adaptörü ayrı bir ağır ve şarj çok çabuk bitip çok yavaş doluyor. Diğer yönden performans noktasına gelecek olursak bilgisayar +8gb ram kesinlikle istiyor. Aklıma gelenler bunlar ilk aldığımda bazı sorunlar yaşadığım için iyice soğumuştum ama şimdi iyiki almışım diyorum memnunum.
Önerir misiniz?
Oyun yanında render falan için kullanacağım.
Ne yazık ki isteklerimi tam karşılıyan 2-3 laptop var ve en çok bu TUF hoşuma gitti.
Şarj bana çok dert değil. Laptop isteme sebebim taşınabilir olması. Zaten geneld şarjda kullanan biriyim. RAM'i 2*16 yapacağım aldıktan sonra. Monster Asus fiyatına satmaya başladı zaten kaliteli modelleri.
Excalibur asla almam. Beni 5 sene idare etmeli.

MSI cep yakmada 1 numara...
HCB modelini alacağım zaten.
Galiba bazı sorunlar BİOS kaynaklı. Araştırınca gördüm ki yeni gelen 310 BİOS ile tüm sorunlar çözülmüş. Şuan memnun musunuz son gelen BİOS ile? Biraz daha emin olunca TUF olanı alacağım.
Şuan memnun musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı