ASUS TUF FX506HCB-HN144 ısınıyor mu?

patrikk

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Pano Montörlüğü - Otomasyon
Dostlar merhaba.

Bir saat içinde laptop alacağım ve bu ASUS iyi gibi, aklıma takılan tek kısmı soğutma konusu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? Acer Nitro 5 daha mı iyi? Normalde Acer alacaktım fakat 1650 Ti ve RTX 3050 arasında bayağı fark var sanırım.

Dostlar merhaba.

Bir saat içinde laptop alacağım ve bu ASUS iyi gibi, aklıma takılan tek kısmı soğutma konusu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? Acer Nitro 5 daha mı iyi? Normalde Acer alacaktım fakat 1650 Ti ve RTX 3050 arasında bayağı fark var sanırım.
Ben TUF FX506HEB kullanıyorum yani 3050 ti versiyonu, evet ısınıyor fakat ısı stabil kalıyor ve performansa etki etmiyor bu yüzden ısınması sorun olmuyor. En yüksek RDR2 Ultra da DLSS kapalı iken 85 oldu tekrar 80e sabitlendi genelde yük altında işlemci 80 derecede geziyor.

Dostlar merhaba.

Hocam laptop elinizde yokken konu başlığına neden ısınıyor yazdınız :D Bende HC model var. Farkı TB hariç yok. Oyun dışı 41 CS'de 70'in altında oluyor cihaz.
Ben TUF FX506HEB kullanıyorum yani 3050 ti versiyonu, evet ısınıyor fakat ısı stabil kalıyor ve performansa etki etmiyor bu yüzden ısınması sorun olmuyor.

Değerler kaç derece?

Laptop bu, elbet ısınacak. Nitroların soğutması iyi diye biliyorum ancak Asus da yeni Tuf serisinde ısınma sorununu çözmüş diyorlar sanırım. Zaten 1650 ve 3050 ti farkını söylemeye gerek yok. Isı zaten temel sorun, bunu da bir soğutucu ile halledersiniz. Ama 1650'de 3050 performansı alamazsınız. İyi bir tercih yapın.

Dostlar merhaba.

3050 li Acer nitro tek geçerim.

Dostum 1650Ti ve 3050, Ti değil yanlış anladın sanırım.

Genel olarak pek fark yok diyorlar 1650Ti ve 3050 arasında bilgili olan var mı?

Dostum 1650 Ti ve 3050, Ti değil yanlış anladın sanırım.

Genel olarak pek fark yok diyorlar 1650 Ti ve 3050 arasında bilgili olan var mı?

60W 3050 ile 1650 Ti arasında bile fark var iken adamakıllı W değeri olan bir 3050 Ti nasıl fark atmasın 1650 Ti'a? 95W 3050 Ti 1660 Ti'ı bile geçebiliyor yer yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı