ASUS TUF FX506HCB-HN144 ısınıyor mu?

Dostlar bugün cihaz elime geçti.
Touchpad ve klavyesi olarak memnunum sadece klavyesinin sürekli renk değiştirmesi hoş değil onun dışında sıcaklık biraz beni telaşlandırdı. Ark Survival oynarken sıcaklar 65-78 derece arasında gidip geliyor. Fanlar turbo modda çalışıyor sıcaklığın plastiği eritme gibi bir durumu olabilir mi?

20211009155547_1.jpg

@Average Turko bilgin var mı?

Dostlar bugün cihaz elime geçti.
Touchpad ve klavyesi olarak memnunum sadece klavyesinin sürekli renk değiştirmesi hoş değil onun dışında sıcaklık biraz beni telaşlandırdı. Ark Survival oynarken sıcaklar 65-78 derece arasında gidip geliyor. Fanlar turbo modda çalışıyor sıcaklığın plastiği eritme gibi bir durumu olabilir mi?

Eki Görüntüle 1184760
@Average Turko bilgin var mı?
Hocam sıcaklıklar gayet normal ve iyi değerler. Plastiği 95 100 derece olursa bile eritemez diye düşünüyorum. :D Armoury Crate'ten klavye rgb modunu değiştirebilirsin. Bulamazsan söyle yardım edeyim. :)
Bu arada klavye kısayolu da var. Ok işaretleri + FN ile aydınlatma seviyesi ve modu değiştirebilirsin. F5 ile de sistem modunu kontrol edebilirsin

Son düzenleme:
Hocam sıcaklıklar gayet normal ve iyi değerler. Plastiği 95 100 derece olursa bile eritemez diye düşünüyorum. :D Armoury Crate'ten klavye rgb modunu değiştirebilirsin. Bulamazsan söyle yardım edeyim. :)
Bu arada klavye kısayolu da var. Ok işaretleri + FN ile aydınlatma seviyesi ve modu değiştirebilirsin. F5 ile de sistem modunu kontrol edebilirsin
Teşekkürler dostum, bu arada ASUS için kontrol programı var mı? Lenovo veya MSI gibi?

Hocam siz driverları kurdunuz mu? O sayfada Armoury Crate var. Kontrol programı o. Bu arada konunun başlığı çok sıkıntı :D
Valla sabah aldım driver bulamadım Asus un sitesinde FX506HCB modeli bile yok konu başlığı olayı moderatorlar yapmış ben Isınıyor mu? Diye yazmıştım.

Eki Görüntüle 1184887

Aygıt yöneticisinden buraların ekran görüntüsünü atabilir misin?

Burada Networking ve Bluetooth için farklı driverlar var çünkü (Intel ve MediaTek). Diğerlerini kurabilirsin. Ekran kartı için olanlarda DDU kullanacaksın. Bilmiyorsan yazarım.
DDU bilmiyorum Nvidia sürücüsü kurmaya ugrasirken kurulamadı hatası verdi onu güncelleyemedim öburlerini hallettim teşekkürler

DDU bilmiyorum Nvidia sürücüsü kurmaya ugrasirken kurulamadı hatası verdi onu güncelleyemedim öburlerini hallettim teşekkürler

Buradan indirip konuya bakabilirsin. Kolay kavranıp kolay uygulanıyor zaten :)

Ben ayar olarak böyle yaptım. Doğru mudur tam emin değilim ama 4 aydır sıkıntım olmadı. Geçirmeni öneririm.
Intel ve Nvidia içinde teker teker yapman iyi olur. Birini silip yükle, sonra reset at. Aynı şeyi öbürüne uygula.

1633793222885.png

Geri
Yukarı