ASUS TUF FX506HCB-HN144 oyunlarda düşük FPS

Kanka YouTube'dan veya alan kişilerin yorumlarından bakabilirsin. Bence hoş bir tasarımı var. En sevdiğim özelliği de sessiz modda gerçekten sessiz.
Evet estetik olarak hoş duruyor.

Hocam son 2 soru:
1- Laptop kasasının kalitesi sizce nasıl? Kaliteli bir yapısı var mı?

2- Oyun içi sıcaklık değerleri nasıl?

Bu 2 soruyu cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Evet estetik olarak hoş duruyor.

Hocam son 2 soru:
1- Laptop kasasının kalitesi sizce nasıl? Kaliteli bir yapısı var mı?

2- Oyun içi sıcaklık değerleri nasıl?

Bu 2 soruyu cevaplarsanız çok mutlu olurum.
1- Kasa kaliteli birazcık parmak izi kalıyor sadece ama sorun değil bence
2- Oyunlarda 85 ten aşağı düşmüyor sıcaklık

1- Kasa kaliteli birazcık parmak izi kalıyor sadece ama sorun değil bence.
Yani bu fiyata genelde olur parmak izi. Abartılı olmasın o parmak izi yeter. Kasa sağlam, yok ve kaliteli ise sorun yok.
2- Oyunlarda 85 ten aşağı düşmüyor sıcaklık.
Eğer 90'ın üzerinde süreklilik oluşturmazsa sorun yok. Zaten çok ısınırsa fanları Turbo yaparım.

Yani bu fiyata genelde olur parmak izi. Abartılı olmasın o parmak izi yeter. Kasa sağlam, yok ve kaliteli ise sorun yok.

Eğer 90'ın üzerinde süreklilik oluşturmazsa sorun yok. Zaten çok ısınırsa fanları Turbo yaparım.
FX506HE'yi 5 aydır kullanıyorum daha turbo kapalıyken bile 90 derece üstünü görmedim AAA oyunlarda. Turbo mod+biraz yerden yüksek olduğu zaman 70-80 arasında dolanıyor sıcaklık.

Turboda zaten 85-95 arası geziyor.
90 üzeri süreklilik arz ediyor mu?
Ve o mod dengeli mod olmalı turbo modda 95 olmaz. Stres testi Max 93 olmuş. İnternette baktım.
FX506HE'yi 5 aydır kullanıyorum daha turbo kapalıyken bile 90 derece üstünü görmedim AAA oyunlarda. Turbo mod+biraz yerden yüksek olduğu zaman 70-80 arasında dolanıyor sıcaklık.
Yani bence de biraz yükselti ile 90 üstünde süreklilik arz etmez. Turbo zaten 90 imkansız gibi. Ki ben HE değil HC olanı yani 3050 alacağım için benim ekran kartı daha soğuk olur. Sizce kasa kalitesi nasıl hocam, yazılım desteği nasıl, genel olarak memnun musunuz?

@ekncn

Anlık olarak 90 olursa sorun yok ama 90 üstü süreklilik olursa tehlikeli.

90 üzeri süreklilik arz ediyor mu?
Ve o mod dengeli mod olmalı turbo modda 95 olmaz. Stres testi Max 93 olmuş. İnternette baktım.

Yani bence de biraz yükselti ile 90 üstünde süreklilik arz etmez. Turbo zaten 90 imkansız gibi. Ki ben HE değil HC olanı yani 3050 alacağım için benim ekran kartı daha soğuk olur. Sizce kasa kalitesi nasıl hocam, yazılım desteği nasıl, genel olarak memnun musunuz?

@ekncn

Anlık olarak 90 olursa sorun yok ama 90 üstü süreklilik olursa tehlikeli.
Kasa iyi leğen plastiği değil, klavyesi çok konforlu (yön tuşları biraz daha büyük olabilirmiş), yazılım desteği çok iyi sürekli güncelleniyor. En son BIOS 310 geldi ufak tefek sorunları da çözdü. Birde RAM takviyesi yapacağım forza gibi oyunlar 16 istiyor artık. Birde bizim seride Thunderbolt4 olması çok iyi ilerde harici gpu'da takabilirim. Yeni gelen HEB-HCB serilerinde kaldırıldı ne yazık ki.

Kasa iyi leğen plastiği değil, klavyesi çok konforlu (yön tuşları biraz daha büyük olabilirmiş)
Bak bu güzel bilgi. Her türlü plastik olur. Yeterli Clevo tarzı leğen olmasın. Klavye için okey. Yön tuşları zaten çok dert edilmez, genelde WASD kullanılır ya.
yazılım desteği çok iyi sürekli güncelleniyor. En son BIOS 310 geldi ufak tefek sorunları da çözdü.
Bu hoşuma gitti.
BİOS 310 laptopu efsaneleştirmiş resmen, sorunları yok etmiş.
Birde RAM takviyesi yapacağım forza gibi oyunlar 16 istiyor artık.
Ben 2*16 yapacağım.
Birde bizim seride Thunderbolt4 olması çok iyi ilerde harici gpu'da takabilirim. Yeni gelen HEB-HCB serilerinde kaldırıldı ne yazık ki.
Ne yazık ki...

Neyse bu gidişle kesin TUF HCB olanı alırım.

Arkadaşlar laptop gayet iyi. Dediğiniz sorunların çoğu sorun değil örneğin sıcaklık bir gaming laptopdan kaç derece vermesini bekliyorsunuz ? Ben çoğunlukla 85i geçmedim. Throttle konusunda evet sürekli boost mode da çalışma sorunu var ama onuda kolaylıkla çözebilirsiniz maximum cpu state'i %99 yaparak. Kasa kaliteside gayet güzel ancak bir aluminyum kasa değil tabi ki.

Geri
Yukarı