ASUS TUF FX506HCB Wi-Fi gözükmüyor

Mehmetts

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF serisi FX506HCB model bir masaüstü bilgisayara sahibim ve yaklaşık bir haftadır bir anda Wi-Fi sorunu yaşıyorum. Daha önce hiç Wi-Fi sorunu olmamıştı bu zamana dek yani Wi-Fi bir anda yok oluyor, paylaşım merkezinde görünmüyor, bazen bilgisayarı açar açmaz yok oluyor, bazen hiç yok olmuyor, bazen bir sayfadan çıkar çıkmaz yok oluyor. Windows 10 64 Bit kullanıyorum. Sürücü güncelledim, MyASUS'tan kontrol ettim, geçenlerde MyASUS'tan bir fix güncellemesi geldi onu yükledim anlık düzeldi ama bugün durum aynı. Sürücüyü kaldırıp yeniden de yükledim. Var mı bir öneriniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendisi az önce tekrar aynı sorunu verdi. Ne hikmetse bir anda gidiyor, sürücüyü silip tekrar yükledim ve aygıt yöneticisinde dahi çıkmıyor Wi-Fi6. ben anlamadım gitti ya.

Bu kasada kronik maalesef, çok şikayet var MT7921'den bu yüzden fakat farklı cihazlarda sorun olmuyor. ASUS ile iletişime geçmek en iyi çözüm olur.

Kendisi az önce tekrar aynı sorunu verdi. Ne hikmetse bir anda gidiyor, sürücüyü silip tekrar yükledim ve aygıt yöneticisinde dahi çıkmıyor Wi-Fi6. Ben anlamadım gitti ya.
Buyrun hocam.

Bu kasada kronik maalesef, çok şikayet var MT7921'den bu yüzden fakat farklı cihazlarda sorun olmuyor. ASUS ile iletişime geçmek en iyi çözüm olur.

Karttan olduğunu zannetmiyorum aynı sorunu ben de yaşıyordum. Yazılımsal dediler bana ben ısrarla kartın değişmesi gerektiğini söyledim fakat değiştirmeden sürücü yükleyip gönderdiler. Yarım saatlik Wi-Fi test notunu da eklemişlerdi kargoya.

Dosya Ekleri

• mmc_jnnE6X0Con.png
    mmc_jnnE6X0Con.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 12
Buyurun hocam.

Karttan olduğunu zannetmiyorum aynı sorunu ben de yaşıyordum. Yazılımsal dediler bana ben ısrarla kartın değişmesi gerektiğini söyledim fakat değiştirmeden sürücü yükleyip gönderdiler. Yarım saatlik Wi-Fi test notunu da eklemişlerdi kargoya.

Alıntaki sürücü ile sorun yaşıyordum hocam, arkadaşın önerisiyle Lenovo sürücüsü denedim 2 gün sorun yaşamadım Online oyunlardaki takılmalar dışında lakin şimdi takılmalar dahi yok çünkü Wi-Fi yok 😅. Umarım elim bir yere çarpmıştır da o yüzden bu kadar uğraşıyorumdur. ASUS'a mail gönderdim, durumu anlattım. Geri dönüş yaptıklarında bilgilendirecek, yarın arayacağım. Tüm destekleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ondan bahsediyorum hocam, MT7921 Wi-Fi kartı birçok modelde kullanılıyor fakat bu kasa TUF modelde büyük çoğunluk problem yaşıyor. Bende MT7921 kullanıyorum ve eskiden, yeniden başlattıktan sonra Wi-Fi gelmiyordu ve tekrar yeniden başlatmam gerekiyordu. Attığım sürücü ile sorunsuz kullanıyorum ben şu an.

Alıntaki sürücü ile sorun yaşıyordum hocam, arkadaşın önerisiyle Lenovo sürücüsü denedim 2 gün sorun yaşamadım Online oyunlardaki takılmalar dışında lakin şimdi takılmalar dahi yok çünkü Wi-Fi yok 😅. Umarım elim bir yere çarpmıştır da o yüzden bu kadar uğraşıyorumdur. ASUS'a mail gönderdim, durumu anlattım. Geri dönüş yaptıklarında bilgilendirecek, yarın arayacağım. Tüm destekleriniz için teşekkür ederim.

Hocam en son ASUS'la konuşmanızı öneriyorum ben de. Gelişmeleri buraya paylaşırsanız memnun olurum. Yardım edebileceğim başka bir konu varsa yazabilirisiniz.

Hocam en son ASUS'la konuşmanızı öneriyorum ben de. Gelişmeleri buraya paylaşırsanız memnun olurum. Yardım edebileceğim başka bir konu varsa yazabilirisiniz.
Konuştum. Kendileri internette bulunan tavsiyeleri mail yoluyla iletti ve tek çözüm yöntemi olarak onarım merkezine ulaştırmayı teklif ettiler. Uzaktan kontrol destekleri olmaması gerçekten hayal kırıklığı. Şimdilik idare ediyorum zaman zaman yok oluyor, hala bir şey tetikliyor(Misal az önce Rokstar Games Louncher'e kayıt olurken yok oldu. Anlamıyorum haha) ama idare ediyorum. Sakarya'ya gittiğimde İstanbul'a yakın olması itibariyle yüksek ihtimalle göndereceğim bilgisayarı kontrole.

Geri
Yukarı