ASUS TUF FX506LI-HN085 RAM yükseltme

Aynen hocam. Bunlar olur.

Evet hocam arkadaşın gösterdiği RAM'ler uygun. Fakat bu çok pahalı ben sadece yanına 8 GB alıp takmak istiyorum derseniz Micron çip kullanılan Crucial marka RAM bulabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı çıkmayacaktır.
Hocam ayrıca herhangi bir bilgisayarcıya da cüzi miktarlara taktırabilirsiniz rami fakat başında durmanızı tavsiye ederim nolur nolmaz.

@Aliwind517 kardeşim senle aynı bilgisayara sahibiz RAM yükseltmesinde hangi RAM kullandın acaba? Bir de PC'yi açtığımızda HDD yeri var mı acaba içinde?
Hocam yukarıdaki soruyu sizi sordum alıntıyı yapamadım ilk başta.
@aliwild517

Son düzenleyen: Moderatör:
@Aliwind517 kardeşim senle aynı bilgisayara sahibiz RAM yükseltmesinde hangi RAM kullandın acaba? Bir de PC'yi açtığımızda HDD yeri var mı acaba içinde?
Hocam yukarıdaki soruyu sizi sordum alıntıyı yapamadım ilk başta.
@aliwild517

Hocam ben bu RAM'leri kullandım.
Eğer modeliniz benimkiyle aynıysa içinde HDD yeri bulunmakta, ek olarak 1 tane de M.2 slotu boş olarak bulunmakta. Modelinizi bilmiyorsanız eğer 48 whr bataryası olan tüm kasalarda HDD yeri bulunuyor, 90 whr ise bataryanız HDD yeri bulunmamakta.

Hocam ben bu RAM'leri kullandım.
Eğer modeliniz benimkiyle aynıysa içinde HDD yeri bulunmakta, ek olarak 1 tane de M.2 slotu boş olarak bulunmakta. Modelinizi bilmiyorsanız eğer 48 whr bataryası olan tüm kasalarda HDD yeri bulunuyor, 90 whr ise bataryanız HDD yeri bulunmamakta.

Hocam bir de sorum şu 90 whr olup olmadığını nasıl anlarım? Arkasını açmak bayağı zorlu vidaları söktüm ama kapağı kaldıramadım. Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.
Hocam buldum AIDA 64'den. Sizinki ile aynı olduğunu göstermek için de şu ekran görüntüsünü çektim.

1634107604327.png

1634107454430.png

Kapak gerçekten zor açılıyor varsa öneriniz uygulamak ya da bilgisayarcıya söyleyim.
@aliwild517 hocam herhâlde bende stock olarak 1600 MHz'li RAM var.

1634108786146.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir de sorum şu 90 whr olup olmadığını nasıl anlarım? Arkasını açmak bayağı zorlu vidaları söktüm ama kapağı kaldıramadım. Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.
Hocam buldum AIDA 64'ten. Sizinki ile aynı olduğunu göstermek için de şu ekran görüntüsünü çektim.

Eki Görüntüle 1188076

Eki Görüntüle 1188075

Kapak gerçekten zor açılıyor varsa öneriniz uygulamak ya da bilgisayarcıya söyleyim.
@aliwild517 hocam herhâlde bende stock olarak 1600 MHz'li RAM var.

Eki Görüntüle 1188083

Hocam alt kapağı açma videoları var kolayca açabilirsiniz. Stock olarak 1600 değil sizinki, orada yazan değeri 2 ile çarpınca MHz'sini bulursunuz yani sizin RAM'iniz de 3200 MHz. Dediğim RAM'i alırsanız uyumlu şekilde çalışacaktır. Kasa benimkiyle aynı kasa dediğiniz gibi HDD takabilirsiniz. Alt kapak için YouTube'dan videolara bakabilirsiniz.

Selam. Hortlatmak olacak ama bende aynı laptopu kullanıyorum. Ve upgrade yapmak istiyorum ama CPU-Z indirip baktığımda 3200MHz (1600MHz ) yazıyor hatta konu sahibi kişinin görüntülerde aynı şekikde. Bu 1600MHz de çalıştığı anlamına mı geliyor? Normalde 2933 MHz de calısıyor diye biliyordum alırken çünkü.

Selam. Hortlatmak olacak ama bende aynı laptopu kullanıyorum. Ve upgrade yapmak istiyorum ama CPU-Z indirip baktığımda 3200MHz (1600MHz ) yazıyor hatta konu sahibi kişinin görüntülerde aynı şekikde. Bu 1600MHz de çalıştığı anlamına mı geliyor? Normalde 2933 MHz de calısıyor diye biliyordum alırken çünkü.

10. nesil Intel işlemcilerde 3200 MHz RAM bulunuyor ama maksimum frekans desteği 2933 olduğu için 2933 de çalışıyor.

Geri
Yukarı