ASUS TUF FX506LU-HN003 alınır mı?

MelT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi

Bu notebook alınır mı? Bir RAM yükseltmesinde RAM uyuşmazlığı gibi bir sorun olma ihtimali nasıldır?
Not: Arkadaşım alacaktır.

Bu notebook alınır mı? Bir RAM yükseltmesinde RAM uyuşmazlığı gibi bir sorun olma ihtimali nasıldır?
İçinden çıkan RAM %99 Micron by Crucial marka 8 GB DDR4 3200Mhz RAM olacaktır. İçinden çıkan RAM ne yazık ki ülkemizde satışı yok baktığım kadarıyla. RAM yükseltmesi yapacaksanız "dual kit" almanızı tavsiye ederim.

İçinden çıkan RAM %99 Micron by Crucial marka 8 GB DDR4 3200Mhz RAM olacaktır. İçinden çıkan RAM ne yazık ki ülkemizde satışı yok baktığım kadarıyla. RAM yükseltmesi yapacaksanız "dual kit" almanızı tavsiye ederim.
Serviste yükseltme yaptırılabilir mi peki?

Merhaba şu an aldığınız laptopu almayi düşünüyorum isinmi problemleri var diyorlar şu kullandığınız sürece isinma ile ya da baska bir konuda sıkıntı yaşadınız mı?

Merhaba şu an aldığınız laptopu almayi düşünüyorum isinmi problemleri var diyorlar şu kullandığınız sürece isinma ile ya da baska bir konuda sıkıntı yaşadınız mı?
Biraz geç kalmışım sanırım, yine de cevaplayayım. 1 kez bile throttle sorunu yaşadığımı hatırlamıyorum. Isının 95 derecelere çıktığı olmuştur elbet ama zaten bu cihazlar da bu durum göze alınarak üretiliyor. Yani "ısınma sorunu" diye bir sorun için kafanızı bulandırmayın derim, forumdaki herkes feci biçimde takmış durumda buna. İyi termal kötü termal olabilir fakat eğer cihaz kötü termal tasarımından dolayı "throttle" durumuna giriyorsa o zaman "ısınma sorunu" vardır. TUF serisi f/p için alabileceğiniz en iyi serilerdendir, o konuda şüpheniz olmasın.

Biraz geç kalmışım sanırım, yine de cevaplayayım. 1 kez bile throttle sorunu yaşadığımı hatırlamıyorum. Isının 95 derecelere çıktığı olmuştur elbet ama zaten bu cihazlar da bu durum göze alınarak üretiliyor. Yani "ısınma sorunu" diye bir sorun için kafanızı bulandırmayın derim, forumdaki herkes feci biçimde takmış durumda buna. İyi termal kötü termal olabilir fakat eğer cihaz kötü termal tasarımından dolayı "throttle" durumuna giriyorsa o zaman "ısınma sorunu" vardır. TUF serisi F/P için alabileceğiniz en iyi serilerdendir, o konuda şüpheniz olmasın.

Yük altındayken kullanimlarinizda kaç derecelere çıkıyor, kusuru hatasi olarak gördüğünüz herhangi bir şey var mı laptopta.

Geri
Yukarı