ASUS TUF FX506LU-HN003 GPU'su Max-Q mu?

Nasıl yapıyoruz detaylı bir videosu falan var mı? Çoğu konu altında aynı şeyi paylaşmışsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet TUF kasaları iyi soğutmalara sahip değiller, aşırı ısınma ancak bu yolla engelenebiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet TUF kasaları iyi soğutmalara sahip değiller, aşırı ısınma ancak bu yolla engelenebiliyor.

İlk Monster almaya karar verdim herkes alma ısınıyor kalitesiz dedi. HP'yi ben beğenmedim. Vs. Herkes her şeye bir şey diyor özellik olarak beğendiğim için aldım yüksek ısıdan kastımız ne? Bügün zaten bu kadar yüksek güç tüketen işlemcilerin %80i görmesi normal değil mi?

İlk Monster almaya karar verdim herkes alma ısınıyor kalitesiz dedi. HP'yi ben beğenmedim. Vs. Herkes her şeye bir şey diyor özellik olarak beğendiğim için aldım yüksek ısıdan kastımız ne? Bügün zaten bu kadar yüksek güç tüketen işlemcilerin %80i görmesi normal değil mi?

Hayır hocam sorun sıcaklık, Intel işlemcilerde 95 dereceye kadar normal karşılarız. Ama TUF'lar 98-99'larda geziyor. 100 görenler bile var.

Hayır hocam sorun sıcaklık, Intel işlemcilerde 95 dereceye kadar normal karşılarız. Ama TUF'lar 98-99'larda geziyor. 100 görenler bile var.

1.5 2 saat arası CS:GO 2 3 saat Valorant oynadım işlemci sıcaklığı %90ı görmedi. İşlemci gücünü resim de görülen yer %100'dü sonra onu %99a aldım sıcaklık %70i geçmedi 71 70 arası gezdi bayağı da öyle Valorant oynadım %99 ile %100 arası FPS aynıydı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    64,4 KB · Görüntüleme: 30
1.5 2 saat arası CS:GO 2 3 saat Valorant oynadım işlemci sıcaklığı %90ı görmedi. İşlemci gücünü resim de görülen yer %100'dü sonra onu %99a aldım sıcaklık %70i geçmedi 71 70 arası gezdi bayağı da öyle Valorant oynadım %99 ile %100 arası FPS aynıydı.

Hocam o işlemci kullanımı sıcaklık değil.

Hayır sıcaklığım geçmedi o kadar da cahil değilim :)
Kısaca artık ayar yapmaktan o kadar bıktım ki şöyle söylemek istiyorum FPS düşmedikçe işlemci 10+ saat %90 sıcaklık ile çalışırsa problem olur mu?

Hocam %90 sıcaklık olmaz, derece üstünden olur.% ile gösterilen kullanım yüzdesi. 10+saat 95 derece üstü çalışırsa sorun olur. Altı problem değil

Hocam %90 sıcaklık olmaz, derece üstünden olur.% ile gösterilen kullanım yüzdesi. 10+saat 95 derece üstü çalışırsa sorun olur. Altı problem değil.

Resimdeki ayarı yaptıktan sonra sıcaklığı %75i dahi görmedi %100 de iken de 82 85 arası gezdi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    64,4 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı