ASUS TUF FX507ZU4 için RAM önerisi

MakeisS

Decapat
Bu laptopun içine RAM takviyesi yapacağım tam olarak içindeki RAM'in marka modelini bulabilecek birisi var mı?
Ve aynı marka RAM takmam daha mı iyi olur?
Şu anda 8 veya 16 takmak arasında kararsız kaldım içine takılabilecek öneriniz varsa aynı MHz değerinde RAM önerisi yapar mısınız?

Laptop
https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_tuf-fx507zu4-lp050w-core-i7-12700h-işlemci-8gb-ram-512gbssd-rtx4050ekran-kartı-15-6-wın11-laptop-gri-1228096.html

Bu laptopun içine RAM takviyesi yapacağım tam olarak içindeki RAM'in marka modelini bulabilecek birisi var mı?
Ve aynı marka RAM takmam daha mı iyi olur?
Şu anda 8 veya 16 takmak arasında kararsız kaldım içine takılabilecek öneriniz varsa aynı MHz değerinde RAM önerisi yapar mısınız?

Laptop
https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_tuf-fx507zu4-lp050w-core-i7-12700h-işlemci-8gb-ram-512gbssd-rtx4050ekran-kartı-15-6-wın11-laptop-gri-1228096.html

CPU-Z programını indirip Memory ve SPD bölümlerinin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Şuan içinde 1x8 gb var 1 tane daha 16 gb taksam 24gb da bir sıkıntı yaşatır mı ?
Tabi içindeki ramin aynı marka aynı mhz 16 gb bulabilirsem
Birde şuan içinde takılı ramin marka model ve mhz bulabilme şansınız var mı acaba
Bir sıkıntı yaşanmaz. Arkadaşın dediği gibi CPU-Z programından Memory ve SPD bölümlerini atın oradan aynı ram'e ulaşabilirsiniz.

Laptop daha elime ulaşmadı kargoya verilecek laptopla birlikte ikisi gelsin diye şimdiden almak istedim.
İçinde takılı ramin birebir aynısını almam daha mı mantıklı olur ?
Aynı ürüne sahibim, özellikleri şu şekildedir.

1688644505623.png

1688644528979.png

Ama istersen yine de gelmesini bekleyebilirsin.

Aynı ürüne sahibim, özellikleri şu şekildedir.

Eki Görüntüle 1850209

Eki Görüntüle 1850212
Ama istersen yine de gelmesini bekleyebilirsin.
Çok teşekkür ederim bende içinde samsung olabileceğini düşünüyordum zaten yardımın için çok sağol.
Sen içine ekstra ram takviyesinde bulundun mu bulunduysan öneri alabilirmiyim ?

Şuan bütçe olarak 16gb tercih edebilirim 16gb aynı markada önerebilirmisiniz ?

Çok teşekkür ederim bende içinde samsung olabileceğini düşünüyordum zaten yardımın için çok sağol.
Sen içine ekstra ram takviyesinde bulundun mu bulunduysan öneri alabilirmiyim ?
Ne demek, ufak bir katkım olduysa ne mutlu bana. Aslında ben de bugün bu konuyu açmayı düşünüyordum, sana kısmet olmuş.

Hayırlı olsun. Pişman olmayacağını düşünüyorum. Ulaşmak istersen, Discord kullanıcı adım etiutkuu

Geri
Yukarı