ASUS TUF FX705DU laptop nasıl?

• Konuyu başlatan m3t0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 761
Hocam haklısınız çok memnunum ancak laptop almak istiyorum bazı nedenlerden dolayı.
Laptop istiyorsanız elinizdeki sistemi parçalı olarak hızlıca satın. Topladığınızın üstüne az daha ekleyip güncel modern laptoplar alabilirsiniz. Takaslayacağınız laptopu beğenme ihtimaliniz düşük olmasına rağmen oldu da satmak isterseniz kimse almaz. Belirteyim.

Arkadaşlar takas etmekten vazgeçtim. İnternette bir ton olumsuz yorum var laptop ile ilgili. Önerileriniz için çok çok sağ olun. Uçurum kıyısından döndüğümü düşünüyorum.
Test yapmasıyla alakasının olduğunu mu düşünüyorsunuz? Performans olarak çok geride bir kart ve işlemci ağırlıklı oyunlarda bildiğiniz darboğaz yapıyor. Sistem test videolarını izlediğinizde işlemci kullanımı en basit oyunlarda bile %70-%80 arasına çıkıyor. Gidip araştırmanızı öneririm.

1660 Super'li sistemi ekran kartı fiyatları bu kadar artmışken ve gayet verim alabilecekken belki ısınma sorunlu alınmaz bir işlemcisi olan o laptopta takas etme bence. Masaüstü sistemin gayet iyi laptop lazımsa da sistemi satar sıfır alırsın çünkü o sistem piyasadan dolayı gayet yüksek bir fiyata satılabilir.

Şu an piyasa durma noktasında. Kimse bilgisayar toplamak istemiyor çünkü piyasada düzgün ekran kartı yok. O yüzden alıcı bulmak inanılmaz zor. Laptop ihtiyacım üniversiteye gidecek olmam. O yüzden düzgün bir laptop almak istiyorum

Uzun süredir ryzen 7 3750h gtx1660ti max q ve 16 gb dual channel ram kullanıyorum kendi deneyimlerimi tamamen objektif bir şekilde aktarayım size hocam.

Öncelikle ryzen 7 3750h benim tabirimle “çöp” bir işlemci fakat konunun faydalı olması açısından anlatacaklarım bundan ibaret olmayacak. Öncelikle şuna cevap vereyim:

“ Sizce ryzen 7 3750h yerine daha güçlü bir işlemcili fakat 1650ti lı bir laptop almalı mıyım?

Cevap: Kesin ve net olarak hayır almamalısınız. Çünkü ryzen 7 3750h işlemci bazında çöpse 1650, 1660’ın yanında ultra çöptür. İstediğiniz işlemciyi takın laptop bazında gtx 1650 çöp olarak kalmaya devam edecektir.

“Ryzen 7 3750h işlemcili bir laptopu hangi durumlarda almamalıyım?”

-Dual Channel ram kullanmayacaksanız almayacaksınız
- Açık dünya oyun oynamak istiyorsanız almayacaksınız
-Online oyun çok oynuyorsanız almayacaksınız

Çünkü bu işlemcinin işlemciye yük bindiren oyunlarda zayıf bir gücü var hocam. Denediğim oyunlara göre söylüyorum: Assassin’s Creed Origins: 50 fps (İstediğiniz grafik ayarını yapın bir şey değişmez çünkü darboğaz var) AC Syndicate: 45-50 fps Far Cry 5: Bol droplu 40-60 fps vs vs bu liste böyle uzar gider.

“İyi de Ryzen 7 3750h bu kadar mı kötü hiç düzgün çalıştırdığı oyun yok mu?”

Oyun cpu’ya yüklenmeyen bir oyunsa her türlü oyunu kaldırır. Cod world at war 2, battlefield hardline, battlefield 4, vs hiçbir sorun yaşamadım ultra ayarlarda.

Sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz kısacası kendim de kullandığım için ve bildiğim için bu laptobu önermiyorum. Fakat gidip 1650 li alırsanız bu hatanın 10 kat daha büyüğünü yaparsınız. Çünkü ben en azından dual channel ram ile darboğazı çok büyük ölçüde azalttım ama 1650 nin max performansı bile 1660 ın darboğazlı performansına yetişemiyor

Uzun süredir Ryzen 7 3750H GTX1660 Ti Max Q ve 16 GB Dual Channel RAM kullanıyorum kendi deneyimlerimi tamamen objektif bir şekilde aktarayım size hocam.

Öncelikle Ryzen 7 3750H benim tabirimle “çöp” bir işlemci fakat konunun faydalı olması açısından anlatacaklarım bundan ibaret olmayacak. Öncelikle şuna cevap vereyim:

“ Sizce Ryzen 7 3750H yerine daha güçlü bir işlemcili fakat 1650 Ti'lı bir laptop alınır mı?

Cevap: Kesin ve net olarak hayır almamalısınız. Çünkü Ryzen 7 3750H işlemci bazında çöpse 1650, 1660'ın yanında Ultra çöptür. İstediğiniz işlemciyi takın laptop bazında GTX 1650 çöp olarak kalmaya devam edecektir.

“Ryzen 7 3750H işlemcili bir laptopu hangi durumlarda almamalıyım?”

-Dual Channel RAM kullanmayacaksanız almayacaksınız
- Açık dünya oyun oynamak istiyorsanız almayacaksınız
-Online oyun çok oynuyorsanız almayacaksınız

Çünkü bu işlemcinin işlemciye yük bindiren oyunlarda zayıf bir gücü var hocam. Denediğim oyunlara göre söylüyorum: Assassin's Creed Origins: 50 FPS (İstediğiniz grafik ayarını yapın bir şey değişmez çünkü darboğaz var) AC Syndicate: 45-50 FPS Far Cry 5: Bol droplu 40-60 FPS vs. Bu liste böyle uzar gider.

“İyi de Ryzen 7 3750H bu kadar mı kötü hiç düzgün çalıştırdığı oyun yok mu?”

Oyun CPU'ya yüklenmeyen bir oyunsa her türlü oyunu kaldırır. CoD world at war 2, Battlefield Hardline, Battlefield 4, vs hiçbir sorun yaşamadım Ultra ayarlarda.

Sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz kısacası kendim de kullandığım için ve bildiğim için bu laptopu önermiyorum. Fakat gidip 1650'li alırsanız bu hatanın 10 kat daha büyüğünü yaparsınız. Çünkü ben en azından Dual Channel RAM ile darboğazı çok büyük ölçüde azalttım ama 1650'nin Max performansı bile 1660'ın darboğazlı performansına yetişemiyor

Hocam öncelikle kullanım alanım genel olarak işlemci üzerinde olacak. Arada sırada GTA 5 ve Rocket League oynuyorum. Her iki kartta rahat oynatacaktır oyunları. Aslında asla ve asla laptop almayı düşünüyordum. Üniversiteye giderken masaüstü zor gideceği için laptop arayışına çıktım. Öncelikli olan kasası laptopun çünkü ısınan bilgisayar asla sevmiyorum. Ne kadar güçlü olursa olsun ısındığı zaman bir şey kalmıyor. Şu an ASUS ROG STRIX olan bir arkadaşla irtibat kuruyorum. Sizce nasıldır ASUS ROG STRIX? Özellikleri i5 10300H GTX 1650 Ti 8 GB RAM var ancak RAM'i aldığım gün 16 yapmayı planlıyorum. Cihazın kasasını görmek için internete asus ROG STRIX G15 yazmanız yeterli.

Hocam öncelikle kullanım alanım genel olarak işlemci üzerinde olacak. Arada sırada GTA 5 ve Rocket League oynuyorum. Her iki kartta rahat oynatacaktır oyunları. Aslında asla ve asla laptop almayı düşünüyordum. Üniversiteye giderken masaüstü zor gideceği için laptop arayışına çıktım. Öncelikli olan kasası laptopun çünkü ısınan bilgisayar asla sevmiyorum. Ne kadar güçlü olursa olsun ısındığı zaman bir şey kalmıyor. Şu an ASUS ROG STRIX olan bir arkadaşla irtibat kuruyorum. Sizce nasıldır ASUS ROG STRIX? Özellikleri i5 10300H GTX 1650 Ti 8 GB RAM var ancam RAM'i aldığım gün 16 yapmayı planlıyorum. Cihazın kasasını görmek için internete asus ROG STRIX G15 yazmanız yeterli.
Hocam çok kötü zamana denk geldiniz öncelikle bunu belirteyim çünkü neredeyse aradığınız kriterlerin hiçbiri karşılanmayacak sebeplerini belirteyim.

1-) İmzanızdaki sistem bu laptoplara göre çok daha güçlü bir sistem burada hem fikiriz.

2-)GTX 1650Ti zayıf ve parasını hak etmeyen bir kart nolursa olsun sizi üzer. Üstelik Türk insanında aldığı ürünü övme çabası olduğu için sürekli bol keseden sallıyorlar ama işin gerçeği fakir bir ülke olduğumuz için GTX 1650Ti güçlü sanılıyor halbuki rezalet. Yani bu fikri unutun hocam. Ayrıca arkadaşınız da fırsatı bulmuş herhalde takaslamaya çalışıyor ama yemezler.

3-)GTX 1660Ti daha iyi bir seçenek olsa da ryzen 7 3750h faktörü resmen kartın bacaklarından tutup aşağı çekiyor. Günümüzde AAA oyunlar işlemciye çok yüklendiği için ben bunun sıkıntısını çok çektim.

4-)Hem amd hem intel bazında o serideki işlemcilerin hepsi ısınıyor hocam. Zaten amd cayır cayırken bu 1650-1660 laptop dönemlerinde intel de bu konuda amdyi geride bıraktı. Yani her türlü ısınacak

Sizin için en makul seçenek intel işlemcili gtx1660 lı en ucuz fiyatlı laptopu bulmak. Mümkünse i7 9750H-Gtx1660ti özellikli bakmaya çalışın. Sizi üzmeyecek tek laptop bu olur yani.

Ya da takası benle yapın ikimiz de mutlu olalım 😄 😄 😄 😄

Hocam çok kötü zamana denk geldiniz öncelikle bunu belirteyim çünkü neredeyse aradığınız kriterlerin hiçbiri karşılanmayacak sebeplerini belirteyim.

1-) İmzanızdaki sistem bu laptoplara göre çok daha güçlü bir sistem burada hemfikiriz.

2-)GTX 1650 Ti zayıf ve parasını hak etmeyen bir kart ne olursa olsun sizi üzer. Üstelik Türk insanında aldığı ürünü övme çabası olduğu için sürekli bol keseden sallıyorlar ama işin gerçeği fakir bir ülke olduğumuz için GTX 1650 Ti güçlü sanılıyor halbuki rezalet. Yani bu fikri unutun hocam. Ayrıca arkadaşınız da fırsatı bulmuş herhalde takaslamaya çalışıyor ama yemezler.

3-)GTX 1660 Ti daha iyi bir seçenek olsa da Ryzen 7 3750H faktörü resmen kartın bacaklarından tutup aşağı çekiyor. Günümüzde AAA oyunlar işlemciye çok yüklendiği için ben bunun sıkıntısını çok çektim.

4-)Hem AMD hem Intel bazında o serideki işlemcilerin hepsi ısınıyor hocam. Zaten AMD cayır cayırken bu 1650-1660 laptop dönemlerinde Intel de bu konuda AMD'yi geride bıraktı. Yani her türlü ısınacak

Sizin için en makul seçenek Intel işlemcili GTX1660'lı en ucuz fiyatlı laptopu bulmak. Mümkünse i7 9750H-GTX1660 Ti özellikli bakmaya çalışın. Sizi üzmeyecek tek laptop bu olur yani.

Ya da takası benimle yapın ikimiz de mutlu olalım 😄 😄 😄 😄

Hocam dediğiniz bazı şey doğru ancak bazı şeylere katılmıyorum. GTX 1650 Ti 1660 güçlerine yakın performans veriyor. Bence tek eksikliği kartın 4 GB olması. Geriye kalan özellikleri bence gayet yeterli. Çünkü laptopun kasası bence her şeyin önüne geçiyor. Isı problemi yaşan görmedim yorumlarına baktığımda. Ancak Ryzen 7 3750H ve GTX 1660 Ti'li laptoplara baktığımda neredeyse hepsine ısı problemi var. Ve sürekli darboğaz oluyor.

Hocam dediğiniz bazı şey doğru ancak bazı şeylere katılmıyorum. GTX 1650 Ti 1660 güçlerine yakın performans veriyor. Bence tek eksikliği kartın 4 GB olması. Geriye kalan özellikleri bence gayet yeterli. Çünkü laptopun kasası bence her şeyin önüne geçiyor. Isı problemi yaşan görmedim yorumlarına baktığımda. Ancak Ryzen 7 3750H ve GTX 1660 Ti'li laptoplara baktığımda neredeyse hepsine ısı problemi var. Ve sürekli darboğaz oluyor.
Youtube’daki testlerin çoğu single channel ram ve kendi pclerinin performans modunu vs. açmamış kişiler oluyor hocam genelde.

Benim kendi kullandığım hp’nin modeli yani bu tarz performans modu turbo modu gibi zımbırtılar yok. Oyunu açar açmaz pc bağırmaya başlıyor zaten 4 ghz e çıktığı için fakat youtubedaki fpslerden çok daha yüksek alıyorum. Yine de ryzen 7 3750h ın çöp olduğu gerçeğini değiştirmez bu tabi ki.

GTX 1650Ti tarafında ise sizin kendi düşünceniz hocam katılmayabilirsiniz. Ancak şiddetle uyarıyorum ki önceden sıkıntı çıkmasın çünkü kart güçlü değil yani güçlü olsa o kadar fiyat farkı olmaz.

Youtubeda doğru sonuçlara ulaşmak istiyorsanız “Casual Benchmark” kanalından bakın kartlara. Aldığım fpsler hemen hemen aynı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da başka bir video iki kart da tam güçte çalışırken aradaki fark devasa...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
YouTube'daki testlerin çoğu Single Channel RAM ve kendi PC'lerinin performans modunu vs. açmamış kişiler oluyor hocam genelde.

Benim kendi kullandığım HP'nin modeli yani bu tarz performans modu Turbo modu gibi zımbırtılar yok. Oyunu açar açmaz PC bağırmaya başlıyor zaten 4 GHz'e çıktığı için fakat YouTube'daki FPS'lerden çok daha yüksek alıyorum. Yine de Ryzen 7 3750H ın çöp olduğu gerçeğini değiştirmez bu tabii ki.

GTX 1650 Ti tarafında ise sizin kendi düşünceniz hocam katılmayabilirsiniz. Ancak şiddetle uyarıyorum ki önceden sıkıntı çıkmasın çünkü kart güçlü değil yani güçlü olsa o kadar fiyat farkı olmaz.

YouTube'da doğru sonuçlara ulaşmak istiyorsanız “Casual Benchmark” kanalından bakın kartlara. Aldığım FPS'ler hemen hemen aynı

Hocam 1660 Super ile 1650 Ti'ı karşılaştırmak daha mantıklı olacaktır. Zaten 1660 Ti'lı bir laptop benim bütceme uymayacaktır. Şu an piyasa tamamen durduğu için herkes takas şekline istedikleri ürünü alıyorlar. Kimsede nakit para yok gibi bir şey. O yüzden yapacağım bir şey yok. :(

YouTube'daki testlerin çoğu Single Channel RAM ve kendi PC'lerinin performans modunu vs. açmamış kişiler oluyor hocam genelde.

Benim kendi kullandığım HP'nin modeli yani bu tarz performans modu Turbo modu gibi zımbırtılar yok. Oyunu açar açmaz PC bağırmaya başlıyor zaten 4 GHz'e çıktığı için fakat YouTube'daki FPS'lerden çok daha yüksek alıyorum. Yine de Ryzen 7 3750H ın çöp olduğu gerçeğini değiştirmez bu tabii ki.

GTX 1650 Ti tarafında ise sizin kendi düşünceniz hocam katılmayabilirsiniz. Ancak şiddetle uyarıyorum ki önceden sıkıntı çıkmasın çünkü kart güçlü değil yani güçlü olsa o kadar fiyat farkı olmaz.

YouTube'da doğru sonuçlara ulaşmak istiyorsanız “Casual Benchmark” kanalından bakın kartlara. Aldığım FPS'ler hemen hemen aynı

Bu arada bir arkadaş ile daha konuştuk ve cihazı

Lenovo 82EY003LTX Ideapad Gaming 3 Sizce bu nasıl?​

Hocam 1660 Super ile 1650 Ti'ı karşılaştırmak daha mantıklı olacaktır. Zaten 1660 Ti'lı bir laptop benim bütceme uymayacaktır. Şu an piyasa tamamen durduğu için herkes takas şekline istedikleri ürünü alıyorlar. Kimsede nakit para yok gibi bir şey. O yüzden yapacağım bir şey yok. :(

Bu arada bir arkadaş ile daha konuştuk ve cihazı

Lenovo 82EY003LTX Ideapad Gaming 3 Sizce bu nasıl?​

Özellik bazında zaten konuştuğumuz gibi hocam ama ben marka konularında bilgili değilim malesef başka arkadaşlar bilgilendirirse ısınması, kasası vs. daha iyi olur. Yanlış yönlendirmeyim :(

Geri
Yukarı