ASUS TUF Gaming A15 2022 Ryzen 7 + 3060 kasa yüksek sıcaklık

@berk1616 hocam aynı laptopu alacağım önerir misiniz?

Aynı laptopun RTX 3050 versiyonunu kullanıyorum sıcaklık olarak sınırda GTA 5 Very hıgh ayarlarda 94 derece gördüm en fazla fanlar Turbo'da iken. Şahsen ben öneririm performansı çok çok iyi rahat şarjı eko modda 6 saat götürüyor. Ve MUX Switch özelliği de büyük bir artı işlemci gücü isteyen oyunlarda özellikle + 50 60 FPS'e varan FPS farkı yaratıyor.

Pek performansli bir moda benzemiyor o.

Ben Asusun yalancısıyım :) orda yazan o

@berk1616 Hocam aynı laptopu alacağım önerirmisiniz?

Açıkçası tek kafama takılan bu kasanın ısı sorunu, performans konusunda sorun yaşamasamda ilerde sorun çıkartırmı bilmiyorum el değmeyecek kadar ısı oluştu.

Şuan havalar bir 10 dereceye yakın düştüğü için yukarıda bahsettiğim gibi o ısı sorunu havalardan dolayı ortadan kalkmış gibi.

Eki Görüntüle 1540816

Ben bu ayarda kullanıyorum. Fanları elle kendiniz ayarlamanız daha iyi olur. Geri kalanı aynı kalabilir.

Sayın @timelook hocam bende değerler biraz daha farklı olduğu için kafama göre yapmak istemedim. Değerler bu şekilde 80W olduğu için ne tarz bir ayar uygulamam gerek ve gpu ya dokunmama gerek varmı ?

Dosya Ekleri

• manuel.png
    manuel.png
    165,2 KB · Görüntüleme: 34
Yukarıda ki değerleri yakalamaya çalışın. Her işlemcide durum farklıdır. En önemlisi kendi cihazınız için yaptığınız ayarlardan sonra mutlaka test yapın ve sizin için en uygun olanı bulmaya çalışın. Örnek: SPL 30 - SPPT 50 - FPPT 65 Bu düzeylerden başlayıp +/- olarak olarak bolca test yapmanız gerekecek. Ayrıca sesten rahatsız olmayacaksanız fan hızını %100'e çekmeyi unutmayın.

Yukarıda ki değerleri yakalamaya çalışın. Her işlemcide durum farklıdır. En önemlisi kendi cihazınız için yaptığınız ayarlardan sonra mutlaka test yapın ve sizin için en uygun olanı bulmaya çalışın. Örnek: SPL 30 - SPPT 50 - FPPT 65 Bu düzeylerden başlayıp +/- olarak olarak bolca test yapmanız gerekecek. Ayrıca sesten rahatsız olmayacaksanız fan hızını %100'e çekmeyi unutmayın.

Çok teşekkür ediyorum ilgin için şuan havalar serinlediği için yaptıklarımın işe yarayıp yaramadığını çok anlayamayabilirim. Sadece 90 derece olaynı göze alabilirim.

Bence normal değil. Kasa sıcaklığı önemli değil ama Ryzen 7 6800h'nin maksimum çalışma sıcaklığı 95 derece. Sizde bu dereceyi görmüşsünüz. Ekran kartının 87 derece, o da sınır değere çok yakın.

Geri
Yukarı