ASUS TUF Gaming A15 ekran titremesi

ellijeanaction

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
24 GB (8+16)
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
R7-7735HS
Merhaba.
ASUS TUF Gaming A15 2033 kullanıcısıyım. Cihazım çok sık aralıklarla ekranın üst kısmında bir problem gösteriyor. Videosunu ekliyorum. Cihaz 3 aylık. Doğrudan garantiye mi yollamalıyım? Bu sorun neden kaynaklı olabilir?

Cihaz:
ASUS TUF Gaming A15 2023 FA507NU-LP051

Sorunun videosu

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de sizin gibi tüm vidalari sökmüştüm fakat bir tanesinin sökülmemesi lazımmış o ozel bir vidaymış ben de acaba o bir bileşenle bağlı mıdır, zarar verdim mi diye korkmuştum. Sonrasında hem sordum hem de araştırdım o özel olan vida kasayı açmayı kolaylaştırıyormuş sadece. O yüzden bu konudaki arkadaşa sormuştum korktuğum zaman.
Şimdi aklıma şu geldi siz 16 GB Crucial takmışsınız acaba ekranın onunla alakası var mıdır? Neden derseniz, YouTube'da bir arkadaş o Crucial RAM'i taktıktan sonra laptop hiçbir şekilde açılmamış çünkü RAM arızalıymış ben de oradan bağlantı kurdum. Hem konu sahibi hem de sizde 8/16 GB Crucial RAM var ise söküp öyle bir süre kullanın bakalım olacak mı?
hocam sök taktan anlamıyorum arkadaşa yaptırdım o dediğiniz vidayı da zor sökmüştük ekran titreme olayı da canımı sıkmıyor değil garantiye göndersem Adana'dan İstanbul'a çok uzun iş ne yapacağımı bilmiyorum inanın.

Hocam sök taktan anlamıyorum arkadaşa yaptırdım o dediğiniz vidayı da zor sökmüştük ekran titreme olayı da canımı sıkmıyor değil garantiye göndersem Adana'dan İstanbul'a çok uzun iş ne yapacağımı bilmiyorum inanın.

Servisi kötüymüş sağlam laptopu da bozup gönderiyorlarmış vallahi. Çok ama çok sıkıntıya düşersek göndermek lazim. Ben RAM'den kaynaklı diyorum. Çünku RAM'i taktıktan sonra YouTube'da bende de bu tarz bir şey yaptı hatta ben o vidadan sandım. O vidayı ben tertemiz zorlamadan çıkarmıştım. RAM'le alakasi var bu olayın bence. Sonrasında bayağı bir oyun oynadım yapmadı.

Servisi kötüymüş sağlam laptopu da bozup gönderiyorlarmış vallahi. Çok ama çok sıkıntıya düşersek göndermek lazim. Ben RAM'den kaynaklı diyorum. Çünku RAM'i taktıktan sonra YouTube'da bende de bu tarz bir şey yaptı hatta ben o vidadan sandım. O vidayı ben tertemiz zorlamadan çıkarmıştım. RAM'le alakasi var bu olayın bence. Sonrasında bayağı bir oyun oynadım yapmadı.
rami takarken bir kabloyu çıkarıp tekrar takmıştı arkadaş ben de bu yüzden olduğunu düşünüyorum ama gram emin değilim. Teknoloji konusunda bahtım hiç gülmedi zaten ölü piksel orhun derler bana :D

RAM'i takarken bir kabloyu çıkarıp tekrar takmıştı arkadaş ben de bu yüzden olduğunu düşünüyorum ama gram emin değilim. Teknoloji konusunda bahtım hiç gülmedi zaten ölü piksel orhun derler bana :D

Aynısı hocam bende de bir şansızlık var aldığım ilk laptop(acerdı) paneli binde bir denk gelecek bir hatayla üretilmiş, onu verip bunu aldım. Çok memnunum bir sorunum yok fakat RAM'i yükseltirken o vidadan endişe duymuştum onda da korkulacak bir şey yokmuş. Benim titreme YouTube'dan kaynaklıydı sanırım ama sizinki farklı galiba.

Aynısı hocam bende de bir şansızlık var aldığım ilk laptop(acerdı) paneli binde bir denk gelecek bir hatayla üretilmiş, onu verip bunu aldım. Çok memnunum bir sorunum yok fakat RAM'i yükseltirken o vidadan endişe duymuştum onda da korkulacak bir şey yokmuş. Benim titreme YouTube'dan kaynaklıydı sanırım ama sizinki farklı galiba.
diğer sitelerde de oluyor titreme

@orhun01 hocam ya seride kronik bir sorun var ya da Crucial RAM'den kaynaklı. Çünkü Technopat'tan iki kişinin bu sorunu yaşaması normal değil. Ben de iyice bakacağım eve gidince tekrar yapacak mı diye. Benimki YouTube'un link uzantılı videoları olur ya tam ekran yapmadan videoyu oynatır orada tam ekran yaparkem olmuştu, sanki YouTube'la alakalıydı. Emin değilim.

@orhun01 hocam ya seride kronik bir sorun var ya da Crucial RAM'den kaynaklı. Çünkü Technopat'tan iki kişinin bu sorunu yaşaması normal değil. Ben de iyice bakacağım eve gidince tekrar yapacak mı diye. Benimki YouTube'un link uzantılı videoları olur ya tam ekran yapmadan videoyu oynatır orada tam ekran yaparkem olmuştu, sanki YouTube'la alakalıydı. Emin değilim.
gelişmelerden haberdar et hocam beni lütfen

hocam sök taktan anlamıyorum arkadaşa yaptırdım o dediğiniz vidayı da zor sökmüştük ekran titreme olayı da canımı sıkmıyor değil garantiye göndersem Adana'dan İstanbul'a çok uzun iş ne yapacağımı bilmiyorum inanın.
dayı adana'dayım ben de. UPS kargo 1 haftadır gelip alacak benim ürünümü. O yüzden hala gönderemedim. Yükseltmeyi ben yaptım. Tek yapacağınız vidayı söküp SSD veya RAM'i yerine takmak.

Yatay geçiş sonuçları açıklanacak yakında. Belki bilgisayara ihtiyacım olur diye bu saatten sonra da gelse bile vermem.

kesinlikle katılıyorum. Asus servisi çok kötü yönetiyor süreci. Dalga geçer gibi 1 sene öncenin Nvidia driver linkini atmışlar. Bununla deneyin demişler. Alakası bile olmadığını bile bile denedim. Tabii ki sorun devam ediyor. Ben de Crucial RAM ekledim. Acaba onunla alakalı mı diye düşünüyorum.

dayı adana'dayım ben de. UPS kargo 1 haftadır gelip alacak benim ürünümü. O yüzden hala gönderemedim. Yükseltmeyi ben yaptım. Tek yapacağınız vidayı söküp SSD veya RAM'i yerine takmak.

Yatay geçiş sonuçları açıklanacak yakında. Belki bilgisayara ihtiyacım olur diye bu saatten sonra da gelse bile vermem.

kesinlikle katılıyorum. Asus servisi çok kötü yönetiyor süreci. Dalga geçer gibi 1 sene öncenin Nvidia driver linkini atmışlar. Bununla deneyin demişler. Alakası bile olmadığını bile bile denedim. Tabii ki sorun devam ediyor. Ben de Crucial RAM ekledim. Acaba onunla alakalı mı diye düşünüyorum.
16 gb mı eklediniz? Bir de siz de tüm vidalarını sökmüş müydünüz? Crucial'ı çıkarın sorun devam edecek mi bi bakın.

16 GB mı eklediniz? Bir de siz de tüm vidalarını sökmüş müydünüz? Crucial'ı çıkarın sorun devam edecek mi bir bakın.

Hocam eklediğim RAM ile alakalı değilmiş. Ekranda olduğunu anladım çünkü internette çeşitli ülkelerde ASUS TUF serisinde bu problem yaşandığını gösteren videolar var. 144 Hz olduğu için özellikle şarjdayken bu yaşanıyor.
Şu tarz videolara denk geldim ve hep TUF serisi. Yorumlarda 60 Hz'e çekmem gerektiği söylenmiş ama cihaza bu kadar para verip 144 Hz alıyoruz. Bunu yapmak mantıksız.

Birden fazla insan ASUS RMA'nın ekranı değiştirdiği ve sorunun çözüldüğünü yazmış.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı