ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

Cihazın windowsu ve ek asus programlarının hepsinin kurulumu bitti. Herşeyiyle güzel bir bilgisayar. Uzun süre götürür inşallah. Oyun kurmaya pek vaktim olmayacak sabah mesai var. Yarın akşam oyunlara başlayacağım nasipse. Programların kurulumu bile zevkliydi. Hangi testleri yapmalıyım ben onları bilmiyorum temel olarak hangileri yeterli.

Cihazın windowsu ve ek asus programlarının hepsinin kurulumu bitti. Herşeyiyle güzel bir bilgisayar. Uzun süre götürür inşallah. Oyun kurmaya pek vaktim olmayacak sabah mesai var. Yarın akşam oyunlara başlayacağım nasipse. Programların kurulumu bile zevkliydi. Hangi testleri yapmalıyım ben onları bilmiyorum temel olarak hangileri yeterli.
Occt, furmark, Cristal disk mark, Timespy bunlar yeterli olur sizin için.

Laptop bugün elime geçti. Genel olarak çok başarılı buldum. GpnTeknoloji'den satın aldım, ürünü uyguna sattıkları ve sağlam kargoladıkları için kendilerine teşekkür ederim. Ürünü kısaca inceleyecek olursam:

Negatif özellikleri:
1) İki USB'si var (Artık üç yapın şunu lütfen).
2) 8 GB Ram + RTX sticker'ı yok :(

Pozitif özellikleri:
1) İşlemcisi, Ekran kartı, SSD'si ve ekranı f/p olarak gerçekten muhteşem.
2) Oyun performansında soğutmayı iyi yapıyor genel olarak işlemcim ağır yük altında 85 derecelerde gezindi. (95 derece gören laptoplar var).
3) Kasa sağlam ve bu konuda onayı var. (Yanlış hatırlamıyorsam ordu derecesinde bir başarısı vardı).
4) Laptop ve şarj aleti hafif. Taşıması çok rahat olacaktır. (2,2 kilogram olması lazım).
5) Hoparlörde ses kalitesi çok başarılı. Kulaklık takınca boşta tiz ses gelmiyor. (yine de bazı laptoplarda görüyoruz maalesef).
6) Klavye aydınlatması ve tip olarak çok havalı görünüyor.

Bu konuda hepsi mevcut, en baştan bakarsanız oyun ve diğer testler mevcut.

Bende de öyle yapıyor 70 derece görüp sonra 50'ye düşüyor. Diğer modlar da yapmıyor ama.

@İlhami yeşil şimdi fark ettim benim laptop havalandırma ızgaraları arkada ve yanlarda 1 tanesi düzgün 1 tanesi yamuk gibi duruyor sizde nasıl.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230427_025919_Gallery.jpg
    Screenshot_20230427_025919_Gallery.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20230427_025928_Gallery.jpg
    Screenshot_20230427_025928_Gallery.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20230427_025936_Gallery.jpg
    Screenshot_20230427_025936_Gallery.jpg
    26,5 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_20230427_025945_Gallery.jpg
    Screenshot_20230427_025945_Gallery.jpg
    26,1 KB · Görüntüleme: 58
Arkadaşlar bu arada ne yaptıysam ethernet kablosu takmadan windows kurulumu bitirmedi. Harici bir wifi cihazı bağladım usb ile onu bile görmüyor. Windows ilk kurulumda mutlaka ethernet kablosunu istiyor. Benim modemim yüksek bi noktadaydı. Kabloyu bağlayıp bilgisayarı elimde tutmak xorunda kaldım kısa bir süreliğine.

Arkadaşlar bu arada ne yaptıysam ethernet kablosu takmadan windows kurulumu bitirmedi. Harici bir wifi cihazı bağladım usb ile onu bile görmüyor. Windows ilk kurulumda mutlaka ethernet kablosunu istiyor. Benim modemim yüksek bi noktadaydı. Kabloyu bağlayıp bilgisayarı elimde tutmak xorunda kaldım kısa bir süreliğine.
Maalesef bu MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 modelinde olan bir şey. Çoğu laptopa bunu koyuyorlar. Ethernet'siz bir ortamda hiçbir şey yapılmayacak. Neden hala bu Wi-Fi kartını koyuyolar anlamıyorum.
Ek olarak Wi-Fi kartında koplamalar ve çekim kalitesi nedeniyle farklı Wi-Fi kart takanlarda mevcut. İnşallah sorunsuz kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı