ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

@İlhami yeşil şimdi fark ettim benim laptop havalandırma ızgaraları arkada ve yanlarda 1 tanesi düzgün 1 tanesi yamuk gibi duruyor sizde nasıl.
Sağ arka egzoz fanı hafif yamuk bir yapıda sadece. Yamuk değil öyle tasarlanmış galiba.
Görselleri paylaştım, benim cihaza ait.

Arkadaşlar bu arada ne yaptıysam ethernet kablosu takmadan windows kurulumu bitirmedi. Harici bir wifi cihazı bağladım usb ile onu bile görmüyor. Windows ilk kurulumda mutlaka ethernet kablosunu istiyor. Benim modemim yüksek bi noktadaydı. Kabloyu bağlayıp bilgisayarı elimde tutmak xorunda kaldım kısa bir süreliğine.
Ben telefondan hallettim o işi, USB ile internet erişimi yaptım. O şekilde çözdüm.

Dosya Ekleri

• Sağ arka çıkış .jpg
    Sağ arka çıkış .jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 71
  • Sol arka çıkış .jpg
    Sol arka çıkış .jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 51
  • Sol çıkış .jpg
    Sol çıkış .jpg
    194,3 KB · Görüntüleme: 45
  • Şag çıkış .jpg
    Şag çıkış .jpg
    160,5 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Merhabalar, 1tb ssd ve 8gb ram ile yaklaşık 24 bine alabiliyorum şu an hepsiburadadaki kampanyadan dolayı ancak ısınması beni endişelendiriyor. Biraz daha bekleyip yeni nesil lenovo ideapadleri düşünmeli miyim şu an satışta olan bir ideapad göremedim. Fiyat 30u geçmeyecek şekilde legion da bakabilirim lenovolar en serin çalışan cihazlardan anladığım kadarıyla. Tuf'ın 95 derecelere çıkması ve gpu'nun da çok serin çalışmamasından dolayı kasanın soğutma anlamında iyi olmadığını düşünüyorum. 2023 lenovolar hakkında bilgisi olan var mı? Ya da 12700h 105w 3060 bir ddr4 1tb ssd ig3 2022 kasa almalı mıyım(28k) yardımcı olabilir misiniz?
@Artoria Pendragon @ilhami Yeşil

Merhabalar, 1tb ssd ve 8gb ram ile yaklaşık 24 bine alabiliyorum şu an hepsiburadadaki kampanyadan dolayı ancak ısınması beni endişelendiriyor. Biraz daha bekleyip yeni nesil lenovo ideapadleri düşünmeli miyim şu an satışta olan bir ideapad göremedim. Fiyat 30u geçmeyecek şekilde legion da bakabilirim lenovolar en serin çalışan cihazlardan anladığım kadarıyla. Tuf'ın 95 derecelere çıkması ve gpu'nun da çok serin çalışmamasından dolayı kasanın soğutma anlamında iyi olmadığını düşünüyorum. 2023 lenovolar hakkında bilgisi olan var mı? Ya da 12700h 105w 3060 bir ddr4 1tb ssd ig3 2022 kasa almalı mıyım(28k) yardımcı olabilir misiniz?
Cihazı kullanan birisi olarak söylüyorum, ısı değerleri çok abartılacak derecelerde çalışmıyor.
Oyuna göre değişiyor. Ayrıca GPU işlemciye göre daha serin çalışıyor.
Oynadığım bir çok oyunda işlemci max 85 derece gördü, gpu 65-70 arası takılıyor. Mod olarak da turbo da değil bu değerler, normal windows(en iyi performans) ayarında aldığım değerler.
Yani ben memnunum tabi ki herkesin fikri aynı olamaz. Hiçbir cihaz da kusursuz olamaz.
Yani karar sizin ama bence bu fiyata bu güncel teknoloji kaçırılmaz diye düşünüyorum.

Merhaba, 1TB SSD ve 8 GB RAM ile yaklaşık 24 bine alabiliyorum şu an Hepsiburada'daki kampanyadan dolayı ancak ısınması beni endişelendiriyor. Biraz daha bekleyip yeni nesil Lenovo Ideapad'leri düşünmeli miyim şu an satışta olan bir Ideapad göremedim. Fiyat 30u geçmeyecek şekilde Legion da bakabilirim Lenovo'lar en serin çalışan cihazlardan anladığım kadarıyla. TUF'ın 95 derecelere çıkması ve GPU'nun da çok serin çalışmamasından dolayı kasanın soğutma anlamında iyi olmadığını düşünüyorum. 2023 Lenovo'lar hakkında bilgisi olan var mı? Ya da 12700H 105W 3060 bir DDR4 1TB SSD IG3 2022 kasa alınır mı?(28k) yardımcı olabilir misiniz?

Ben şu an bu fiyata TUF tercih ederdim.

Cihazı kullanan birisi olarak söylüyorum, sıcaklık değerleri çok abartılacak derecelerde çalışmıyor.
Oyuna göre değişiyor. Ayrıca GPU işlemciye göre daha serin çalışıyor.
Oynadığım birçok oyunda işlemci Max 85 derece gördü, GPU 65-70 arası takılıyor. Mod olarak da Turbo da değil bu değerler, normal Windows(en iyi performans) ayarında aldığım değerler.
Yani ben memnunum tabii ki herkesin fikri aynı olamaz. Hiçbir cihaz da kusursuz olamaz.
Yani karar sizin ama bence bu fiyata bu güncel teknoloji kaçırılmaz diye düşünüyorum.

Hocam PUBG de denedin mi bilmiyorum ama performans, Turbo ve elle ayarlarını hepsini şu an denedim aşağıya ekliyorum. En verimli soğutmayı Turbo modda oluyor oda ortalama 85 derece, performans modunda 94 sınırlarını zorluyor, kendi yaptığım ayarla ise 90 dereceleri görüyor. Valoranttada denedim kendi yaptığım ayarla ortalama işlemci 75 ekran kartıda 70 derecelerde çalışıyor.

Dosya Ekleri

• 862F325A-6974-4149-A74C-D051EC1644EA.jpeg
    862F325A-6974-4149-A74C-D051EC1644EA.jpeg
    189,4 KB · Görüntüleme: 68
  • 423AF415-2A70-49E2-8BC9-62F17C3FD16F.jpeg
    423AF415-2A70-49E2-8BC9-62F17C3FD16F.jpeg
    191,3 KB · Görüntüleme: 65
  • 8F562F6B-E3B5-4441-AD77-8B38CE37F52A.jpeg
    8F562F6B-E3B5-4441-AD77-8B38CE37F52A.jpeg
    191,8 KB · Görüntüleme: 72
Yeni Lenovo'lar hakkında bilginiz var mı peki hocam

Ideapad'lar pek iyi denemez ama loq modelleri hakkında bir konu açmıştım, bakabilirsiniz.

Hocam PUBG de denedin mi bilmiyorum ama performans, Turbo ve elle ayarlarını hepsini şu an denedim aşağıya ekliyorum. En verimli soğutmayı Turbo modda oluyor oda ortalama 85 derece, performans modunda 94 sınırlarını zorluyor, kendi yaptığım ayarla ise 90 dereceleri görüyor. Valoranttada denedim kendi yaptığım ayarla ortalama işlemci 75 ekran kartıda 70 derecelerde çalışıyor.
PUBG oynamıyorum, o yüzden birşey diyemiyiceğim.
Genel olarak oynayıp test ettiğim oyunlar bunlar:
-Counter-Strike Global Offensive
-Red Dead Redemption 2
-Forza Horizon 4
-Dying Light
-Euro Truck Simulator 2
-Cyberpunk 2077
-Death Stranding
-Control
-Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition
-VALORANT

PUBG oynamıyorum, o yüzden birşey diyemiyiceğim.
Genel olarak oynayıp test ettiğim oyunlar bunlar:
-Counter-Strike Global Offensive
-Red Dead Redemption 2
-Forza Horizon 4
-Dying Light
-Euro Truck Simulator 2
-Cyberpunk 2077
-Death Stranding
-Control
-Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition
-VALORANT
Şuan bf5 indiriyorum hocam bide onda deneyeceğim. Rami 16 yapsam belki işlemcinin yükü biraz azalabilir gibi.

Kardeşimde Lenovo ideapad Gaming 3 var Cihaz normal internette video izlerken bile yanıyor resmen. Ben bi ara parmaklarım yanıyo sandım. Pubg denedim bilgisayarında bilgisayar ateşe konulmuş metale döndü resmen. Yani öyle her denilene kimse inanmasın. İşlemci ekran kartı güçlüyse WATT değeri yükseldikçe ısınacak tabiki kardeşim. Şu ısınmıyor diye bişeymi var. Ne olursa olsun bir gaming laptopu mutlaka soğutucu standla kullanmak daha uzun ömür ve sağlıklı oyun sağlıyor. TUFF A15 in daha iki günlük sahibiyim cihazın sıcaklığı arttığı an fanlar direk turbo hızda soğutuyor ve gerçekten başarılı bu konuda. Zalman 2000 Model 20cm fanlı soğutucu aldım daha kutusunu bile açmadım. Bu akşam açıp standında kullanmaya başlicam. İlk izlenimlerime dayanarak söylüyorum laptop ısınıyor yanılgılarından bi çıkalım artık. Enerji ve performans yükseldikçe Cep Telefonu da ısınır Laptop ta ısınır arkadaşlar bunu soğutmanın yollarını siz bulacaksınız. Yani uzun lafın kısası Laptopun kasası 5 derece +- farkettirir. Geri kalan parçalar aynıysa ya performans düşürecek sizden izin almadan yada haliyle kendini ısıtacak parça olay bu.

Geri
Yukarı