ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

HB'den dün aldım bugün hem 150 lira fiyat düştü, hem de VISA indirimi geldi...

Şans...

Neyse, bir sorunum var. USB Disk kutusu ile SSD disk bağlamaya çalışıyorum, disk management'te diski görüyor, disk biraz geç de olsa da görünüyor ama çift tıkladığınızda açılmıyor. Ne kadar beklerseniz bekleyin açmıyor. Hatta kitliyor bir nevi cihazı.

Diski farklı bir bilgisayara takınca açabiliyorum.

Sanki bir sürücü sorunu gibi geliyor ama hatalı ya da eksik sürücü de görünmüyor. MyAsus'ta da her şey normal.

Yine USB olan bir SATA diskim vardı, onu bağlıyorum sorun yok. USB kutulu SSD'ler (birden fazla denedim bu arada) bir türlü çalışmıyor...

Benzer sorun yaşayan var mı?
USB kutusu bende de var içinde HDD takılı ve öyle bir sorunla karşılaşmadım.
Normal bir şekilde çalışıyor.

USB kutusu bende de var içinde HDD takılı ve öyle bir sorunla karşılaşmadım.
Normal bir şekilde çalışıyor.

Hocam bende SSD takılı kutuda. Hatta birden fazla kutu ve birden fazla SSD var, hiçbiri çalışmıyor. Diski görüyor ama dosyalara erişemiyorsun.

Bir de SATA diskim vardı, o kendi kutusunda çıkaramıyorsunuz, o çalışıyor sorunsuz.

Benim external kutunun sürücüsünden şüphelendim ama başka Windows 11'de, Windows 10'da tak diye çalışıyor.

Evde bir yerlerde eski bir SATA HDD olacaktı, bulup onu deneyeceğim bakalım sorun disk kutusuyla mı ilgili...

Hocam bende SSD takılı kutuda. Hatta birden fazla kutu ve birden fazla SSD var, hiçbiri çalışmıyor. Diski görüyor ama dosyalara erişemiyorsun.

Bir de SATA diskim vardı, o kendi kutusunda çıkaramıyorsunuz, o çalışıyor sorunsuz.

Benim external kutunun sürücüsünden şüphelendim ama başka Windows 11'de, Windows 10'da tak diye çalışıyor.

Evde bir yerlerde eski bir SATA HDD olacaktı, bulup onu deneyeceğim bakalım sorun disk kutusuyla mı ilgili...
Olabilir kontrol edin bi

Güzel fiyat ben 24 bine aldım. Çok fark var gerçekten üzüldüm şimdi.
Hocam üzülecek bir şey yok boşverin, para dediğimiz şey gelir geçer ayrıca sürekli bu şekilde kampanyalar olup duruyor, bunları takip ve tahmin etmek mümkün değil. Siz bilgisayarınızın tadını çıkartın, hayırlı olsun.

Cihaz elinize ulaştımı hocam?
Ulaştıysa boştayken cihaz fan vs gibi durumları var mı?
İnsanlar çok ısınıyor demişler ama YouTube incelemelerinde gayet ideal ısınma değerleri.

Boşta ortalama 50-60 derecelerde geziyor hocam. Yük altında fanlar turbodaysa(6.500RPM) işlemci 85 ekran kartı 70 derecelerde geziyor. Perdorfarmans moduna çekersen fan sesleri ciddi oranda azalıyor ama işlemci 90 civarlarına çıkıyor.

Boşta ortalama 50-60 derecelerde geziyor hocam. Yük altında fanlar turbodaysa(6.500RPM) işlemci 85 ekran kartı 70 derecelerde geziyor. Perdorfarmans moduna çekersen fan sesleri ciddi oranda azalıyor ama işlemci 90 civarlarına çıkıyor.

Cevap için teşekkürler hocam bence güzel değerler soğutucu ile mi aldınız bu değerleri?
Ben zaten Single oyunları 60FPS kilitli oynuyorum bende daha daha düşecektir sıcaklıklar :D

Cevap için teşekkürler hocam bence güzel değerler soğutucu ile mi aldınız bu değerleri?
Ben zaten Single oyunları 60FPS kilitli oynuyorum bende daha daha düşecektir sıcaklıklar :D

Altında 5 yıl önce A101'den 25₺ ye alınma soğutucu var hocam. Ama sadece hava alsın diye var 😅 Ben manuel fan ayrı yaptım hem daha az kafa ütülüyor hem de 88-90 arası gidip geliyor. Valorant'ta işlemci 80'ni geçmiyor PUBG de 90 sınırlarında geziyor. Her oyunda aynı değil yani

Altında 5 yıl önce A101'den 25₺ ye alınma soğutucu var hocam. Ama sadece hava alsın diye var 😅 ben manuel fan ayrı yaptım hem daha az kafa ütülüyor hem de 88-90 arası gidip geliyor. Valorant'ta işlemci 80'ni geçmiyor PUBG de 90 sınırlarında geziyor. Her oyunda aynı değil yani.

Bende soğutucu ile bakayım zaten Online olarak bir tek MW2 oynuyorum hocam oda normalde konsoldan oynarım ama bu sene çok seyahat edeceğim için laptop şart oldu yine :)
RAM ve SSD takviyesi ile 3-4 sene sorunsuz götürür herhalde zaten DLSS3 gerçekten büyük bir avantaj.

Yeni konular

Geri
Yukarı