ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

Ne demek hocam önemli değil.

İstersen ASUS teknik servis ara daha detaylı anlatır.

@İlhami yeşil fanlar Turbo modda ama benim cihaz normal düz masanın üzerindeydi. Soğutucu kullanmadım soğutucu o kadar fark ediyor mu? Bir de bazı oyunlara girince ekran modu değişiyor siz nasıl kullanıyorsunuz mod değişmesini kapatayim mi kalsınmı.
Açıkçası ediyor galiba paylaştığım testler ortada. Ayrıca ben oyunlar için mod belirlemedim, ilk günkü gibi devam ediyorum.

Fanlar sanki oyun oynuyormuşum gibi oluyordu. Şu an CPU Boost kapattım Google kullanıyorum altta PUBG acık 55 derece işlemci bayağı fark oldu ısınma konusunda. PUBG Boost açıkken 85 89 dereceleri görmüştüm FPS 110 130 arasıydı şu an Boost kapalı fotoğraf koydum değerleri aynısı CS:GO'da 70 80 dereceleri FPS 140 180 arası falan veriyordu şu an 125 150 arası veriyor 59 derece üstüne cıkmadı bir de laptop ilk acıldığında 80 85 derece oluyordu şu an 50 60 derecede açılıyor. Şu an sadece RAM eksikliğinden kaynaklı takılmalar yaşıyorum.
Cpu Boostu bende kapattım FPS çok düşmüyor. Cpu sıcaklığı 10 dereceden fazla düşüyor. Güzel beğendim. Teşekkürler.
Arkadaşlar bu laptop için soğutucu öneriniz var mı, şu ayaklı/stand tiplilerden almayı istiyorum hem masada yükseltici olarak kullanabilmek için. Az sesle çalışan, sağlam ve bu cihaza uyumlu bir model öneriniz olur mu?
ZALMAN NS2000 Kullanıyorum memnunum.

Arkadaşlar herhangi bir oyun ya da uygulama esnasında ekranın bir köşesinde performans ve sıcaklık bilgilerini gösterenne gibi uygulamalar var? Windows 11 için soruyorum, xbox game bar'ı denedim ama çok da hoşuma gitmedi.

Ayrıca standlı /fanlı soğutucu kullanan ya da öneride bulunabilecek olan varsa makbule geçer, malzeme kalitesi iyi olan ve nispeten sessiz bir f/p soğutucu almayı düşünüyorum.
ZALMAN NS2000 Memnunum

Son düzenleme:

-Ürünün performansı fiyatına göre nasıl?
-Watt değerleri ne durumda? Çünkü nviada 4050-4070 arası mobil kartlara limit koymuş.
-Ekran kartının 96bit olması performansı ne kadar etkiliyor?
-Varsa FH4 veya NFS Heat testi yapabilir misiniz?
-Sizce bu ürün ortalama bir insanı (FPS ve FH4, NGS Heat, CoD MW Warzone II oynuyorum + tasarım yapacağım) kaç yıl götürür?

Ne demek hocam önemli değil.

İstersen ASUS teknik servis ara daha detaylı anlatır.

@İlhami yeşil fanlar Turbo modda ama benim cihaz normal düz masanın üzerindeydi. Soğutucu kullanmadım soğutucu o kadar fark ediyor mu? Bir de bazı oyunlara girince ekran modu değişiyor siz nasıl kullanıyorsunuz mod değişmesini kapatayim mi kalsınmı.
Hocam dün akşam sorunu çözdüm teşekkürler tekrardan. 🤍 Meğerse ekran kartının fanında ufak yapışkan peçeteye benzer bir şey varmış...Onu cımbızla çıkarttım sorun çözüldü, şimdi bilgisayar fazlasıyla sessiz. 😂

@ilhami Yeşil

-Watt değerleri ne durumda? Çünkü nviada 4050-4070 arası mobil kartlara limit koymuş.
-Sizce bu ürün ortalama bir insanı (FPS ve FH4, ngs heat, CoD MW Warzone II oynuyorum + tasarım yapacağım) kaç yıl götürür?

Sorularım bunlar cevaplarsanız sevinirim.

-Sizce bu ürün ortalama bir insanı (FPS ve FH4, NGS Heat, CoD MW Warzone II oynuyorum + tasarım yapacağım) kaç yıl götürür?
-Gayet iyi ve kaliteli, bu fiyata bu kalite bence muazzam.
-Watt değeri şöyle, cihaz 140 w zaten olay şu sadece oyunlarda 140w ihtiyac duymuyor. 140 w daha iş yükü fazla olan işlemlerde devreye giriyor. Bununla alakalı yanlış bir yanılgı var. Cihaz tam performanslı değil diye. 2K oyun testleri yaptım youtube da videolar var bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
- Her hangi bir dezavantaj görmedim.
-Video olarak FH4 test çekmedim ama benchmark testleri baştaki sayfalarda mevcut.
-Yeni güncel bileşenler barındırıyor, son teknoloji olduğu için 10 yıl tahminimce götürür.

Geri
Yukarı