ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

Turbo modda gerçekleştirdim

Turbo ve manuel olarak deneyimledim en iyi sonuçları manuel ayarlarda veriyor ama öyle aman aman bir fark yok. Bende 8+16 GB RAM bulunuyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 53
  • 2.jpg
    2.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 57
Geekbench 6 testi yapma şansın var mı hocam :)

Geekbench 6 hocam sendende bekliyorum sonuçları paylaşır mısın :)

Geekbench 6 testi yapma şansın var mı hocam :)
Stok ve ekstra soğutucu ile yapılan testler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (137).png
    Ekran Görüntüsü (137).png
    42,2 KB · Görüntüleme: 55
  • Soğutuculu (2).png
    Soğutuculu (2).png
    216,1 KB · Görüntüleme: 48
  • Soğutuculu (3).png
    Soğutuculu (3).png
    88,6 KB · Görüntüleme: 50
  • Soğutuculu (4).png
    Soğutuculu (4).png
    165,1 KB · Görüntüleme: 42
  • Soğutuculu (5).png
    Soğutuculu (5).png
    212,3 KB · Görüntüleme: 39
  • Soğutuculu (6).png
    Soğutuculu (6).png
    96,9 KB · Görüntüleme: 40
  • Stok fan (2).png
    Stok fan (2).png
    274,1 KB · Görüntüleme: 44
  • Soğutuculu.png
    Soğutuculu.png
    799,8 KB · Görüntüleme: 40
  • Stok fan (3).png
    Stok fan (3).png
    87,2 KB · Görüntüleme: 36
  • Stok fan (4).png
    Stok fan (4).png
    162,7 KB · Görüntüleme: 30
  • Stok fan (5).png
    Stok fan (5).png
    212,8 KB · Görüntüleme: 33
  • Stok fan (6).png
    Stok fan (6).png
    96,6 KB · Görüntüleme: 27
  • Stok fan (7).png
    Stok fan (7).png
    66,9 KB · Görüntüleme: 30
  • Stok fan.png
    Stok fan.png
    811,2 KB · Görüntüleme: 46
Wi-Fi performansı nasıl arkadaşlar birçok MediaTek şikayeti yazılmış bazıları hatta sokup AX200 taktım tüm sorunlar düzeldi diyenler var.
Şahsım adıma konuşayım, ben her hangi bir sorun yaşamıyorum. Gayet stabil şekilde bağlantı kuruyorum. Kullandığım modem modeli.

TENDA V1200 300MBPS-867MBPS KABLOSUZ-AC Wi-Fi 5 4 PORT VDSL MODEM​

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (145).png
    Ekran Görüntüsü (145).png
    48,4 KB · Görüntüleme: 53
Wi-Fi performansı nasıl arkadaşlar birçok MediaTek şikayeti yazılmış bazıları hatta sokup AX200 taktım tüm sorunlar düzeldi diyenler var.

25/5 benim internet hızları sorunsuz veriyor yalnız oyunlarda bazen ping birden artabiliyor laptop kaynaklı diye düşünüyorum.

Modemim 2.4ghz 5 deneyemiyorum malesef.

Wi-Fi performansı nasıl arkadaşlar birçok MediaTek şikayeti yazılmış bazıları hatta sokup AX200 taktım

tüm sorunlar düzeldi diyenler var.

Reddit'de bir sayfaya denk geldim ve bluetooth'u kapatmayı denediklerinde wifi hızının arttığını söyleyenler var, denedim ve gerçekten işe yaradı. Bluetooth'u kapattım ve bu şekilde maksimum indirme hızına ulaştım, bluetooth'u tekrar açtım acaba tekrar hız düşer mi diye hızım düşmedi, bakalım bu şekilde devam edicek mi.
Edit: Gerçekten böyle bir saçmalık yok, bluetooth'u açıp bir şey bağlamadığınız sürece indirme hızım testlerde 85 MB'lere çıkıyor, mouse bağlıyorum 25 MB'lere düşüyor...

Son düzenleme:
Hangi ayarları yapıyoruz hocam bende deneyeyim.
Geekbench 6 yaz indir hocam

CPU ve GPU benchmark sonuçlarımı paylaşıyorum. 16 GB çift kanal RAM'e sahibim.

Harikasın hocam teşekkür ederim bilgisayarı dün Geekbench 6 ya soktum GPU performansı aynı lakin CPU da 2000 puan az alıyor bunun nedenini araştırdığımda ise RAM'dan olduğunu görüyorum 8 GB şu an RAM'im 2x16 aldım taktıktan sonra sizinle paylaşırım. Bu yazıyı okuyacak arkadaşlar büyük ihtimal araştırma yapıyordur bilgisayar hakkında ilk izlenimlerim bilgisayar gayet hızlı ve üst seviye performans veriyor RAM ve SSD takviyesi şart ama bu sizi korkutmasın şu an bile canavar gibi fanlara geldiğimizde ise ofis kullanım tarzında fanlar 0RPM kadar düşürülebiliyor kütüphane olsun cart olsun curt olsun her yere rahatlıkla sokup kimseyi rahatsız etmeden çalışmanızı yapabilirsiniz lakin ağır yükler dışında. Soğutma performansı gayet başarılı yapılmış flumark testinde ekran kartını 5 dakika test ettiğimde ise sıcaklık 70 derecelerde olduğunu gördüm.
Oyun testi yapmayacağım şuanlık diğer arkadaşlar hakkını vermişler zaten.
Olumsuz olarak sayacağım şeylerde var bunlardan bir tanesi bilgisayarla çok haşır neşir olmayıp driver ne bilmeyen insanlar gerçekten bazı şeylerin kurulumunda zorlanacaklarını belirtmek isterim buradaki arkadaşların karşılaştığı sorunlarla karşılaştım ve bende buradan bakıp çözdüm bir flaşh bellek koyulup herşey ordan güzelce sorunsuz halledilseydi kullanıcı açısından çok rahatlık sağlanmış olurdu. Buda nazarlık olsun diyelim.
Kurulum açısından belki faydalı olur diye bir yol çizeyim.
1.) Windows 11 pro kurun
2.) Windows güncellemelerini tamamlayın(driverda kuruyor)
3.) My Asustan eksik olan drivelerı tamamlayın.
4.)amd driverinizi kurun
5.) Asus kontrol centerı az kalsın elle indiriyordum sonra tuşuna basınca kendi yüklüyormuş bu hataya düşmeyin.
6.)bluetooth driverini yoruma yazdıkları linkten indirebilirsiniz
7.)Hayırlı Olsun diyelim
Alan herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum iyi Search'ler.

Stok ve ekstra soğutucu ile yapılan testler.
Hocam sanada teşekkür ederim gözden kaçırmışım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı