ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

Merhaba bilgisayarım bugün geldi. İlk izlenimlerim çok olumlu. Cihaz sessiz ve pek ısınma yok gibi. Yalnız birkaç sorum var bilenler cevaplayabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

1)Windows 11 Pro kurdum. BIOS ayarlarından Secure Boot özelliğini açtım. 144Hz için AMD Driver'ını ve Wi-Fi kartı için MediaTek driver kurdum. Başka kurmam gereken bir şey var mı? My ASUS programında güncel olduğunu söylüyor ama çalışmayan driver yerine başka bir şey gerekiyorsa diye sormak istedim.
2)Garantisinin ne zaman başladığına nereden bakabilirim ve yanlış olduğu takdirde nasıl düzelttirebilirim?
3)Modemim Wi-Fi 6 destekli. Diğer laptopta 802.11AX standartını kullanabiliyorum ama bunda 802.11AC olduğunu gördüm. Çözümü var mıdır?

Merhaba bilgisayarım bugün geldi. İlk izlenimlerim çok olumlu. Cihaz sessiz ve pek ısınma yok gibi. Yalnız birkaç sorum var bilenler cevaplayabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

1)Windows 11 Pro kurdum. BIOS ayarlarından Secure Boot özelliğini açtım. 144Hz için AMD Driver'ını ve Wi-Fi kartı için MediaTek driver kurdum. Başka kurmam gereken bir şey var mı? My ASUS programında güncel olduğunu söylüyor ama çalışmayan driver yerine başka bir şey gerekiyorsa diye sormak istedim.
2)Garantisinin ne zaman başladığına nereden bakabilirim ve yanlış olduğu takdirde nasıl düzelttirebilirim?
3)Modemim Wi-Fi 6 destekli. Diğer laptopta 802.11AX standartını kullanabiliyorum ama bunda 802.11AC olduğunu gördüm. Çözümü var mıdır?
Hayırlı olsun öncelikle.

Aygıt yöneticisinden değiştirebiliyorsunuz. ben epey bir problem yaşıyorum wifi ile ilgili umarım siz yaşamazsınız. Bluetooth kapalıyken wifi 80'leri görüyor açınca 20 lere düşüyor :) bu mediatek kartın problemli olmasından kaynaklı sanırım çok şikayet var. Sizde test edip durumu yazar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-10 220051.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-10 220051.png
    78 KB · Görüntüleme: 74
Hayırlı olsun öncelikle.

Aygıt Yöneticisi'nden değiştirebiliyorsunuz. Ben epey bir problem yaşıyorum Wi-Fi ile ilgili umarım siz yaşamazsınız. Bluetooth kapalıyken Wi-Fi 80'leri görüyor açınca 20'lere düşüyor :) bu MediaTek kartın problemli olmasından kaynaklı sanırım çok şikayet var. Sizde test edip durumu yazar mısınız?

Ben 5G kullanmaya başladım şu an ping olayı kalmadı hocam hız testleri olması gerektiği gibi siz modem değiştirin derim.

Sen bir de sessiz olmasını yük altındayken gör hocam :) my ASUS'tan BIOS ve sürücüleri yüklediysen ekstra bir şeye gerek yok.

Hayırlı olsun öncelikle.

Aygıt Yöneticisi'nden değiştirebiliyorsunuz. Ben epey bir problem yaşıyorum Wi-Fi ile ilgili umarım siz yaşamazsınız. Bluetooth kapalıyken Wi-Fi 80'leri görüyor açınca 20'lere düşüyor :) bu MediaTek kartın problemli olmasından kaynaklı sanırım çok şikayet var. Sizde test edip durumu yazar mısınız?

Vallahi bende de ani ping zıplamaları oluyor CS:GO oynarken sanırım cihazla alakalı belki ileride format attığımda sürücü indirirlen Realtek olanı denerim çünkü Wi-Fi driver olarak ASUS iki sürücü koymus birisi 2023 MediaTek diğer 2022 Realtek Wireless sürücüsü güncel olduğu için MediaTek'i indirmiştim. Şimdi de ayarlar bozulmasın diye tekrar Realtek'i denemel istemiyorum. Sanırım ileride kendi kendie optimize olur yoksa kafam attıığında kaldıracağım gibi gözüküyor :)

Evet hocam modemimin 2.4 GHz olmasından kaynaklıymış bu olay. Şimdilik Ethernet ile çözüyorum indirme yapacağım zaman.

Hayırlı olsun öncelikle.

Teşekkür ederim. Dediğiniz yerde AX seçiliymiş. Driverı yeniden yükledim sorun çözüldü. Hız ve ping değerlerim normal görünüyor diye PC ile aynı düzeyde. Wi-Fi 6 büyük nimet oyunlarda en düşük ping bende oluyordu bakalım bu bilgisayarda neler olacak. Oyunları indirip tekrar bilgilendiririm.

Teşekkür ederim. Dediğiniz yerde AX seçiliymiş. Driverı yeniden yükledim sorun çözüldü. Hız ve ping değerlerim normal görünüyor diye PC ile aynı düzeyde. Wi-Fi 6 büyük nimet oyunlarda en düşük ping bende oluyordu bakalım bu bilgisayarda neler olacak. Oyunları indirip tekrar bilgilendiririm.
hocam o ax yazan yeri değiştirdiniz mi aynı mı bıraktınız bende de ax gözüküyorda

Arkadaşlar selam ya zırt pırt DDS ayarları diye bilirim gelip duruyor DDS ayarları düğmesine tıklayın diyor ama tıklıyorum hiç bir şey olduğu yok bu neden kaynaklanıyor? Nvidia denetim masası ayarlarını açın diyor ama bu bahsettiği ayarı orda da göremiyorum. Bir de armory create üzerinden optimizasyon modunu seçmeme izin vermiyor bununda nedenini anlamış değilim.

Ayrıca az önce red dead redemption 2 oynarken aşırı şekilde kasma ve donma yaşadım çatışma sahnesine girdiğim esnada.. İlk kez böyle bir şey oldu, cihaz mı ısındı acaba dedim ama gayet normal değerlerdeydi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-11 161726.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-11 161726.png
    123,3 KB · Görüntüleme: 59
  • Ekran görüntüsü 2023-05-11 161948.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-11 161948.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 67

Geri
Yukarı