ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP039 vs. ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP023

Bütçen yetiyorsa kesinlikle 4060ı al 8 GB vrami var, 4050 ise sadece 6 GB birde üstüne memory busı sadece 96 bit. 1-2 yıla çıkacak oyunları geçtim bugün bile 1080p ultrada vram sorunları yaşarsın o kartla. Özellikle konsoldan pcye geçen oyunlarda absürt vram kullanımı oluyor, last of us gibi. 4060'ın bandwidthte iyi değil memory busı sadece 128 bit ama yine 4050den çok daha iyi, saf güç olarak da çok daha avantajlı aradaki fiyat farkına değer. İlla bütçe kısmak istiyorsan 3060 140 wattlı bir laptop al oda 6 GB ama memory busı 192 bit vram zorlayan oyunlarda 4050den çok daha iyi performans gösteriyor..

Bütçen yetiyorsa kesinlikle 4060ı al 8 GB vrami var, 4050 ise sadece 6 GB birde üstüne memory busı sadece 96 bit. 1-2 yıla çıkacak oyunları geçtim bugün bile 1080p ultrada vram sorunları yaşarsın o kartla. Özellikle konsoldan pcye geçen oyunlarda absürt vram kullanımı oluyor, last of us gibi. 4060'ın bandwidthte iyi değil memory busı sadece 128 bit ama yine 4050den çok daha iyi, saf güç olarak da çok daha avantajlı aradaki fiyat farkına değer. İlla bütçe kısmak istiyorsan 3060 140 wattlı bir laptop al oda 6 GB ama memory busı 192 bit vram zorlayan oyunlarda 4050den çok daha iyi performans gösteriyor..
bütçe olarak şöyle 27.500 olan 4060'lı asus'u birkaç hafta içinde alabilirim fakat bütçeyi 30bin civarına çıkarıp acer nitro 5 nasıl bir seçenek veya daha farklı bir model önerisi ? ama tabiki 30 bine çıkardığımda daha çok beklemem gerekecek o şekilde.

Evet kendim taktım. Ama arka kapak biraz zor çıkıyor. Vidaları sökmek yeterli olmuyor. Vidayı söktükten sonra plastik alt tarafı kıvrım yerinden hafifçe kanırtmak gerekiyor. Gitar penası varsa öneririm, biraz açtıktan sonra kredi kartı ile de devam edebilirsin açmaya.

Benim de merak ettiğim bir konu var. SSD 2TB a kadar yazıyor sitesinde, 2 adet SSD nvme yuvası var. 512 nin yanına 2TB KC3000 almayı düşünüyordum ama, görmeme riski olur mu acaba, 1 TB mi alsam riske girmeden karar veremedim.
Ben araştırdım garanti kapsamı dışına çıkıyormuş o yüzden RAM upgrade yapamam.
Kapasite olarak sorun olacağını zannetmiyorum SSD konusunda.

bütçe olarak şöyle 27.500 olan 4060'lı asus'u birkaç hafta içinde alabilirim fakat bütçeyi 30bin civarına çıkarıp acer nitro 5 nasıl bir seçenek veya daha farklı bir model önerisi ? ama tabiki 30 bine çıkardığımda daha çok beklemem gerekecek o şekilde.

İşlemci ile render vs yapacaksan 12700H 7735HS'ten %30 civarı daha performanslı bir işlemci bu yüzden Acer'ı tercih edebilirsin. Ama sırf 3070 için o kadar fark ödemeye değmez bence, ikiside 8 GB vramli kartlar 3070 memory bus ve saf güç olarak biraz daha önde ama 4060'ta dlss 3 gibi yeni teknolojilere sahip. Sana kalmış yani, bütçeni zorluyorsa 4060 daha mantıklı.

İşlemci ile render vs yapacaksan 12700H 7735HS'ten %30 civarı daha performanslı bir işlemci bu yüzden Acer'ı tercih edebilirsin. Ama sırf 3070 için o kadar fark ödemeye değmez bence, ikiside 8 GB vramli kartlar 3070 memory bus ve saf güç olarak biraz daha önde ama 4060'ta dlss 3 gibi yeni teknolojilere sahip. Sana kalmış yani, bütçeni zorluyorsa 4060 daha mantıklı.
render vs ile çok işim yok diye düşünüyorum genel olarak oyun ve ofis o yüzden asus daha mantıklı mı diyorsunuz

render vs ile çok işim yok diye düşünüyorum genel olarak oyun ve ofis o yüzden asus daha mantıklı mı diyorsunuz

Aynen daha iyi, TUFun pil ömrü de daha uzun. Nitro'da daha küçük batarya var ve onun yerine 2.5 inç SATA yeri bırakılmış. Depolama ihtiyacın varsa öyle bir artısı olabilir 2 tane M.2 birde Sata var, TUF sadece 2 tane M.2.

depolama için yine 2. bir 1tb lık M.2. alırım 1.5tb beni rahat idare eder. 1tb f/p M.2. ssd öneriniz var mı pek tuf için ?

Ben araştırdım garanti kapsamı dışına çıkıyormuş o yüzden RAM upgrade yapamam.
Kapasite olarak sorun olacağını zannetmiyorum SSD konusunda.
Asus müşteri hizmetlerini arayarak taktım ram leri. Ram ve SSD montajının Garanti kapsamına çıkmadığını söylediler. Ondan sonra yaptım, yoksa servise götürecektim. Hatta temsilci artık yek pare olarak üretiliyor kullanıcılar yapabilsin diye dedi ama hiç katılmıyorum, eskiden ram ve ssd ler küçük plastik parçaları sökerek daha rahat takılabiliyordu.

depolama için yine 2. bir 1tb lık M.2. alırım 1.5tb beni rahat idare eder. 1tb f/p M.2. ssd öneriniz var mı pek tuf için ?
KC3000, P5 plus yada 980 pro normalde en pahalıları 980 proydu, 400 lira indirime girmiş kaçırma bence. Kimse Samsungun kalite ve uzun ömrünün yakınından geçemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı