ASUS TUF Gaming A15 laptopun Crysis'te 80 derece olması normal mi?

• Konuyu başlatan XYLON
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 978

XYLON

Kilopat
Merhaba.

Yeni laptop aldım baslıkta yazdıgım gibi bugün Crysis indirdim bildiginiz gibi eski bir oyun. 15dk falan oynadım Full ayarlarda (her şeyi en sona cektım. RTX4060 var diye) 80 dereceleri gordum. Fanlar 6000RPM de mı ne donuyordu laptop ucucak sandım. Bu normal mı? Modları tam bılmıyorum ASUS ama yardım edebılır misiniz? Laptoplarda 80 derece normal mı kabul etmem gerek? Ve Crysis'te bu kadar ısınması, eski bir oyun yani bilemedim. PC hangi testleri yapabılırım, bır sorun olmadıgını normal ısındıgını anlamak için.

Normal. Oyunun eski-yeni olması ısınmaya doğrudan etki etmez. GPU ve CPU'nun ne kadar kullanıldığı, ne kadar güç çektikleri etki eder.

90 dereceye kadar da normal. Bazi laptop modelleri için daha ötesi bile normal.

Bir program ile bakma sansim var mı bu durum normal mi degil mi diye? Benchmark yani

Benim Laptopta da aynı yani normal 80 derece. Benim laptop 90'ı gördüğü zaman kilitleniyor. Kilitlenme sıcaklığını bilmen iyi olur ona göre CPU (işlemci) ve GPU (ekran kartı) güçlerinden biraz kısman gerekebilir yani ayarını tutturursan oynayamayacağın oyun yok.

Benim Laptopta da aynı yani normal 80 derece. Benim laptop 90'ı gördüğü zaman kilitleniyor. Kilitlenme sıcaklığını bilmen iyi olur ona göre CPU (işlemci) ve GPU (ekran kartı) güçlerinden biraz kısman gerekebilir yani ayarını tutturursan oynayamayacağın oyun yok.
Nerden kısıyoruz ve büyük ihtimal fullledigi icin arkadaş fazla vram ve cpu kullanmış oyun a15 ısı konusunda rog kadar başarılı sadece sıvı metal vb daha az hava çıkışı mevcut, ayrıca en iyi ısı testini cyberpunk rdr2 veya witcher gibi oyunlar belirliyor benim gözümde.

Hocam benim 4060 yük altındayken 700rpm civarı 72 derecede çalışıyor. 6000rpm gerçekten çok fazla.

Ona gerek yok Görev Yöneticisi'nden bile bakabilir.
Afterburner çok daha kullanışlı ve istediğin herhangi bir veriyi oyun açıkken ekranın sol üst köşesinde gösterebiliyor.

Geri
Yukarı