ASUS TUF Gaming A15 vs ASUS TUF Gaming F15

Bütçe
45.000
ASUS TUF'dan uzak durun tavsiyem. Çok ısınıyor. Bizzat en yakın arkadaşlarımdan biri kullanıyor. Hiç memnun değil.

Sizin önerebileceğiniz laptoplar var mı acaba?

Ben Victus kullanıyorum. Oyun ve üniversite amaçlı kullanıyorum. Gayet memnunum. Ekran renk doğruluğunu çok önemsiyorsanız %100sRGB renk gamasına sahip olan Victus modellerini araştırabilirsiniz ben biraz önem verdiğim için ekrana %100sRGB modelli bir Victus aldım. ASUS TUF'un tek artısı victusa göre bence metal kasası. Eğer premium bir kasa kullanma hissiyatı istiyorsanız bunu Victus size çok veremiyor. Ama attığınız MSI bilgisayarda vermeyecek. Çünkü o model sanırsam MSI'in alt düzey modellerinden ve kasası tamamen plastik. Ama öncelik meselesi tabii ki. Performansı etkilemiyor sonuçta. Daha premium hissiyat bir cihaz istiyorsanız daha fazla bütçe ayırmanız gerekiyor o zaman da HP Omen, ASUS ROG STRIX gibi modellere yönelmeniz gerekiyor. O cihazlarda da aynı parayı verip daha düşük ekran kartı, işlemci donanımına sahip bir bilgisayar alırsınız. ASUS TUF düşündüğünüze göre oyun da oynayacaksınız sanırım o yüzden önermedim örneğin oyunlarda 80 dereceyi geçmiyor Victus mesela Valorant oynuyoruz arkadaşla onun bilgisayar 90 dereceleri görüyor ekranı da kasıyormuş gibi geliyor bana galiba kronik bir sorunu var bilgisayarının tam 144 FPS gibi değil yani. Benim bilgisayar daha akıcı ve 70 derecelerde takılıyor.

A15 4070 kullanıyorum. Memnun olsam da bence Acer daha mantıklı.
Hocam bu cihazlarda ısınma sorunu olduğunu iddia edenler var siz bu konuda sıkıntı yaşıyor musunuz kaç derecelerde geziyor sıcaklıklar?

. Ama attığınız MSI bilgisayarda vermeyecek. Çünkü o model sanırsam MSI'in alt düzey modellerinden ve kasası tamamen plastik. Ama öncelik meselesi tabii ki. Performansı etkilemiyor sonuçta. Daha premium hissiyat bir cihaz istiyorsanız daha fazla bütçe ayırmanız gerekiyor o zaman da HP Omen, ASUS ROG STRIX gibi modellere yönelmeniz gerekiyor. O cihazlarda da aynı parayı verip daha düşük ekran kartı, işlemci donanımına sahip bir bilgisayar alırsınız.
Msi watt değeri çok düşük kesinlikle alınmaz. İlk baştan elenmeli. @Samet Bayrak
ASUS TUF düşündüğünüze göre oyun da oynayacaksınız sanırım o yüzden önermedim örneğin oyunlarda 80 dereceyi geçmiyor Victus mesela Valorant oynuyoruz arkadaşla onun bilgisayar 90 dereceleri görüyor ekranı da kasıyormuş gibi geliyor bana galiba kronik bir sorunu var bilgisayarının tam 144 FPS gibi değil yani. Benim bilgisayar daha akıcı ve 70 derecelerde takılıyor.
Arkadaşın cihazı nedir tam model olarak. Eski bir kasada ısınma sorunu olduğu doğru ama şimdi kronik denebilecek bir sıkıntı yok.

Hocam bu cihazlarda ısınma sorunu olduğunu iddia edenler var siz bu konuda sıkıntı yaşıyor musunuz kaç derecelerde geziyor sıcaklıklar?
Ekran kartı ısınmıyor cok fakat islemciyi zorlarsanız 93 derece görüyor. Ben çözümü cihazın altina ucuz 200 liralik bir yukseltici koyarak buldum hicbir isinma problemi yaşamıyorum artık. Victus plastikligindense hafif isinmayi tercih ederim. Mantiken oyunu sabit bir yerde oynayacagimdan dolayi yukseltmek zor değil. Okul ya da iş icinde islemci yorulmayacagindan isinmiyor fanlar bile calismiyor. Kisaca forumda biraz abartiyorlar. Sevdigim bir model olmasina rağmen şahsen Acer modellerini biraz daha cok begeniyorum.

Geri
Yukarı