ASUS TUF Gaming A15 vs ASUS TUF Gaming F15

Bütçe
45.000
Hocam bu cihazlarda ısınma sorunu olduğunu iddia edenler var siz bu konuda sıkıntı yaşıyor musunuz kaç derecelerde geziyor sıcaklıklar?

MSI watt değeri çok düşük kesinlikle alınmaz. İlk baştan elenmeli. @Samet Bayrak

Arkadaşın cihazı nedir tam model olarak. Eski bir kasada ısınma sorunu olduğu doğru ama şimdi kronik denebilecek bir sıkıntı yok.

ASUS TUF A15, Ryzen 7 7735HS, RTX 4060, 1TB SSD.

Ben Victus kullanıyorum. Oyun ve üniversite amaçlı kullanıyorum. Gayet memnunum. Ekran renk doğruluğunu çok önemsiyorsanız %100sRGB renk gamasına sahip olan Victus modellerini araştırabilirsiniz ben biraz önem verdiğim için ekrana %100sRGB modelli bir Victus aldım. ASUS TUF'un tek artısı victusa göre bence metal kasası. Eğer premium bir kasa kullanma hissiyatı istiyorsanız bunu Victus size çok veremiyor. Ama attığınız MSI bilgisayarda vermeyecek. Çünkü o model sanırsam MSI'in alt düzey modellerinden ve kasası tamamen plastik. Ama öncelik meselesi tabii ki. Performansı etkilemiyor sonuçta. Daha premium hissiyat bir cihaz istiyorsanız daha fazla bütçe ayırmanız gerekiyor o zaman da HP Omen, ASUS ROG STRIX gibi modellere yönelmeniz gerekiyor. O cihazlarda da aynı parayı verip daha düşük ekran kartı, işlemci donanımına sahip bir bilgisayar alırsınız. ASUS TUF düşündüğünüze göre oyun da oynayacaksınız sanırım o yüzden önermedim örneğin oyunlarda 80 dereceyi geçmiyor Victus mesela Valorant oynuyoruz arkadaşla onun bilgisayar 90 dereceleri görüyor ekranı da kasıyormuş gibi geliyor bana galiba kronik bir sorunu var bilgisayarının tam 144 FPS gibi değil yani. Benim bilgisayar daha akıcı ve 70 derecelerde takılıyor.
şuan oda arakdaşım da hp victus 15 var ama bana ekran parlaklığı az gibi geliyor denemek amaçlı rust oynuyorum güzel de performasn veriyor ama bağzı zamanlar bilgisayar ısınıdğı için mi bilemem ama kendiliğinden kapanıyor.

Ekran kartı ısınmıyor cok fakat islemciyi zorlarsanız 93 derece görüyor. Ben çözümü cihazın altina ucuz 200 liralik bir yukseltici koyarak buldum hicbir isinma problemi yaşamıyorum artık. Victus plastikligindense hafif isinmayi tercih ederim. Mantiken oyunu sabit bir yerde oynayacagimdan dolayi yukseltmek zor değil. Okul ya da iş icinde islemci yorulmayacagindan isinmiyor fanlar bile calismiyor. Kisaca forumda biraz abartiyorlar. Sevdigim bir model olmasina rağmen şahsen Acer modellerini biraz daha cok begeniyorum.
Teşekkürler hocam katılıyorum. Kasa tasarımında dolayı hafif yükseltme gerekiyor tabii keşke şu tasarım olaylarını biraz daha geliştirse Asus bu segmentlerde.

Teşekkürler hocam katılıyorum. Kasa tasarımında dolayı hafif yükseltme gerekiyor tabii keşke şu tasarım olaylarını biraz daha geliştirse Asus bu segmentlerde.
Hocam orta seviye urun bu TUF'lar. Bir yerden kismak zorundalar. Düşünsenize Ekrani ve ısınması mukemmel olsa kim alacak ROG serisini? Bilerek yapilan birşey maalesef. Ama sıkıntı yasatmiyor genelde.

Arkadaşın dediği gibi kasayı yükseltip altına basit soğutucu iş görecektir. Yani şahsen bence büyük sorun değil. Çünkü belirttiğim gibi cihaz kronik değil.

Sonuçta ortada bir sıkıntı var ortada. Soğutucu alıp bilgisayarı dışarıdan bir destekle soğutup sorunu çözebilirsin ama bilgisayarda bir sorun olduğu gerçeği değişmez. Şahsen ben 40-50k para versem böyle sıkıntılar yaşasam canım sıkılır açıkçası.

Sonuçta ortada bir sıkıntı var ortada. Soğutucu alıp bilgisayarı dışarıdan bir destekle soğutup sorunu çözebilirsin ama bilgisayarda bir sorun olduğu gerçeği değişmez. Şahsen ben 40-50k para versem böyle sıkıntılar yaşasam canım sıkılır açıkçası.
Tabii ama bence bu basit sorun kasa kalitesi gibi bir durumun önüne geçemez.

Tabii ki alınan her ASUS TUF da böyle sıkıntılar olacak diye bir şey olmayabilir. Ama böyle modelleri de var yani.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı