ASUS TUF Gaming B550-PLUS (Wi-Fi) vs MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi

Doctor Huhuha

Hectopat
Arkadaşlar fiyatları benzer, siz hangisini tavsiye edersiniz? Bunlara Thermaltake Nic C4 soğutucu takacağım kullanacağım, işlemci R5 5600X olacak. Overclock bilmiyorum ama yapmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS kalitesinden şaşma derim. B550 ROG STRIX kullanıyorum. Son kurduğum sisteme TUF B550 kurduk gayet iyi performans alıyoruz ki OC düşünüyorsan TUF serisi bu iş için daha sağlam malzemeler kullanarak tasarlanmış bir anakart.

İkisi de güzel anakartlar ama ben MSI alırdım. VRM kalitesi daha iyi.

Test ettiniz mi?

Kağıt üzerindeki farklılıklar:

USB 3.0 bağlantı noktası.
ASUS: 4.
MSI: 2.

Maksimum RAM MHz desteği (OC için önemli bir detay)
ASUS: 4800MHz.
MSI: 4400MHz.

SNR (signal to raise ratio)
ASUS: 108DB.
MSI: 95DB

Peki herhangi bir yerden aldığımız ASUS ürünlerini direk ASUS'a yollayabiliyor muyuz garanti için yaşadınız mı bu olayı?

Bir problem için ASUS ile 30 dakika konuştum anakartı gelip alacaklarını söylediler bilgisayara ihtiyacım olduğu için göndermedim. ASUS websitesinden başvuru oluşturuyorsunuz eve gelip alıyorlar daha sonrasındada aynı şekilde geri teslim ediyorlar. Müthiş hizmet.şekilde geri teslim ediyorlar. Müthiş hizmet.

Problemde RAM'leri 3600 MHz Tune edememekti son BIOS güncelleme sonrası problemi giderdiler o yüzden göndermedim. Bu arada ilk aldığımda harici ses kartı ile ilgili problem yaşadım sürekli kopma oluyorlardı bildirdiğimin ertesi günü yeni bir sürücü gönderdiler. Merak etmeyin teknik servisi çok iyi.

Ürünleri satın aldığınız yer farketmeksizin mi bu hizmet ben anakart ve ekran kartımı ASUS alacağım aynı hizmeti alabilir miyim? @felix.voir
Evet zaten satın aldığınız kişiyi araya koymak sadece süreyi uzatır. Direk olarak yetkili servisiyle iletişime geçerseniz çok iyi destek oluyorlar. Dediğim gibi ilk aradığımda 30 dakikadan fazla telefonda konuştuk bayağı derdimi dinlediler çözümler saydılar eğer devam ederse anakartınızı görmek istiyoruz dediler ve eğer giderilemez problem varsa 6 ay boyunca iade edebilirsiniz dediler ki giderdiler güncelleme ile.
@Mujo Corhamzic arkadaşa TUF B550-F kurduk kendisi tecrübelerini daha iyi anlatabilir.

Test ettiniz mi?

Kağıt üzerindeki farklılıklar:

USB 3.0 bağlantı noktası.
ASUS: 4.
MSI: 2.

Maksimum RAM MHz desteği (OC için önemli bir detay)
ASUS: 4800MHz.
MSI: 4400MHz.

SNR (signal to raise ratio)
ASUS: 108DB.
MSI: 95DB
Kağıt üzerindeki bilgilere bakarsak Gigabyte b450 s2h 3200MHz üstü bellek desteklemiyor ama 3600MHz ve üstü kullananlar var. Hardware Unboxed kanalında B550 VRM karşılaştırma videosu var. En serin çalışanlardan biri Gaming Edge Wi-Fi.
Ayrıca yanlış bildiğiniz ne kadar belli, ROG serisi genelde üst kalite malzemeler kullanılarak üretilen bir seri iken TUF serisi daha düşük bütçe için üretilen seridir, özellikle OC için sağlam malzemeler kullanılarak yapılmamıştır. Marka takıntılığı yapmayın bence önce biraz araştırın. Asus son zamanlarda geç gelen bios güncellemeleri ve bozuk çıkan sürümleriyle beni kendinden soğuttu. Şimdi daha düzgün çalışmaya başladılar, umarım böyle düzelmeye devam ederler.

Gayet memnunum düşünmeden ASUS'u tercih etmenizi öneririm.
Evet zaten satın aldığınız kişiyi araya koymak sadece süreyi uzatır. Direk olarak yetkili servisiyle iletişime geçerseniz çok iyi destek oluyorlar. Dediğim gibi ilk aradığımda 30 dakikadan fazla telefonda konuştuk bayağı derdimi dinlediler çözümler saydılar eğer devam ederse anakartınızı görmek istiyoruz dediler ve eğer giderilemez problem varsa 6 ay boyunca iade edebilirsiniz dediler ki giderdiler güncelleme ile.
@Mujo Corhamzic arkadaşa TUF B550-F kurduk kendisi tecrübelerini daha iyi anlatabilir.

Geri
Yukarı