ASUS TUF Gaming B550M-PLUS BIOS flashback ışığı yanıp sönmüyor

222048

Hectopat
Merhabalar, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS (Wi-Fi) model anakartıma AMD Ryzen 5 5600X işlemci takıyorum ancak daha BIOS Update yapamadım.
Bugün ASUS USB BIOS flashback rehberini izledim ve aynı şeyleri yaptım, ancak tuşa bastıktan sonra BIOS flashback ışığı yanıp sönmüyor, devamlı yanıyor.
Bilgisayarı açmaya çalıştığımda kullanım kılavuzunda Q-LED diye geçen LED'lerden DRAM olan anında turuncu yanmaya başlıyor, kısa bir süre sonra Boot yazan da yeşil yanmaya başlıyor.
Forumda aynı sıkıntıdan dolayı açılmış olan konulara baktım ve denedim ancak aynı sorun devam etti, bu yüzden yeni bir konu açtım.
Şimdiden yardım için teşekkürler.
Sorunun çözümünü buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam teşekkürler bende de BIOS flashback ışığı sabit kalıyordu, attığınız videodaki adımları uygulayarak USB'nin içini tam temizledim ve BIOS düğmesine bastığımda bu sefer güncellendi. BIOS sıkıntım çözüldü. Eski anakartım B350 Plus'dan B550-F Gaming'e geçtim işlemcim 5800x3D'yi tanıtmak için USB BIOS güncellemesini yapmaya çalışıyordum ancak BIOS ışığı sabit kalıyordu sayenizde hallettim.

Geri
Yukarı