ASUS TUF Gaming F15 CPU 80 ve GPU 80 derece sıcaklıklarına erişiyor

guvennsarikaya

Zeptopat
Daha fazla  
1 hafta önce aldığım ASUS TUF Gaming F15 i7 13620H 32 GB 1TB SSD RTX4050 laptop sıcak çalışıyor.
Isınma sorunu var gibi, oyun oynarken masayı ısıymış bayağı kendisi de 80 derece CPU 81 derece GPU gösteriyordu. İade mi etsem bilemiyorum bilgisayardan da çok anladığım yok.

Dosya Ekleri

• 7d79844f-810c-4eb2-96b9-c413bbe13c63.jpeg
    7d79844f-810c-4eb2-96b9-c413bbe13c63.jpeg
    103,3 KB · Görüntüleme: 26
Hocam gaming laptoplar için çok yüksek sıcaklıklar değil, ortalama bile denenebilir kasa ile kıyaslamanız imkansız zaten.

Hangi oyunda hangi grafiklerde kaç saat yapmam lazım PUBG Valorant LoL GTA var
Bu kadar takmayın hocam asuslarda ortalama 70 80 zaten. Genel laptoplar olarak bütün arkadaşlarımda zaten pubg de 70 80 derecede bir arkadaş sabit 90-92 bende arada 70 lerde sabit bazen 80 e sabit yani min 67 70 sabit leri görüyürom full fan iken. Ayarlardan direct11x i düz 11 e çevirin benim bu şekilde ortalama 80 de çalışırken 70 dereceye düşüyor

Hangi oyunda hangi grafiklerde kaç saat yapmam lazım PUBG Valorant LoL GTA var

Grafikleri fulleyip PUBG ve GTA'da atabilirsin. Saat yapmana gerek yok, oyuna girip 5 dakika takıl o ara değerleri at.

Hocam Gaming laptoplar için çok yüksek sıcaklıklar değil, ortalama bile denenebilir kasa ile kıyaslamanız imkansız zaten.

Bu kadar takmayın hocam ASUS'larda ortalama 70 80 zaten. Genel laptoplar olarak bütün arkadaşlarımda zaten PUBG de 70 80 derecede bir arkadaş sabit 90-92 bende arada 70'lerde sabit bazen 80'e sabit yanimin 67 70 sabitleri görüyürom Full fan iken. Ayarlardan Direct11X i düz 11'e çevirin benim bu şekilde ortalama 80 de çalışırken 70 dereceye düşüyor.

Kasa ile kıyaslanmaması gerektiğini gayet iyi biliyorum 80 derece hem işlemci hem GPU fark ettiyseniz normal bir sıcaklık değil bana kalırsa.

Aynı laptopa sahip arkadaşım 70 dereceyi bile görmedi donanımda bir sorun yoktur umarım.

Adam oyun oynayıp 80 dereceye ulaştığını belirtiyor ve birisi çok sıcak iade et diyor. Bu insanlar forumdan ne zaman uzaklaştırılacak? Değerler oyun için gayet normal, bilgisayar ilk aldığınız gün yapmanız gereken bazı performans testleri olur bununla ilgili tonla video mevcut bunları test edip aldığınız ürünün durumunu gözlemleyebilirsiniz. Oyun oynarken işlemcinin 90 ekran kartının 86 dereceye kadar çıkmasında bir sorun yok çünkü dizüstü bir bilgisayar kullanıyorsunuz ve içeriği buna uygun şekilde hazırlanıyor.

Geri
Yukarı