Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 laptopun Wi-Fi özelliği kayboldu

800k ZED

Kilopat
Merhaba,

Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 modeline sahibim ve son 2 gündür Wi-Fi özelliği kendi kendine kayboluyor. Özellikle tekrar ediyorum, Wi-Fi ağından çıkmak değil Wi-Fi özelliği kayboluyor. Sürücü güncellemesini ve Windows güncellemelerini de yaptım fakat arada yine aynı sorun devam ediyor. Sorunları gider özelliği ile restart atarak düzeltiyorum ama kalıcı bir çözüm bulamadım. Bunu nasıl halledebilirim?

Wifi kartı.PNG

Merhaba,

Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 modeline sahibim ve son 2 gündür Wi-Fi özelliği kendi kendine kayboluyor. Özellikle tekrar ediyorum, Wi-Fi ağından çıkmak değil Wi-Fi özelliği kayboluyor. Sürücü güncellemesini ve Windows güncellemelerini de yaptım fakat arada yine aynı sorun devam ediyor. Sorunları gider özelliği ile restart atarak düzeltiyorum ama kalıcı bir çözüm bulamadım. Bunu nasıl halledebilirim?

Eki Görüntüle 1475432
Sorunu çözemediysen, asus rogun driveri indir öyle dene. Arkadaşın bilgisayarına servizde öyle düzeltdiler.

Servizde bu driveri kurmuşlar

Aradım bu linke Ulaştım, istersen denersin.

Dosya Ekleri

• IMG-20220809-WA0005.jpg
    IMG-20220809-WA0005.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 25
Güncelleme :
Yine aynı sorunu yaşadım ve cidden ne yapsam artık bilemedim. @Baldwinn dediğin yolu deneyeceğim, teşekkürler fakat attığın linkteki kullanıcıların wifi kartları farklı acaba bir sıkıntı olur mu ?

Güncelleme :
Yine aynı sorunu yaşadım ve cidden ne yapsam artık bilemedim. @Baldwinn dediğin yolu deneyeceğim, teşekkürler fakat attığın linkteki kullanıcıların wifi kartları farklı acaba bir sıkıntı olur mu ?
Sorun olursa çalışmaz (zaten çalışmıyor). Ama dene istersen(linkteki bir işe yaramazsa, başka marka Rog'un driverin kullana bilirsin)

Güncelleme:
Artık tüm yolları denedim ve çözümü bulamadım. Tüm Türkçe ve yabancı kaynaklardaki çözümleri denesemde sorun devam ediyor. Tüm sürücüleri en az 5 kez silip kurdum fakat bir süre sonra yine Wi-Fi özelliği kayboluyor. Teknik servise yollamaktan başka çarem kalmadı.

IMG_20220816_125426.jpg

Güncelleme:
Asus desteği aradım ve format sonrasında sorun devam ederse teknik servise göndereceklerini söylediler. Format attım. Sorun devam ederse göndereceğim.

19.08.2022 Güncelleme :
Format atmama rağmen düzelmedi ve asus desteği arayarak teknik servise yollamak istedim fakat internet üzerinden olduğunu söylediler. Başvurarak göndereceğim.

Son düzenleme:
Selam @800k ZED

Ben de aynı problemden muzdaribim, sorun nasıl çözüldü acaba güncelleme yapabilir misiniz? Ben de şöyle garip bir problem daha var, laptopum modemin Wi-Fi özelliğini offline yapıyor evdeki tüm cihazlar kopuyor. Böyle bir şey ne gördüm ne de duydum.

Merhaba,
Biraz geç oldu kusura bakma final haftamdayım. Öncelikle ben her yolu denedim. Buna format, yazılımlar da dahil ama çözüm bulamadım. Bir süre sonra yine aynısı oldu. Ağustos sonu servise gönderdim ve 1 gün içinde ellerine ulaştı. Fakat serviste 1 gün kaldı ve geri gönderip sürücüleri güncelleyin gibi bir kağıtla elime adaptörsüz ulaştı. Cidden adaptörü koymamışlardı ve onlarla iletişime geçmek biraz zor oldu. 2 gün sonra da adaptör elime ulaştı. Bilgisayara sistem tarama uygulaması gibi bir şey yüklemişler tarayıp göndermişler gibi. Fakat 5 aydır bu sıkıntıyı bir daha yaşamadım.
Servis deneyimi olarak beklediğimin cidden altında kaldı ama işlerini hızlı yapıyorlar. Pek bir şey yapmamalarına rağmen sorunum çözüldü. Bence sende garantisi bitmeden servise gönder. Bu arada ilgiç bir şekilde garanti ve faturayı da koymama rağmen raporda garanti kağıdı bulunamadı demişler ve ayrıca kağıdı aldıkları da belli oluyor.

Merhaba,
Biraz geç oldu kusura bakma final haftamdayım. Öncelikle ben her yolu denedim. Buna format, yazılımlar da dahil ama çözüm bulamadım. Bir süre sonra yine aynısı oldu. Ağustos sonu servise gönderdim ve 1 gün içinde ellerine ulaştı. Fakat serviste 1 gün kaldı ve geri gönderip sürücüleri güncelleyin gibi bir kağıtla elime adaptörsüz ulaştı. Cidden adaptörü koymamışlardı ve onlarla iletişime geçmek biraz zor oldu. 2 gün sonra da adaptör elime ulaştı. Bilgisayara sistem tarama uygulaması gibi bir şey yüklemişler tarayıp göndermişler gibi. Fakat 5 aydır bu sıkıntıyı bir daha yaşamadım.
Servis deneyimi olarak beklediğimin cidden altında kaldı ama işlerini hızlı yapıyorlar. Pek bir şey yapmamalarına rağmen sorunum çözüldü. Bence sende garantisi bitmeden servise gönder. Bu arada ilgiç bir şekilde garanti ve faturayı da koymama rağmen raporda garanti kağıdı bulunamadı demişler ve ayrıca kağıdı aldıkları da belli oluyor.
Cevap için teşekkürler bi ara 8 gb ram taktırmaya giderken farklı bir wifi adaptörü takabilirim cihaza. cidden rezalet

Selam @800k ZED

Ben de aynı problemden muzdaribim, sorun nasıl çözüldü acaba güncelleme yapabilir misiniz? Ben de şöyle garip bir problem daha var, laptopum modemin Wi-Fi özelliğini offline yapıyor evdeki tüm cihazlar kopuyor. Böyle bir şey ne gördüm ne de duydum.

Aynı aptalca sorun bende de var. Mesajıma geri dön çözümü anlatacağım. Diğer mesajına yazdığım yanıtı oku bro daha hızlı konusmak icin Instagram'dan da ekleyebilirsin nick: İnsommniiiaa

Aynı aptalca sorun bende de var. Mesajıma geri dön çözümü anlatacağım. Diğer mesajına yazdığım yanıtı oku bro daha hızlı konusmak icin Instagram'dan da ekleyebilirsin nick: İnsommniiiaa @Şeref Can

Geri
Yukarı