ASUS TUF Gaming F15 FX506HF nasıl formatlanır?

thehellsea

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
Nvidia GeForce RTX 2050
İşlemci
11400H Intel Core i5
FreeDOS olarak laptopu bir gün önce aldım. İnternetten araştırıp lisans aldım ve BIOS'tan Windows 10 kurdum PC sorunsuz açıldı. Fakat açılmadan önce Windows'un yazılacağı SSD seçeneğini seçerken hiçbir sürücü çıkmadı internetten araştırıp VMD ayarını kapatarak sorunu hallettim. PC kurulumunu tamamlayıp güncellemeleri yapıp yeniden başlattım fakat PC yeniden başlamadı. Otomatik onarma ekranındaki seçenekleri denedim fakat hiçbiri çalışmıyor güncellemeleri bile geri alamadım. Mecburen BIOS ekranına geri döndüm ama SSD yine gözükmediği için sürücü seçip biçimlendiremiyorum(komut olarak yazdığımda da gösterilecek disk yok yazısını aldım). VMD ayarını yeniden kapatsam da flash bellekteki Windows'u açmadan önce yeniden başlatıyor ve yine otomatik kurtarma ekranına gidiyor. Ne yapmalıyım nasıl format atacağım yardımcı olabilir misiniz?

Tek tek yapmanız gerekenler:
1- BIOS ayarlarını varsayılana döndürün. (VMD açık olacak yani)
2- Windows 11 USB'si hazırlayın ve format ekranına gelin.
3- SSD görmediği için bu videodaki 2. yöntemi (zip ile yüklemeyi) yapın. (İkinci bir USB'ye ihtiyacınız var)
VMD sürücüsü kendi sitesinde silindiği için şu linkteki sadece VMD kısmını bir flaşa atın aynı videodaki gibi.
4- Sorunsuz Windows 11 yükledikten sonra sürücüleri Windows Update ile yükleyin.
5- Son olarak BIOS'ta Advanced Mode'a girip Security sekmesinde Secure Boot'u seçin. Secure Boot Control'u Enabled yapın alttaki Key Management girip alttaki 5 Key'i de tek tek seçip Update edin. Anlaşılmadıysa bunun için de bu video.

Ben de geçen hafta almıştım 16 GB RAM versiyonunu. Bunları yaparak bilgisayarı sorunsuz kullanabilirsiniz. Sistemin en optimize hali ancak böyle oluyor örneğin Valorant'ta Windows 10'da 200 FPS alırken şimdi 300 FPS civarı alıyorum.

Tek tek yapmanız gerekenler:
1- BIOS ayarlarını varsayılana döndürün. (VMD açık olacak yani)
2- Windows 11 USB'si hazırlayın ve format ekranına gelin.
3- SSD görmediği için bu videodaki 2. yöntemi (ZIP ile yüklemeyi) yapın. (İkinci bir USB'ye ihtiyacınız var)
VMD sürücüsü kendi sitesinde silindiği için şu linkteki sadece VMD kısmını bir flaşa atın aynı videodaki gibi.
4- Sorunsuz Windows 11 yükledikten sonra sürücüleri Windows Update ile yükleyin.
5- Son olarak BIOS'ta Advanced Mode'a girip Security sekmesinde Secure Boot'u seçin. Secure Boot Control'u Enabled yapın alttaki Key Management girip alttaki 5 Key'i de tek tek seçip Update edin. Anlaşılmadıysa bunun için de bu video.

Ben de geçen hafta almıştım 16 GB RAM versiyonunu. Bunları yaparak bilgisayarı sorunsuz kullanabilirsiniz. Sistemin en optimize hali ancak böyle oluyor örneğin Valorant'ta Windows 10'da 200 FPS alırken şimdi 300 FPS civarı alıyorum.

Çok teşekkür ederim sorunumu tesadüf eseri çözdüm ve bilgisayar açılır açılmaz Windows 11'e güncelledim.

Geri
Yukarı