ASUS TUF Gaming F15 GTX 1660 Ti düşük FPS

AdaBagcibasi

Hectopat
Süper Moderatör
Makaleler
8
Daha fazla  
Linkini bıraktığım laptopu kullanıyorum. Ekstra olarak 8 GB daha RAM ekledim yani Total'de 16 GB RAM'im var. Genelde DotA 2, Valorant, CS. GO gibi oyunlar oynuyorum ve düşük FPS sorunu ile karşı karşıyayım. Bu sorunum uzun bir süredir devam etmekte temiz kurulum yaptım belki geçer diye ama maalesef geçmedi. Aşağıda bırakacağım değerler DotA 2 oynarken değişik ayarlarda yaptığım bir test bu testi yaparken bilgisayarın Turbo modunu kullandım. Ek olarak şunu da sormak istiyorum bilgisayar uzun süredir açık olunca FPS daha fazla düşüyor sanki, reset attıktan sonra biraz daha iyi performans alıyor gibi hissediyorum bunun belli bir sebebi olabilir mi yoksa bana mı öyle geliyor?
Düşük ayarlar.

düşük.jpg

Orta ayarlar.

orta.jpg

Yüksek ayarlar.

yüksek.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Cpu sıcaklık değerleri nedir?
Gpu1 gpu2 için ise oyunlar harici gpu ile mi çalışıyor 1660ti?
Ve onun ısı değerleri nedir? Gpu1 ısı değeri görünüyor ama o dahili mi yoksa harici gpu mu anlamadım.

Cpu sıcaklık değerleri nedir?
Gpu1 gpu2 için ise oyunlar harici gpu ile mi çalışıyor 1660ti?
Ve onun ısı değerleri nedir? Gpu1 ısı değeri görünüyor ama o dahili mi yoksa harici gpu mu anlamadım.
CPU ısı değerlerini kaydetmemişim bir kontrol edeyim buraya yazayım. GPU 1 GTX 1660 Ti'ın değerleri ve tüm oyunlar 1660 Ti ile çalışıyor.

Ek olarak yazayım bahsettiğim oyunlarda CPU sıcaklığı ortalama 85-90 derece oluyor bu değerlerin üstüne pek çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı