ASUS TUF Gaming F15 vs Excalibur G770

Bütçe
13000

tuncaykaptan

Zeptopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
[Herhangi bir yanıt yazmadan önce tamamını okursanız çok sevinirim]

Merhabalar. Bu forumdaki birçok konuyu okudum ve üyelerin genellikle Casper markasına pek iyi bakmadıklarını gördüm. Ancak yine de yardıma ihtiyacım var. Zar zor bir bütçe ayırdım ve güzel bir laptop almak istiyorum.
Önümde 2 seçenek var. Asus TUF F15 ve Excalibur G770.

Benim beklentilerim şu yönde:
-Full şarj ile yatağa uzanıp film/dizi/video izlerken veya internette gezinirken 1-2 saate şarjı bitmemeli.
-Normal kullanımda (internette gezinme, bir şeyler izleme) fan sesi çok az olmalı veya olmamalı.
-Oyun oynarken fan sesi ve sıcaklığı "Allahuekber Seviyeleri"ne çıkmamalı.
-Şarj cihazına bağlı yaşatmamalı.
-Fiyatı 13k'yı geçmemeli.

Bunlar doğrultusunda ilgili modelleri buldum ve gördüğüm kadarıyla en ucuz linkler bunlar:

Asus TUF F15:
Excalibur G770:

Fakat birkaç sıkıntı var.
Asus TUF F15 freedos geliyor ve windows ile sürücü kurulumunu yapamamaktan korkuyorum ama SSD'si Excalibur'unkinden 2 katından fazla.
Excalibur G770'in yorumlarında pilinin 1-2 saat içinde tükendiğini belirtenler beni korkutuyor ama Windows 11 kurulu geliyor.

Markalara kin tutmadan, objektif olarak, bahsettiğim ihtiyaçlarıma göre bana hangisini önerirsiniz? Vakit ayıran ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bu yüzden en başta uyarı yaptım okuyun diye. Yukarıda da yazdığım gibi bütçem en fazla 13 bin tl. Bu 2 modelin sorunu nedir?

Windowsu kurarım driver kuramam falan diye isteyemedim pek. Eksik bir şey yapmaktan korkuyorum.
Yok hiçbirşey olmaz dostum kurarsın çok basit o en kolay iş modelini yazıp yanına driver yazıyorsun kuruyorsun ondan hariç sorun yoksa al derim

Pil ömrü olarak az da olsa 2'sinden daha iyi olarak bu modeli biliyorum, onun dışında Gaming cihazlardan pil ömrü fazla bekliyemezsin Acer Aspire 7 A715-42 NH.QBFEY.001 Ryzen 5 5500U 8 GB 256 GB SSD GTX1650 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Çok bir fark yok gibi duruyor. Bunun yerine 512gb SSD ve 144Hz ile Asus almak daha mantıklı gibi. Pil önemli dedim ama pek fark yoksa, diğer özellikler de önemli :D.

Asus'un bu modelini daha önce kullanan veya tanıdığı kullanan varsa kötü yanları olup olmadığını söylerse sevinirim. Sanırım Asus Tuf F15'i alacağım ama hala önerilere açığım.

Geri
Yukarı